effeweg.nl Cultureel volksfeest Gent indrukwekkend Zomeravondconcert aan Zee De schepen van Feeste lijkheden trok zich er niets van aan. Dat vrouwen boos zijn over het ontbreken van voldoende mobiele toiletten in de stad, ach hij haalde er zijn schouders over op. „Daar moeten we een volgende keer nog maar eens over praten", bromde sche pen Lieven Decaluwe tijdens een confrontatie met de actiegroep Plasactie in zijn baard. De dames laten het er echter niet bij zitten. Er komen ludieke acties. Vrouwelij ke wildplassers moeten wel op hun tellen passen; de politie heeft opdracht gegeven hen hard aan te pakken. Ze riskeren fikse boetes. Schepen Lieven Decaluwe is vanaf zaterdag tien dagen 'feestenburge meester' van Gent. Hij zwaait de scepter over één van de grootste culturele volksfeesten van Europa. Ze worden van zaterdag 16 tot en 2 luit OF WAT DACHT U VAN supervoordelige busreizen Kijk op www.effeweg nl of bel 0529 - 46 96 67 donderdag 14 juli 2011 Soekcode; Verblijf in de historische stad Hal Ie en verken de stad tijdens de stadswandeling. Bezoek Schloss Oranienbaum en het prachtige stadje Quedlinburg. Sluit deze busreis af met een natuurtocht door de Harz. 4 hotelovernachtingen, 4x ontbijt- en dinerbuffet, stadsrand rit en -wandeling l Halle o.l.v. een gids en vervoer per Tourist Class touringcar J SORRENTO, NAPELS, CAPRI EN VESUVIUS Vertrek op; 22 aug, 12 sept, 3 en 24 okt 14 hotelovernachtingen, 14x ontbijt en diner, bezoek Florence, Rome, Napels, Italiaanse boerderij en Pompei' o.l.v. een Nederlands sprekende gids en ver- l voer per Comfort Class touringcar 5 dagen South Downs en Brightonv.a. €269,- 5 dagen Romantische Strassenu €299,- 8 dagen Cóte d'Azurv.a. €439,- 15 dagen Rondreis Noordkaapv.a. €1349,- Inclusief: 4 dagen Parijs Vertrek o.a.: 25, 29 juli, 4, 10, 13, 16, 25,28 aug 4 dagen Berlijn Vertrek o.a.: 5,12,15,18, 21, 27 aug 4 dagen Londen ^Vertrek o.a.: 30 juli, 2,11, 17, 20, 23, 26, 29 aug v.a. €119,- v.a. 119,- v.a. €149,- Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vonaf en per persoon, excl. €17,- reserveringskosten per boeking Bezoek de kunststad Florence en Pisa met haar bekende 'scheve toren'. Geniet van de natuur op het bloemeneiland Capri. Ontdek het echte Italië in Napels tijdens een stadswandeling. Een bezoek aan Pompei en de vulkaan Vesuvius maken deze reis compleet! In de serie Zomeravondconcerten aan Zee treedt woensdag 20 juli in Aardenburg het Goeyvaerts Strijk trio, Kristien Roels (viool), Kris Matthynssens (alt viool) en Pieter Stas (cello) spelen al veertien jaar sa men. Het repertoire bestaat uit werken van de 20ste en 21ste eeuw. De naam van het trio is ontleend aan de Belgische componist Karei Goeyvaerts, de man die een belang rijke rol speelde in de ontwikkelingen binnen de Eu ropese nieuwe muziek. Het Goeyvaerts Strijktrio streeft naar authentieke uitvoeringspraktijk voor nieu we muziek en laat zich coachen door componisten zo als Peter Swinnen, Jörg Birkenkötter, Giya Kancheli en uitvoerders als Alexander Ivashkin. Het trio verzorgt twee concerten in Aardenburg. Op het programma Time... and again van Gija Kancheli, een Trio van Schnittke, een werk van Oleg Paiberdin en een Trio van Sofia Goubaidoulina. Woensdag 20 juli in de Doopsgezinde Kerk in Aardenburg. Aanvang 17.00 en 20.00 uur. Trio Goeyvaerts foto's Peter Nicolai Van rock, via dance en funk tot pop. door Wout Bareman met maandag 25 juli gehouden en concentreren zich rond de tien pleinen in het historische centrum van de Arteveldestad. Het is al weer de 168ste editie. Er worden 1,8 miljoen bezoekers verwacht, ge middeld zo'n 150.000 per dag met een uitschieter op donderdag 21 juli, als tijdens de nationale feest dag half \Taanderen naar Gent af zakt. Vanwege dat enorme bezoeker saantal wordt door kritische Gente naars ook direct vastgesteld dat de 'fleste', ooit op alternatieve, ludie ke en sjofele wijze nieuw leven in geblazen door troubadour-kunste naar Walter De Buck, veel te com mercieel zijn geworden. Decaluwe pareert die kritiek op simpele wij ze: „De stad pompt meer dan een miljoen euro in het feest. Deson danks willen we alles zoveel moge lijk gratis toegankelijk houden en dan zijn grote sponsors onmisbaar. Maar de feesten blijven Gents, dat verzeker ik. En de aard van het Op ieder plein, in elke straat loop je artiesten tegen het lijf. Of een folklore-dansgroep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60