8 luit Zomer in Zeeland biedt zee aan kunst donderdag 14 juli 2011 Werk van Ruth Dagan, te zien in Galerie De Osseberg. Werk van Michiel Paalvast, te zien in Duingalerie. Zomer in Zeeland bete kent veel vertier voor Zeeuwen en bezoe kers. Voor mij bete kent het vooral woekeren met ruimte, want er is meer te zien, maar een kunstpagina minder. Daarom deze zomer van mij wat kortere stukken die af en toe meer signalerend dan diep gaand zullen zijn. Ik begin met een bezoek aan Boer derijgalerie De Osseberg, die deze maand vijftien jaar bestaat. Dank zij de idealistische gedrevenheid van galeriehoudster Addy Nieu- wenhuize en haar man heeft een trouw publiek er in die jaren zo'n honderd exposities kunnen zien. Daarnaast zijn er regelmatig con certen, workshops en lezingen. Het is daar letterlijk leven met kunst, want de voormalige schuur is zowel woon- als expositieruim te. De Osseberg brengt toegankelijk werk, van schilderijen tot sieraden en heeft als specialiteit Joods geïn spireerde kunst. Naast een poë tisch expressieve reeks Bijbelse voorstellingen van Marja de Lange vallen de op stof gedrukte lino's op die Ruth Dagan maakte met het boek Ruth als uitgangspunt. Het zijn krachtige en toch subtiele voorstellingen die verwijzen naar liefde, vreugde en verdriet, toewij ding en tekortkomingen, leven en dood. Het werk van Axel Veenendaal is soms inventief en overtuigend, zo als in de serie 'Per^evoir plus en dé- limitant la Vue', die gaat over waar nemen. Door openingen in een van tekst en tekens voorziene zink plaat zie je onder meer fragmen ten van al dan niet bebrilde ogen. In Philippine biedt de beneden ruimte van de voormalige pastorie plaats aan solotentoonstellingen van kunstenaars met wie de bewo ners een band hebben. Alex Ver- du ijn den Boer is de huidige expo sant. Wat de meeste mensen niet interessant of zelfs lelijk vinden weet hij in tekeningen, schilde rijen en linosneden liefdevol en knap om te toveren tot boeiende voorstellingen. Altijd combineert hij dat met gevoel voor de uitdruk kingskracht van zijn materiaal. Hannelore Meyaard is ook iemand die haar huis aan kunst wijdt. Zij brengt in Vlissingen al jaren het werk van Frank C. Hauser, een ex centrieke kunstenaar die een weer galoze techniek gebruikt om een surreële wereld op te roepen waar in de perfectie belichaamd wordt door vrouwen van wie Hugh Hef ner slechts kan dromen. Ze zijn symbool van scheppende kracht in een door technologie en buiten aardse levensvormen gedomineer de parallelle realiteit, die voor Hau ser verwijst naar een toekomstig harmonieus bestaan. De meeste werken zijn giclée prints op lin nen. Curieus werk, te goed om edelkitsch te zijn maar niets aan de verbeelding overlatend en sterk op effect gericht. De Domburgse Duingalerie expo seert de oogst van een week hard werken door een dertigtal profes sionele schilders en fotografen die zich tijdens de internationale Schil dersweek lieten inspireren door al les wat deze badplaats te bieden heeft. Bijna 200 werken hangen ouderwets dicht opeen gepakt bo ven, naast en onder elkaar. Het is een staalkaart aan figuratieve bena deringen van behoorlijk niveau. Voor het eerst deden ook vijf foto grafen mee. Opvallend is dat juist zij niet kozen voor het 'plaatje' maar voor een spannende verken ning van metier en omgeving. Als laatste ging ik langs 't Haentje te Paart in Middelburg omdat daar Kees van der Vossen exposeert. De tachtig gepasseerd schildert hij nog gepassioneerd en heel goed. Zijn gouaches zijn kleine abstracte vorm-, kleur- en verfavonturen, rit mische composities die de schoon heid van kunst etaleren als pen dant van die van de natuur. In de grotere acrylschilderijen bouwt Van der Vossen landschappen op uit tastende verfvegen. Hij doet dat met het schildersmes en is één van de weinigen die daarmee het maniertje achter zich laat. De keramische objecten van Ma rion Kamper zijn ook het aanzien waard. Bol, cirkel, driehoek en vier kant zijn de basisvormen die zij verwerkt in constructieve beelden die ook kunnen bewegen. Boerderijgalerie de Osseberg, Singelweg 11 bij Sint Laurens. T/m 23/7. Do. t/m za. 14.00 - 17.00 uur en op afspraak. Za. 16/7 gesloten. Expositie samen met Synagoge en Wan del kerk, Middelburg. Meer info: www.deosseberg.nl. 0 Alex Verduijn den Boer. Pand 3, Gentsebreedstraat 3, Philippine. T/m 19/8. Do. en vr. 13.00 -16.30 uur. 0 Frank C. Hauser, Galerie Hannelore Meyaard, Hendrikstraat 8, Vlissingen. T/m 24/7. Vr.-zo. 14.00-17.00 uur. 0 Expo Schildersweek, Duingalerie, Badhuisweg 2 Domburg. T/m 31/7. Dagelijks 12.00-20.00 uur. 0 Kees van der Vossen, Marion Kamper, 't Haentje te Paart, Spanjaardstraat 19, Middelburg. T/m 14/8. Do.-zo. 14.00-16.30 uur. Nico Out gaat elke week op zoek naar het beste wat Zeeland op het gebied van beeldende kunst te bieden heeft. Frank C. Hauser, Sign of Power. Te zien bij Galerie Hannelore Meyaard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66