binnenland 17 Baby staat niet zomaar op de foto Rabobank schrapt ruim 1200 banen ZORG DAT JE DE REÜNIE BLUFT TERUGZIEN TERUGZIEN IDENTITEITSBEWIJS Scherpe regels zijn fotografen doorn- in het oog Strijd om de koffiecups escaleert donderdag 14 juli 2011 UTRECHT - Rabobank schrapt in de periode 2012-2013 ruim 1200 ba nen. Dat en andere maatregelen moeten leiden tot een kostenbe sparing van 219 miljoen euro over die periode. Dat bevestigde een woordvoerster van de bank giste ren. De bank wil volgens de vak bonden met de besparing op het kostenniveau van concurrenten ko men. Het voorstel ligt nu bij de onderne mingsraad en wordt in september intern verder besproken. „In het najaar moeten we het dan verder uitwerken." In Nederland werken bijna 44.000 mensen bij de Rabobank. Op het hoofdkantoor in Utrecht verdwij nen 376 van de 6600 banen. Beper king van de inhuur van mensen moet nog eens ruim 850 banen schelen. Rabobank wil het aantal arbeids plaatsen zo veel mogelijk via na tuurlijk verloop terugbrengen, maar sluit ontslagen niet uit. Vakbond FNV Bondgenoten laat weten dat de reorganisatie bij Ra bobank niet als een verrassing komt, maar dat de omvang ervan wel fors is uitgevallen. De bond overlegt met Rabobank over het helpen van mensen van werk naar werk. Dat moet zijn be slag krijgen in het zogenoemde so ciaal statuut, dat al bestaat bij de bank. Volgend jaar moeten zelfs baby's hun eigen identiteits bewijs hebben. Veel ouders geven hun kind nu al een ei gen paspoort. De pasfoto blijkt vaak lastig te maken. door Bastiaan Sondervan Bij fotostudio Heno in Am sterdam probeert foto graaf Paul met een ram melaar de aandacht te trekken van Salome. Ze is vijf maanden oud en krijgt een eigen paspoort. Daar moet natuurlijk een pasfoto in. Het kind zit in een speciaal stoeltje en lijkt zich vooral te verbazen over de situatie. „Wat kijk je vrolijk! Zit je lekker te poe pen?" De foto is zo gemaakt. Salo me is een gemakkelijke klant, zegt ook haar moeder. Dat het niet altijd zo simpel is be wijst Dante van vijf In het begin gaat het goed, maar dan krijgt hij het in z'n bol. Minutenlang pro beert Pauls collega Arno het jochie in het gareel te krijgen. Zonder suc ces. „Nee, doe je hoofd nou een beetje omhoog. Dat is te laag! Jee tje wat lastig ben jij!", roept hij met een knipoog naar de wat ner veuze moeder. Uiteindelijk lukt het. Dantes zusje Zoe van zeven heeft, tot opluchting van fotograaf en moeder, een stuk minder moei te met de camera. De scherpe regels die gelden voor paspoortfoto's zorgen af en toe voor vreemde situaties. Bij studio doen dit al jaren. Dan weet je op een goed moment hoe het moet. Vanaf een maand of drie zijn die nekjes sterk genoeg, dan kunnen ze uit zichzelf rechtop zitten. Maar daarvoor moeten we ze liggend op iets zachts fotograferen, van bo ven." Dat levert ook weer proble men op. „In de regels staat dat de achtergrond volledig egaal moet zijn. Die ondergrond kreukelt, dus worden die foto's vaak afgewe zen." Die scherpe regels zijn fotostudio's een doorn in het oog. Arno: „Het hangt allemaal af van de interpre tatie van die regels. Veel ambte naars zijn te strikt in hun interpre tatie. Wij zijn wel eens naar de ge meente gegaan met de vraag waar om een foto was afgekeurd. Bleek dat dat totaal ten onrechte was." Een moeder komt binnen met twee kleintjes. Ze vindt het maar raar dat baby's een eigen identi teitsbewijs moeten hebben. „Denk je nou echt dat die foto over vijf jaar nog lijkt? Die is over twee maanden al niet meer gelijkend." Een oudere dochter van haar viel nog onder de meer soepele regels. „Die staat in haar paspoort met een duim in haar mond en een brede glimlach." Arno is niet te spreken over het feit dat kleine kinderen straks een eigen identiteitsbewijs nodig heb ben. „We dansen naar de pijpen van die arrogante Amerikanen. Die accepteren geen kleintjes zon der eigen paspoort. Zij zijn zo para noïde geworden dat ze alles willen registreren. De enige bom die een baby meeneemt is een stinkbom, z'n luier!" Americaine in Den Haag bijvoor beeld. Daar is de zomerdrukte al voorbij. „Het is hier al vakantie, maar het is behoorlijk druk ge weest," zegt een medewerker. „Het kan echt lastig zijn. Soms duurt het fotograferen twee of drie dagen. Zo'n kind wil dan niet wakker worden bijvoorbeeld, ouders moeten steeds terugko men. Dan gooien we water over z'n hoofd, of we laten hem schrik ken, tot het lukt." Dat hebben ze bij Heno nog nooit meegemaakt, zegt Arno. „We Een speciaal stoeltje houdt een baby in het gareel bij het maken van een pasfoto bij de Amsterdamse fotostudio Heno in Amsterdam. foto Evert Elzinga/CPD UTRECHT - Nespresso heeft juridi sche stappen aangekondigd tegen Douwe Egberts vanwege haar na- maakcups. Douwe Egberts lanceer de gisteren weer twee nieuwe smaakvarianten L'Or Espresso in eenkopscups, die precies in de suc cesvolle Nespresso-machine van de concurrent passen. Sinds fe bruari is dat al de zesde kloon die DE in zijn 26 eigen koffiecafés en de supermarkten in Nederland heeft geïntroduceerd. Inmiddels liggen de namaakcups van DE ook in Franse, Spaanse en Belgische su permarkten. Nespresso, dat met de kleurige aluminium cups vorig jaar 2,3 miljard euro aan omzet bin- nenharkte, wordt niet graag in de kuiten gebeten. Zolang de Haagse rechter nog met z'n neus in de cups zit, reageert Nespresso niet. Word nü lid voor C 10,- per jaar en ontvang een leuk welkomstcadeau! Niet genoeg leden geen KRO De Reünie KRO Magazine halfjaar gratis Ja ik word lid van de KRO voor slechts 10,- per jaar Naam* - V - Voorletters4 Adres'.- v - Postcode/Plaats* - - Geb. datum Telefoon'..E-mail Mijn bankrekeningnummer Handtekening Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar KRO leden, Antwoordnummer 234.1200 VB Hilversum ofmeldjeaanviakro.nl. D ik machtig de KRO om eenmalig 10,-van mijn rekening af te schrijven." 'Dezö gegevens Irt ieder geval invullen. "Geen recht op terugbetaling-'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7