Theater op locatie in het kader van het MiramirO-festival. Bij Sint Jacobs treden iedere avond en nacht tal van artiesten op, van rock tot 'ordinaire wereldmuziek'. feest wordt door die commerciële inbreng niet aangetast." Om het, ook voor de pleinorganisatoren, al lemaal betaalbaar te houden, is een slogan bedacht. Onder het motto 'Bezorg de Feesten geen'Ka ter' wordt de bezoekers opgeroe pen hun drankjes en hapjes te nut tigen bij de officieel geregistreerde organisatoren, herkenbaar aan een affiche met die slogan. Zaterdagmiddag worden de Gentse Feesten traditiege trouw geopend met een speciale stoet, waarin tal van deelnemers meelopen. Ze worden vanaf een tribune bij het stadhuis gadegesla gen door notabelen, organisatoren en ander 'hoog volk', dat zich meestal uitdost met het symbool van de Gentenaar: de strop. De stoet is het startsein voor tien da gen feest, met dagelijks een korte pauze in de ochtenduren, maar verder alleen maar kunstzinnige, cultureel verantwoorde, maar ook onzinnige evenementen en tafere len. De indrukwekkende cijfers: 218 organisatoren bieden op 350 lo caties precies 951 verschillende acti viteiten aan, die variëren van een een stadswandeling met gids of een rondvaart door de leien tot vuurspuwers en het massale Bal 1900. In totaal zijn 3907 'gebeurte nissen' geprogrammeerd. Decalu- we: „De organisatoren zijn inmid dels zó door de wol geverfd dat niemand nog omver valt van die getallen. Je mag niet zeggen dat het allemaal routine wordt, maar er zit wel heel veel ervaring ach ter." En er is al geoefend. Gent Jazz festival begint tegenwoordig een weekje eerder dan de 'fleste'. Hoogtepunten zijn verder het straattheaterfestival MiramirO, het poppenfestival Puppetbusker, het elektronisch muziekfestival 10 Days Off, een ander muziekfestijn, Boomtown en het Jeugdcircusfesti- val. Meer info: www.gentsefeesten.be podium Het trio Paolo Giacometti/Xenia Jankovic/Candida Thompson treedt zon dag op in de Grote Kerk in Veere. DONDERDAG 14 JULI Middelburg Pauzeconcert op het beroemde 'de Rijckere'-orgel door Paul Baan. Oostkerk, 12.30-13.00 uur Renesse Donderdagavondconcerten met klari netensemble Klezz. Jacobuskerk, 20.00 uur VRIJDAG 15 JULI Middelburg Panfluitiste Noortje van Middelkoop en organist Harm Hoeve presenteren hun nieuwe cd Festivo, met licht klassieke wer ken, geestelijke liederen, populaire melo dieën en traditionals?' Koorkerk, 20.00 uur Vlissingen Middagpauze-orgelconcert met mede werking van Marcel Mangnus. Sint Jacobskerk, 12.00 uur Wissenkerke Muziekfestivak met Apollo Wissenker ke (Harmonie), Kunst en Eer Zierikzee (harmonie), Zeeuws Mannenkoor (van klassiek tot volksmuziek) en vanaf 21.00 uur de Heineken Coverband. Voorstraat, 19.00 uur ZATERDAG 16 JULI Kortgene Optreden van rock- en bluesband Shag, Whiskey Botox. Graaf van Buren, 21.30 uur Zierikzee Optreden duo Marianne Boer (so praan) en organist-pianist Wim Boer. Nieuwe Kerk, 16.30 uur ZONDAG 17 JULI Aardenburg Klassieke en wereldmuziek van bayon- accordeonist Evgeni Svorkin en zijn viool spelende zoon. GaleRichel, 14.00-17.00 uur Haamstede Zangdienst met Koperensemble van het Reünieorkest Artillerie Trompetter korps. Hervormde kerk, 10.00 uur Veere Muziekpodium Zeeland: Trio Paolo Giacometti/Xenia Jankovic/ Candida Thompson, met piano-trio's van Beetho ven, Schumann en Schubert Grote Kerk, 15.30 uur MAANDAG 18 JULI Haamstede Maandagavondzang met llona de Kie vit (zang) en Edwin Vooijs (orgel en pia no). Gereformeerde kerk, 20.00 uur DINSDAG 19 JULI Middelburg Orgelconcert door Herman van Vliet, werken van onder andere De Lange sr., Guilmant en Van Vliet. Nieuwe Kerk, 20.00 uur. Wilhelminadorp Sundance speelt akoestische muziek, 't Loze Vissertje, 15.00 uur WOENSDAG 20 JULI Aardenburg Concerten van het Goeyvaerts Strijk trio, mede in het kader van Aardenburgse Zomerkunsten. Met: Kristien Roels (viool), Kris Matthynssens (altviool) en Pieter Stas (cello). Doopsgezinde Kerk, 17.00 en 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61