2 zeeland Eis één jaar voor ongeval Philipsdam Ruitjesrok, kralensnoer m vrijdag 15 juli 2011 door Ad Roos MIDDELBURG - Het was gisteren op de zitting van de rechtbank in Mid delburg duidelijke taal van officier van justitie Rob Rammeloo: „De ze man verdient zijn rijbewijs niet. En daarbij eiste hij dat een negen tienjarige vrachtwagenchauffeur uit Koudekerk aan den Rijn een ge vangenisstraf van één jaar krijgt opgelegd en zijn rijbewijs vier jaar kwijt is. De beginnend bestuurder wordt ervan verdacht in de ochtend van 13 oktober vorig jaar een verkeers ongeval te hebben veroorzaakt dat het leven kostte aan een 53-jarige man uit Tholen en zijn 51-jarige echtgenote. De Koudekerker reed over de Phi lipsdam, was de weg kwijt en wil de op de onverlichte kruising de weg in de richting van de Lage Bekken linksaf slaan. Terwijl hij op het voorsorteervak reed zag hij wel een koplamp van een motor fiets naderen, maar vond - on danks dat hij de afstand moeilijk kon inschatten - dat hij er nog wel voorlangs kon. Een fatale inschat tingsfout, zo bleek, want de tege moetkomende motorrijder kon de vrachtwagen niet meer ontwijken en botste tegen het achterwiel van de vrachtwagen. De vrouw werd ook nog door een andere auto overreden. Het echt paar overleed ter plaatse. Tijdens de behandeling hield de Koudekerker vol niets verkeerd te hebben gedaan en dus ook geen straf verdiende. De raadsman van de Koudekerker betoogde dat zijn cliënt maar weinig verwijt kon worden gemaakt en dat er nauwe lijks enig onderzoek was geweest naar de gedragingen van de motor rijder en de verlichting van de mo tor was geweest. Ook waren de slachtoffers niet on derzocht op mogelijk drankge bruik. De raadsman concludeerde dan ook dat de Koudekerker moest worden vrijgesproken van het tenlastegelegde 'dood door schuld'. Volgens hem was er hoog uit sprake geweest van een voor- rangsfout en zelf dat was volgens hem zijn cliënt niet toe te reke nen. Uitspraak 28 juli De vrouw had zich die ochtend met zorg ge kleed, zag ik. Het groen van haar geruite wollen rok kwam overeen met de kralen van de halsketting die zij droeg, het vestje en haar blouse vormden een mooie combinatie met het roomwit in de rok. Haar korte haren waren keurig gekapt en baar schoenen glanzend ge poetst Ik kon haar nagels niet zien, maar ik vermoedde dat die gelakt waren; French manicure, schatte ik zo. Op en top een dame. „Kijk eens hoe mooi die me vrouw zich gemaakt heeft voor ze de deur uitging", zei ik tegen mijn man, die naast mij fietste. Hij volgde mijn blik naar de vrouw, die zwaar leunend op de rollator, voetje voor voetje de straat door schuifelde, het hoofd diep gebogen. Ik schatte haar een jaar of negen tig - héél oud, in elk geval. „Zou er iemand zijn die haar van daag vertelt dat ze er zo goed uit ziet?", vroeg ik me hardop af. „Zou ze nog iemand hebben die thuis op haar wacht? Of in elk ge val kinderen die haar op komen zoeken?" Ik probeerde me voor te stellen hoe dat zou zijn, als iedereen om je heen wegvalt Nooit meer lief devol of zelfs terloops aangeraakt worden - behalve dan door de dokter die je moet onderzoeken. Of de thuishulp die je met je steunkousen helpt. Naast me bleef het stil. „Is er iets?", vroeg ik, met een blik op zij. Hij zweeg nog even, zei toen: „Sommige dingen moet je niet uit spreken. Die zijn te pijnlijk om bij stil te staan." De vrouw had intussen de bushal te bereikt en zat, nog steeds vooro ver gebogen, te wachten naast haar rollator. Ik dacht aan mijn schoonmoeder, in dat lege huis, vol herinnerin gen aan haar overleden man. Al zoveel jaar alleen met de stilte, en het getik van de koekoeksklok. En ik wist dat hij gelijk had. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 914330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duivelahd@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 74,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 77,75 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 De eerste Fofkoristische Dag van dit jaar in Middelburg is gisteren kopje onder gegaan. De organisatie van het evenement besloot 's middags het bijltje erbij neer te gooien vanwege de aanhoudende regenval. Daardoor was het echt ploeteren geblazen voor de ringrijders te paard en met sjees. - foto Lex de Meester h. Eigenlijk hadden er zomerse slippertjes moeten liggen in de kraam van schoenenwinkel De Arend. Maar gezien het weer tijdens de Folkloris tische Dag in Middelburg heeft Diedre Wassink er maar laarzen ge legd. „Hunter laarzen, die gaan een leven mee. De koninklijke familie loopt er ook op." foto Lex de Meester Een verlaten markt in Middelburg. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2