81 buitenland Weer bloedbad in Mumbai TOPVOORDEEL op VERRE RONDREIZEN! Tweede nacht vol rellen in Belfast Oostenrijk wil nieuwe hymne mét vrouwen Egypte stuurt 600 politiebazen weg Oekraïne begint bouw koepel Tsjernobyl TERREUR Zeker twintig doden bij serie aanslagen in economisch centrum van India SB? Broer van Karzai begraven in een sfeer van onrust donderdag 14 juli 2011 BELFAST In de Noord-Ierse stad Belfast zijn voor de tweede nacht op rij rellen uitgebroken. Zo'n 250 relschoppers gooiden met benzinebommen, ste nen, flessen en vuurwerk naar agenten. De politie reageerde met waterkanonnen. Enkele agenten vatten vlam, toen ze werden ge raakt door molotovcocktails, aldus de politie gisteren. Zeker zestien agenten raakten gewond. WENEN Oostenrijk krijgt in 2012 een nieuw volkslied. In de huidige tekst wor den alleen de 'grote zonen' van het land bezongen. Daar moeten de 'grote dochters' aan worden toege voegd. Hoe de nieuwe tekst er pre cies gaat uitzien, moeten experts nog uitdokteren. Het initiatiefis ge nomen door vrouwelijke kamerle den van de socialistische SPÖ, de li berale ÖVP en de Grüne. CAIRO Het Egyptische ministerie van Bin nenlandse Zaken heeft volgens de staats-tv gisteren bijna zeshonderd hooggeplaatste politiemensen de laan uitgestuurd. De ontslagen zijn onderdeel van een zuivering van de impopulaire politiemacht. De maatregel komt tegemoet aan een belangrijke eis van de betogers die al dagenlang op het Tahrir-plein in Cairo bivakkeren. KIEV Aannemers beginnen in oktober met de bouw van een nieuwe be tonnen koepel over de reactor van de kerncentrale in Tsjernobyl, die in april 1986 ontplofte. Dat meldde het ministerie van Buitenlandse Za ken in Oekraïne gisteren. De con structie komt over de huidige be- tonkoepel, die scheuren vertoont Het werk aan de nieuwe sarcofaag moet in 2015 zijn afgerond. Gewonden van de bomexplosies in Mumbai worden in een vrachtwagen afgevoerd en naar een ziekenhuis gebracht. Het was de zoveelste keer dat de Indiase metropool door bomaanslagen werd getroffen. foto ap Meer dan 110 gewonden bij aanslagen op drie verschillen de locaties. Premier Singh roept op tot kalmte. Daders onbekend, maar ver denking gaat uit naar Indiase moslims. mumbai - Het aantal mensen dat gisteravond is omgekomen door aanslagen in Mumbai is gestegen tot 2i. Dat hebben de Indiase auto riteiten gemeld. Er vielen meer dan no gewonden toen op drie plaatsen in de west-Indiase metro pool vrijwel tegelijkertijd bom men ontploften. De stad kreeg eerder zware aansla gen te verwerken in 1993, 2006 en 2008, waarbij honderden mensen om het leven kwamen. De explosies van gisteren vonden plaats op drukke locaties bij een operagebouw, een school en bij een bekende goud- en juwelen- markt. De veiligheidsdiensten zijn massaal uitgerukt. De Indiase premier Manmohan Singh veroordeelde de aanslagen. Hij riep de Indiërs op kalm te blij ven. Ook president Obama van de Verenigde Staten heeft de aansla gen scherp veroordeeld. Hij noem de ze afschuwelijk. Wie erachter zit, kon de politie in Mumbai gisteren nog niet zeggen. Ze zijn ook niet opgeëist. Maar hoewel eerder Pakistaanse terreur organisaties als Lashkar-e-Toiba soortgelijke bomaanslagen in India uitvoerden, suggereerde de Indiase televisiezender CNN-IBN dat dit keer de Indiase moslimbeweging Indian Mujahedeen (IM) verant woordelijk is voor het geweld. IM is een club van radicale Indiase moslims die zich al jaren keert te gen de regering in New Delhi en eerder werd verdacht van betrok kenheid bij 'aanslagen in India. Volgens experts is de onvrede van veel Indiase moslims terug te voe ren op een gruwelijke moordpartij die zich afspeelde in het voorjaar van 2002. Toen werden meer dan tweeduizend mensen (meest mos lims) vermoord tijdens rellen in de deelstaat Gujarat, het centrum van het hindoe-nationalisme. Mos lims zouden die slachting nog steeds willen wreken. Daarnaast hebben verschillende Indiase on derzoekscommissies de laatste ja ren vastgesteld dat moslims struc tureel worden achtergesteld wat betreft het arbeids- en woningen- beleid van de overheid. Ook dat heeft kwaad bloed gezet. Dat Mumbai wordt getroffen, is volgens de premier van de deel staat Maharashtra toe te schrijven aan het feit dat dit het economi sche hart van India is. zie onze website:buitenland Beelden van de Indiase stad Mumbai na de drie explosies THAILAND Vertrek: 6/9 t/m 31/3/12 vele gegarandeerde vertrekdata! rondreis Amazing Thailand met o.a. Bangkok, de River Kwai, de Gouden Driehoek, Chiang Mai en vrije dagen in Cha-Am week strandverlenging mogelijk! incl. vlucht, verblijf, div. maaltijden, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/25986 of /36362 ZUID-AFRIKA Vertrek: van 6/9 t/m 20/3/12 vertrekgarantie in sep. okt.! rondreis Classic South Africa met o.a. het Kruger National Park, Swaziland, Zululand, Port Elizabeth, Knysna en schitterend Kaapstad rondreis langs dé hoogtepunten! incl. vlucht, verblijf, ontbijt, NL- sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/25059 MEXICO I Vertrek: 29/8 t/m 31/4/12 bezoek aan 3 landen! rondreis In het spoor van de Maya's meto.a. de archeologische zone van Tulum, Tikal, Chichén Itza, San Cristobal en Palenque vele gegarandeerde vertrekdata! incl. vlucht, verblijf, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/36138 Vertrek: 4/8 t/m 13/10 incl. entreegelden t.w.v. 535! rondreis Kenia Compleet met o.a. Tsavo West NP, Amboseli NP, Nairobi,Lake Nakuru NP, Masai Mara NP en Mombasa week strandverlenging mogelijk! incl. vlucht, verblijf, vele maaltijden, gids, excursies en entreegelden NP Zie www.kras.nl/36253 ZUID-AFRIKA Vertrek: van 30/8 t/m 25/10 nérgens voordeliger! rondreis Sensational South Africa met o.a. Pretoria, de Panoramaroute, het Kruger NP, Swaziland en Drakensbergen laatste plaatsen! Boek Hu! incl. vlucht, verblijf, ontbijt, NL- sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/25990 ARGENTINIË PATAGONIE Vertrek: 14/11, 18/1 13/2 100% vertrekgarantie! unieke rondreis Argentinië Patagonië met o.a. Buenos Aires, de gletsjers van Los Glaciares NP, het Torres del Paine NP en Ushuaia incl. rechtstreekse KLM-vlucht! incl. vluchten, verblijf, ontbijt, NL- sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/25292 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van \s Arke of J^reizen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservenngskosten en Calamiteitenfonds. kandahar - De vermoorde half broer van de Afghaanse president Hamid Karzai, Ahmad Wali Kar zai, is gisteren begraven in de zui delijke.stad Kandahar. Een zicht baar geëmotioneerde president Karzai woonde de plechtigheid bij. Kort na de begrafenis gingen twee bommen af in de omgeving. Later bleek dat Navo-troepen de explo sieven tijdig hadden opgespoord, waarna die gecontroleerd tot ont ploffing werden gebracht. De gouverneur van de naburige provincie Helmand ontsnapte eer der op de dag bij een bomaanslag aan de dood. De bestuurder was onderweg naar de begrafenis van Ahmad Wali. Hij bleef ongedeerd en kon de uitvaart bijwonen. Elders in Afghanistan kwamen ze ker vijf Franse militairen en een Afghaanse burger om het leven door een zelfmoordaanslag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8