24 doelpunten in Oosterland Feyenoord loopt er 'beetje down' bij sport 129 NAC zaterdag tegen Zeeuws elftal Van Beveren nieuwe keeperstrainer Hoek Houmes en Slagboom gaan voor de titel Twente wijkt uit voor twee Europese duels ADO Den Haag in blessuretijd langs Tauras (Am W Ray Kroon stond pas 24 minuten in het veld toen hij door een overtreding van Milano Koenders een sleutelbeenbreuk opliep. Zaterdag speelt NAC Breda in Yerseke om 16.00 uur tegen het Zeeuws elftal. Kaarten in de voorverkoop zijn te koop bij: voetbalvereniging Yerseke 0113-572856, Café De Sportvisser (Yerseke), Tankstation Steketee (Yerseke), Bakkerij de Gangmaker (Kruiningen), Herselman Sport (Kapelle), Primera Klo- veniershof (Goes), Spar Tax Dorpsplein (Wemeldinge). door Hans Leber ERMELO - De spelers van Feye noord liepen er gisteren, een dag na het vertrek van hun trainer Ma rio Been, „een beetje down bij", zoals aanvoerder Ron Vlaar het omschreef Dat gold voor vóór- en tégenstemmers. Want tegen een trainer stemmen tijdens een beslo ten bijeenkomst van de spelers is één ding, een dag later in de krant teruglezen dat jij één van die der tien tegenstemmers bent, is echt iets heel anders. Er was zelfs één speler die zó schrok, dat hij er tijdens het ont bijt op het trainingskamp in Erme- lo ronduit voor uit kwam dat het allemaal toch eigenlijk niet zijn be doeling was geweest. Tot ontzet ting van Feyenoords technische staf en elftalbegeleiding, die hun hoofdcoach missen met wie zij zo prettig samenwerkten. Alsof de spelers niet door hadden gehad welke zware consequentie hun 'stemming van Ermelo' zou heb ben. Vlaar, de enige in de spelersgroep die met de media spreekt, gaat niet in op namen en de bijbeho rende stem. Maar de lijst die giste ren via de krant AD openbaar werd, klopt volgens intimi: Ron Vlaar, Leroy Fer, Diego Biseswar, Karim El Ahmadi, Bart Schenke- veld, Jerson Cabral, Adil Auassar, Darley, Keivin Leerdam, Stefan de Vrij, Ricky van Haaren, Bruno Martins Indi en Erwin Mulder stuurden hun trainer weg. Ruben Schaken, Dani Fernandez, Sekou Cissé, Kostas Lamprou en Kamohe- lo Mokotjo wilden Been houden en Guyon Fernandez, Jordy Clasie en Shabir Isoufi onthielden zich van stemming. Bij die onthoudingen, verklaard door de korte periode (enkele we ken) dat deze spelers bij Feye noord zijn, staan ook de namen van Miquel Nelom (20) en Kaj Ramsteijn (21). Maar daar gaat nog wel een opmerkelijk verhaal ach ter schuil. Deze twee spelers speel den in hun jeugd bij Feyenoord en kwamen via Excelsior deze zomer naar de A-selectie van de stadion club. Ook zij stemden tégen hun nieuwe trainer, Mario Been, de man die hun komst naar de Kuip bevorderde. Het tweetal werd door de oudere spelers toch maar onder de onthoudingen gezet. Om ze tegen zichzelf te beschermen. Want wat weten Nelom en Ram steijn nou helemaal van het func tioneren van Mario Been na drie weken van voorbereiding? Hoewel de spelersgroep, gezien de apa thische sfeer die er heerst, ge schrokken lijkt van de gevolgen van hun stemming, denkt Vlaar dat dit niet het geval is. „Er is bij de besprekingen maan dag en dinsdag heel erg gehamerd op het mogelijke effect. Ik heb echt gewezen op de ernstige gevol gen die zo'n stemming kon heb ben." Maar had een goed gesprek met Been ook niet volstaan? Vlaar: „Dat weet je niet. Er is nu gebeurd wat er is gebeurd. Ik vond dat ik de stemming in de groep aan. de di rectie moest voorleggen." Zelf houdt hij zijn persoonlijke me ning over Been voor zich. Maar dat de zaak Vlaar aangrijpt, ook al stemde ook hij tegen de trainer, is van zijn gezicht af te lezen. „Ik ben er gelaten onder. Er komt veel op me af. Maar we zullen nu als groep verder moeten, hier een streep onder moeten zetten. Over drie weken begint de competitie." Een nieuw groepsgesprek moet binnenkort de neuzen van de spe lers volgens Vlaar weer dezelfde kant op krijgen, hoewel hij niets zegt te merken van onderlinge spanningen in de spelersgroep. „Maar er is natuurlijk wel wat ge beurd." vrijdag 15 juli 2011 MIDDELBURG Rudy van Beveren is de nieuwe keeperstrainer van zaterdag-hoofd klasser Hoek. De in Zelzate woonachtig Belg is eerder keeperstrainer geweest bij Lovendegem, Eeklo en de keepers- school in Wetteren. Van Beveren volgt Jaap Pijnenburg op, die het vorige seizoen afmaakte na het ontslag van Nico Knol. Pij nenburg was toen ook verbonden aan Kloetinge als keeperstrainer, de club waar hij die taak blijft voortzetten. ARNEMUIDEN Op het Arnetoernooi in Arnemui- den hebben Kim Houmes en Roos Slagboom de eerste stap gezet rich ting de titel in de 5-categorie van het vrouwendubbelspel. De num mers één van de plaatsingslijst wonnen met tweemaal 6-2 van Ei- leen Deijnen en Monique Flipse. Bij de mannen in de vijfde catego rie drongen Jeroen Albregtse en Dennis van Tatenhoven door tot de halve eindstrijd door in drie sets te winnen van Thimo Petri en William de Ruiter: 6-4 5-7 6-1. In het enkelspel 5 had Jeroen Kas zijn handen vol aan Jeroen Peek (1-6 6-4 7-6), maar hij bereikte wel de kwartfinales. ENSCHEDE FC Twente speelt de eerste twee Europese duels van dit seizoen niet in de Grolsch Veste. Dat heeft de club gisteren laten weten. FC Twen te voetbalt binnenkort in de derde kwalificatieronde van de Cham pions League. Afhankelijk van het succes volgt een play-off van de Champions League of Europa Lea gue. Onlangs stortte een deel van het dak van de nieuwbouw van het stadion in. Het is nog onduidelijk wanneer de Veste speelklaar is. FC Twente heeft meerdere opties om uit te wijken. Of FC Twente de eer ste thuiswedstrijd in de eredivisie, op zaterdag 13 augustus tegen AZ, in de Veste speelt is twijfelachtig. KAUNAS - ADO Den Haag heeft gis teren een succesvolle rentree ge maakt in het Europese clubvoet bal. In de heenwedstrijd van de Eu ropa League was het elftal van trai ner Maurice Steijn in het Litouwse Kaunas met 3-2 te sterk voor FK Tauras. Na een klein uur spelen was een zege ver weg voor ADO. De Slowaakse Filip Luksik kreeg na een lichte overtreding in het strafschopgebied de rode kaart. Go ran Jerkovic benutte de strafschop. Lex Immers maakte in de 71e mi nuut gelijk, maar direct daarna bracht Regilio Seedorf zijn Litouw se werkgever weer op voorsprong. Immers (strafschop) en Tomas Si- revicius (in eigen doel) bezorgden ADO alsnog de overwinning. De Litouwse politie pakte vooraf gaand aan het duel 53 baldadige supporters op, onder wie 43 uit Po len en tien uit Nederland. W&pa Ronald Zwager gaat namens het Schouws elftal op sierlijke wijze een duel aan met NAC-speler Eric Botteghin. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29