Generaals op Gay-legerboot X X X v is v daagse i ome dea s 61 binnenland Loslaten van werk op vakantie blijkt lastig Gemeente klem bij sociale werkplaats Q: prominent HOMOSEKSUALITEIT Tachtig mannen en vrouwen varen mee in uniform Bon voor een gratis brochure 3 donderdag 14 juli 2011 Taboe op militaire deelname aan boottocht doorbroken. Staatssecretaris De Vries ver bood in 2008 nog deelname in uniform. Naar schatting 6 tot 8 procent van 64.000 militairen is homo seksueel. amsterdam - Vijf generaals varen zaterdag 6 augustus mee op de boot waarmee defensie voor het eerst deelneemt aan de Gay Pride. Ze vertegenwoordigen alle krijgs machtonderdelen. Tot voor kort was de Gay Pride ta boe voor defensie. In 2008 ver bood toenmalig staatssecretaris Jack de Vries militairen zelfs om in uniform mee te varen in de Canal Parade. Dat mocht pas in 2009, op persoonlijke titel. Homoseksuele militairen stonden toen op de poli- tieboot, werden door toenmalig minister Ronald Plasterk uitgeno digd op de regeringsboot of kregen een lift van de FNV-boot. Bij de defensieboot moeten we niet denken aan een imposant ma rinevaartuig, maar aan een gewo ne gehuurde platbodem. De op smuk blijft beperkt tot wat banie ren. Op die boot varen dan zo'n tachtig mannen en vrouwen in uniform mee. Er is muziek, maar de Mari nierskapel speelt niet. „Dansjes doen we niet", klinkt het stellig. De meevarende generaals zijn wel bijna allemaal hetero, zegt majoor Peter Kees Hamstra (50), voorzit ter van de Stichting Homosexuali- teit en Krijgsmacht (SHK). Die stichting werd in 1996 in het leven geroepen om de positie van homo militairen te verbeteren. „Dat was toen hard nodig." Zelf kwam Hamstra rond 1992 uit de kast. Spijt heeft hij nooit gehad. In zijn functie werkt hij vooral met hoger opgeleide collega's. „Ik zit in een goede positie en heb vrijwel nooit last gehad van vooroordelen." Sergeanten en korporaals hebben het wat dat betreft moeilijker, weet hij. Dat bleek ook uit het on derzoek dat in 1992 door het Nisso Kenniscentrum Seksualiteit werd uitgevoerd naar de positie van ho moseksuelen binnen de krijgs macht. Hamstra is de eerste om te erken nen dat defensie er nog niet is. Treiteren en seksistische grappen zijn nog niet uitgebannen. „Als al les pais en vree was, zouden wij er niet meer hoeven te zijn." Het is bij defensie niet anders dan elders in de samenleving, denkt hij. Defensie telt 64.000 werknemers. Hamstra gaat ervan uit dat 6 tot 8 procent daarvan tot zijn doelgroep behoort. Toch telt het SHK-netwerk niet meer dan 35 leden. „Niet iedereen heeft behoefte zich aan ons ken baar te maken. Sommigen zijn mis schien bang om uit de kast te ko men", stelt de majoor. Belangrijkste taak bij de SHK is het verbeteren van het werkkli maat bij defensie en het bevorde ren van een veiliger werkplek voor de bi- en homoseksuele mannen en vrouwen. SHK is door het Pentagon bena derd om mee te denken over wat er moet gebeuren nu militairen in het Amerikaanse leger voor hun geaardheid mogen uitkomen. zie onze website:binnenland Beelden van de vijftiende editie van de Gay Pride in 2010 amsterdam - Nu de vakantie voor de meeste mensen is begonnen, blijkt dat voor veel mensen een pe riode waarin zij lastig loskomen van het werk. Dat blijkt uit een en quête van bank en verzekeraar ING onder bijna 59.000 mensen. Ruim de helft van de ondervraag den denkt op vakantie zo nu en dan aan het werk, iets minder dan een derde (32 procent) zegt zelfs contact te hebben met het werk vanaf het vakantieadres. Dit contact wordt gemakkelijker gemaakt door een smartphone, waarop medewerkers even snel hun e-mail kunnen checken en be antwoorden. Als ze over zo'n tele foon beschikken, kunnen mede werkers het gevoel hebben dat de werkgever dat van hen verwacht. den haag - Gemeenten zitten klem rond de sociale werkvoorzie ning. De werknemers dreigen met acties om cao-eisen kracht bij te zetten, maar het Rijk stelt niet het geld beschikbaar om aan hun ei sen tegemoet te kunnen komen. Dat lieten 23 gemeenten gisteren weten aan rechter Roel Paris in Den Haag. Ze vinden dat het Rijk 38 miljoen euro beschikbaar moet stellen om ervoor te zorgen dat de 100.000 werknemers in de sociale werkplaatsen in de pas blijven lo-„ pen met de gestegen lonen en prij zen. Bovendien eisten ze in een kort geding tegen de Staat nog eens een bedrag van 120 miljoen euro, omdat de gemeenten anders niet in staat zouden zijn om aan hun verplichtingen te voldoen. Volgens de raadsvrouw van de Staat, Sandra van Heukelom wa ren de korting van 120 miljoen en het achterwege laten van de zoge heten loon- en prijsbijstelling al in september aangekondigd en zijn die vastgelegd in besluiten van 15 oktober. De gemeenten hadden dus allang naar de bestuursrechter kunnen stappen, maar willen hal verwege dit jaar een spoeduit- spraak van de rechter. Zij vindt het niet aannemelijk dat de ge meenten op korte termijn in geld nood komen door de bezuiniging. Rechter Paris besluit vandaag of hij zal oordelen in deze zaak. Dan wordt ook duidelijk of het kort ge ding maandag wordt voortgezet. Volgens Jaap Sijmons, raadsman van de gemeenten, kan staatssecre taris Paul de Krom (Sociale Zaken) niet met de mond belijden dat werknemers in de sociale werk voorziening recht hebben op vrij cao-overleg, als het Rijk niet de bij behorende kosten vergoedt aan de gemeenten. Er zijn al estafette-sta kingen in verschillende gemeen ten, aldus Sijmons. Nog slechts 3 dagen kunt u profiteren van geweldige aanbiedingen en maximaal comfort. Gaat u maar na: onder het genot van lekkere koffie of thee krijgt u gratis advies op üw maat. Daarnaast hebben we een aantal topacties voor u geselecteerd: u kunt profiteren van een gratis tweede fauteuil* of inruilkortingen" van 300,- voor uw oude stoel. Kom naar de show room óf bel snel 0341 - 26 06 76 voor een vrijblijvende demonstratie bij u thuis! Welkom! Grootste keuze op maat gemaakte stoelen ,g295.- Sta-op stoelen, de meeste keuze €59°~ y Kies uw zithouding met de afstandbediening y Één druk op de knop en u doet een dutje y Gebruik de sta-op hulp voor makkelijk opstaan y Door het gebruik voelt u zich ontspannen! Op maat gemaakt voor alle lichaamslengtes van 1.55m tot 2.05m! Bekijk alle modellen in ééri van onze showrooms en kom vrijblijvend proefzitten. De koffie wordt vers gezet! Geldig bij aanscharvan een fauteuil op maat. De gratis fauteuil is er lit de budgetserie Vraag naar de voorwaarden Niet geldig i.c.m. andere Bezoek één van onze showrooms 0341 - 26 06 76 1 Katwijk Ugeweg3se - Best Eindhovenscwsg 30 CruqulusSpaamewcga6 Capellea/dijssel Hoofdweg 4 Doetinchem Havenstraat 150 EmmenNijbracht47 irtPlesmanwegic IMSpjksedijk 24b Noordenweg 6 ;n Westeresch 8 mond Burghoffweg 11 Lucebertstraal 38 WaddinxveenMcrcuriuSwegis en 's Gravenzandscwcg 28 :rt Roeimondseweg 58b :hen Edisonstraat 1 vega Industrieweg loc ïdam Westzijde 172a >henGerrltsenwcg8 He Sladlonpteln 6 estigd in FC Zwolle stadion) Vcnlo Nijmeegseweg 12 Waalwijk Piof Zeemanweg3 van 10-17 uur Bel voor exacte openingstijden 0341 - 260676 Vrijblijvende demonstratie! JA, stuur mij de gratis-uitgebreide zitcomfort brochure. Naam Dhr Mevr Adres "Niets is zo prettig als de producten bij u thuis uit te proberen. Zo ziet u direct of het past! Postcode Plaats Telefoon E-mail - P1pzc_wk28-2 Zonder postzegel opsturen naar- Prominent. Antw. nr. 707.8070 WB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6