Weekend üf$s$:n de mystieke wezens Complete programma van tweede editie Fantastyval uit 19 Eerbetoon aan W.J. Maryson donderdag 14 juli 2011 door lan Schram Groen Het fantasy-evenement Fantastyval presen teert - na 2009 - de tweede editie. Rid ders en prinsessen, maar ook el fen, goblins, ores en andere fan tasiewezens zijn dit weekend te vinden op Landgoed Wouwse Plantage. OP DE VLAKTE VAN WOUW Zaterdag 16 juli 12.00-13.00 uur: The Old Firm 14.00-15.00 uur: The Dolmen 16.00-17.00 uur: Magna Carta 18.00-19.15 uur: Stream of Passion 20.00-20.30 uur: Slan In het Lord of the Rings Kampement: - Leer de Hobbit dans - Mooie Vertellingen - Wake bij de Elfenkoning 19.15 uur Fakkeltocht met processie El fenkoning 19.15-22.00 uur Het Groot Rivêndel Ban ket Zondag 17 juli 11.30-12.00 uur: Slan 13.00-14.00 uur: Kingfisher Sky 15.00-16.00 uur: Irfan 17.00-18.00 uur: The Old Firm IN HET BLOEMRIJK In De Leesmoet: Auteurs lezen voor uit eigen boek: Peter Schaap (alleen zaterdag),Thirza Meta, Ti- sa Pescar, Mark J. Ruyffelaert, Jan J.B. Kui pers, Leo Elsinger en Sophie Lucas. In het Entmoet-boomcafe: - Presentatie van het boek 'Berichten uit Bloemrijk' 13.00-13.30 uur (zaterdag) - Optreden Maryson 15.30-16.00 u (za) Meet greet met: Thirza Meta, Tisa Pes car, Jan J.B. Kuipers, Sophie Lucas, Peter Schaap (zaterdag), Mei Hartman (zondag) De Mijnen van Moria (workshops) - Peter Schaap (zaterdag); schrijven en In spiratie - Jos Weijmer; Hoe maak je illustraties en vormgeving - Tisa Pescar, Thirza Meta, Stephanie de Geus; Verbeeldingskracht ontrafeld Boogschieten de hele dag door Chocolate for You IN HET ELFENRIJK Elfenvermaak in het Elfentuinhuisje AAN HET PAD DER VERLICHTING In Hobbitstee (voor de kleintjes) - Laat je omtoveren tot prinses of ridder - Optredens Bij Theater Cothika diverse voorstellingen per dag Op de Vrijsprekerij - Optreden van Peter Schaap (za) - Optreden van Marjolijn Poppink (zo) - Vertellingen van Rojewolf - Optreden van Ken Parsons - The Old Firm akoestisch - Optreden van Slan OP HET PLEIN DER VERWEVING Fantastic Freeze Moment: Flashmob stil staan zaterdag en zondag: 15.00-15.05u Van top tot teen gehuld in middel eeuwse kleding, puntige oren een groengekleurde huid gaat Dorsten- aar Skip Stein (22) naar Fantasty val. Hij heet dan Vleer. Vleer de Goblin. Samen met andere Garba ge Goblins van Stichting Green- thingz struint hij straks over het terrein om afval op een speelse wij ze op te ruimen. „Ik ga al ongeveer zes jaar naar fan tasy evenementen zoals Castlefest, de Elf Fantasy Fair, de Midwinter- fair en de Midzomerfair. Daar zag ik al vaker goblins rondlopen. Dat vond ik toen al gaaf. Op een gege ven moment ben ik gevraagd om mee te doen. Sindsdien ga ik altijd groen. Ik hou wel van de aandacht die je daardoor krijgt. Daar doe je het ook wel voor." Fantastyval is nog niet heel groot, maar in 2009 was Skip er ook bij. „Het was een nieuw fantasyfestival en was ook nog in de buurt. Dat was reden ge noeg voor mij om te gaan. Toen was het ook al een drukbezocht evenement. Iedere fair heeft zijn unieke dingen. Elke locatie is an ders en de bezoekers zijn altijd ver schillend. De sfeer is daardoor ook overal anders. Op de grote events komen veel mensen in hun gewo ne kleding, gewoon om te kijken wat zo'n festival inhoudt. Fantasty val is nog niet zo groot, daar ko men echt veel die hards op af. Bijna iedereen is verkleed, dat is juist leuk." Het voorbereiden voor een festival duurt redelijk lang. „Je bent onge veer anderhalf uur bezig, met het IN HET BOOMRIJK Rooivogelshow za: 12.30, 14.30,16.30 en 18.30, zo: 11.30, 13.30, 15.30 en 17.30 Workshops Fantasy krijgskunsten - Zelfverdediging tegen fantasywezens za: 13.30u, zo: 12.30u - Zelfverdediging tegen Gothic- en horror monsters za: 17.30u, zo: 16.30u De groep Garbage Goblins in actie op Castlefest 2010. De derde van rechtsboven is Vleer. groen maken, oren erop plakken en verkleden. En kletsen met ande ren natuurlijk. De tweede dag ben je minder lang bezig, omdat veel van het groen blijft zitten. Uitein delijk is het het wel waard, je krijgt zoveel leuke reacties. Vooral de reacties van kinderen zijn leuk, omdat zij het als echt ervaren." Naast alle mystieke en mythische wezens die te vinden zijn op het evenement, zijn er ook een fan- tasymarkt, diverse workshops en shows. „Er is altijd wel wat te doen, je hoeft geen moment stil te staan. Als goblin krijg je wel veel bekijks. Mensen willen graag met je op de foto en zo, dus het is wel eens moeilijk om ergens te komen. Je bent er immers niet alleen als be zoeker, je bent er ook om anderen te entertainen. Ik heb wel eens een uur gedaan over een stuk wat normaal gesproken maar tien mi nuten lopen is. Ik zie dus niet al tijd alles, maar ik loop met net zo veel plezier wafrond over het ter rein. Je kijkt toch je ogen uit." Fantastyval, zaterdag en zondag op Landgoed Wouwse Plantage. Zie: www.fantastyval.nl.Q Het Fantastyval brengt een eerbetoon aan de Zeeuw se fantasy-auteur W.J. Ma ryson (Wim Stolk), die in maart van dit jaar op zestigjarige leeftijd onverwacht overleed. Zo wordt, als ode aan hem, de ver halenbundel Bericht uit Bloemrijk gepresenteerd. Hierin staan verha len van twaalf auteurs, onder wie de Zeeuwse schrijver Jan J.B. Kui pers. Inspiratiebron voor hen was Maryson'. Bericht uit Bloemrijk be- Stream of Passion vat ook een niet eerder gepubli ceerd verhaal van W.J. Maryson zelf De presentatie is zaterdag om 13.00 uur. Om 13.30 en 15.30 uur treedt Ma ryson, de vroegere band van de au teur, op. De groep is voor deze ge legenheid opnieuw bijeengeko men en zal een aantal nummers spelen. Deze zijn gecomponeerd en geschreven door W.i, Maryson, gebaseerd op zijn eerste boekense rie De Meestermagiër. foto www.leukemensen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67