6| het verdronken dorp Koudekerke De vloek van Agenda Geen cent donderdag 14 juli 2011 OBurgh-Haamstede Ringpromotiedag, Braderie Toe ristische markt, Noordstraat Ring, Burgh-Haamstede, van 10.00 tot 16.00 uur. Op de Ringpromotiedag is tussen 10.00 en 16.00 uur de Grote Kerk aan de Ring 1 te Haamstede open voor bezichtiging. Het thema voor deze zomer, waar omheen een aansprekende foto-expositie is gemaakt met 10 impressies uit de Westhoek, luidt: Dichter bij God. Tijdens de open stelling kunnen bezoekers genieten van orgelspel, multimediapresentatie, een meditatieve stiltehoek, een gezellige ontmoetingstafel, mondelinge en schriftelijke informatie over de kerk en een goed ge sprek. Rondritten in en om Burg-Haamstede met boemel treintje, vertrek om 11.00 uur daarna elk heel uur voor het WV in de Noordstraat. De rondrit gaat via de vuurtoren en het vliegveld en duurt 30 min er word live uitleg gegeven over div bezienswaardighe den Folkloristische dag, Middelburg DONDERDAG 14 JULI Biervliet Dorpswandeling/rondleiding. De wandeling begint bij de maquette van Biervliet. We bezoeken de bei de kerken, de molen, zeesluis en het standbeeld van Willem Beukelszoon, de uitvinder van het ha ringkaken. Verder is er veel aandacht voor de ge brandschilderde ramen van Cornelis van Berlaer, die deze zomer 350 jaar oud zijn. Rondleiding op aan vraag, min. 5 deelnemers. Aanvang in overleg. Gra tis deelname. Meer info: T.0115-481521 0115-482880. Kerkstraat 4, gehele dag Breskens Rondvaarten op de Westerschelde. Vanuit de haven van Breskens kunt u met ons mee voor een rond vaart. We varen ongeveer een uur over de Wester schelde, langs-o.a. de Zandplaten. Tijdens de vaart hopen we naast zeehondjes, vele soorten vogels te zien. Verder krijgt u uitleg over de Westerschelde, scheepvaart, de beloodsing van de zeeschepen, enz, enz. Een leuke en vooral rustige activiteit die, met name in de zomer, uitstekend te combineren is met bijvoorbeeld een mosselmaaltijd of een bar becue. - Verrekijkers zijn aan boord te huur. Deelna me: €9,- p.p. kinderen t/m 12 jaar €7,- p.p. Aanmelden verplicht: 06-53225401. Voor meer in formatie: www.defestijn.nl info@defestijn.nl 06-53225401. West-Handelshaven, Haven Westzij de 1van 10:00 tot 11:00 uur Demonstratie Glasblazen. Entee €5,00, kinderen tot 12 jaar €2,50. Dorpstraat 10, 14:00 tot 15:30 uur Brouwershaven Van Maaren Roofvogeldemonstratie, Landal Port Greve, van 20.00 - 21.00 uur 'Zomerconcert Het Zeeuws Orkest Requiem van Verdi. Het Zeeuws Orkest voert samen met het de Middelburgse Oratorium Vereniging en de vier solis ten: Alexandra Untiedt (sopraan), Helena Rasker (alt), Marcel Reijans (tenor) en Nanco de Vries (bas), één van de meest indrukwekkende werken uit de gehele muziekgeschiedenis uit, dë Missa da Requiem van de Italiaanse operacomponist Guisep- pe Verdi (1813-1901Grote Kerk, van 20:15 tot 22:00 uur Bruinisse Visserijdagen, Centrum, havengebied, gehele dag. Info: www.visserijdagerT-bruinissè.nl Cadzand Fietsen met Fred: Fietstocht van 2,5 uur door het land van Cad zand onder leiding van streekken- ners. Verken de streek met als gids geboren en getogen West-Zeeuws-Vlamingen. De morgentochten gaan richting Retranchement en de avondtochten gaan richting Nieuwvliet. Kosten 5 euro p.p., consumptie in de pauze inbe grepen. 14 juli: V ertrek om 19.30 uur vanaf het VW kan toor in Cadzand Bad 28 juli: Vertrek om 10.00 uur vanaf H.C. "In de Bui- tenlust" in Cadzand Dorp 25 augustus: Vertrek om 19.30 uur vanaf het WV kantoor in Cadzand Bad C MÊF^Êk R zi te Colijnsplaat Rondleiding "Verrassend Colijns- De rondleiding gaat langs al belangrijke, plaatsen in het dorp, zoals de Vismijn en de Nehalennia- tempel. Prijs volwassenen: €11,- p.p Kinderen t/m 12 jaar: €5,-. Havelaarstraat 22, vanaf 11:30 uur Domburg Beach Yoga Domburg. Yoga Domburg organiseert voor het derde seizoen Hatha Yoga voor toeristen en locals op het strand in Domburg. Iedere werkdag bij droog weer van 9.30 - 10.30 uur op het strand bij "De Watertoren", derde Oost. De lessen zijn in Nederlands, Duits en Engels. Meld je vooraf aan op telefoonnummer 06-50911013. Middelburg Kunst- antiek en ambachtenmarkt, Iedere donder dag tot eind september. Vismarkt, 09 tot 16 uur Folkloristische Dag Op 15 juli vindt de eerste folkloristische dag in Mid- De complete agenda is ook te vinden op de website van de WV: www.vwzeeland.nl De Plompe Toren bij Koudekerke. Ons Zeeuwen bin zunig, en dat zullen we bewij zen ook. De zomerredactie onderneemt elke week een activiteit die helemaal niets kost. Vandaag: de Plompe Toren bij Burgh-Haamstede. door Dyon Matulessy De woedende stem van de zeemeerman galmt door de benedenverdieping van de Plompe Toren. Westenschouwen, 't zal u rouwen Dat u heeft geroofd mijn vrouwe! Westenschouwen zal vergaan Alleen de toren zal blijven staan Bij binnenkomst begint een audiofragment, dat je meeneemt in het oude streekverhaal. De legende luidt dat lang geleden een vissersboot terugkwam in de haven van Westenschouwen. Aan boord van dit schip bevond zich een zee meermin, die eerder die dag door de schippers was gevangen. Zij werd tentoon gesteld en stierf uiteindelijk op de kade. De zeemeerman sprak hierop de vloek uit, die het land de jaren daarop zou teisteren. Onderaan de Oosterscheldedijk in het gehucht Koudekerke staat de Plompe Toren. Dit i3e-eeuwse bouwwerk is het enige restant van het verdwenen dorp Westenschouwen. Het is mooi om je voor te stellen dat in dit ver laten landschap ooit mensen woonden. Er was een grote kerk en een jaarmarkt, waar volop handel werd gedreven. De toren fungeerde vroeger als baken voor de drukke scheepvaart op de Oosterschelde. Na verschillende restauraties is het een toeristische attractie geworden. Op verschillende punten in de toren is informa-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64