binnenland 15 Vrees voor scheidsite artsen kwam niet uit H tattoo heeft een streepje voor CNV zegt 'ja' tegen akkoord pensioenen RECENSIEWEBSITE 'Leek kan medisch handelen niet beoordelen' Spong wil visie Hoge Raad op zaak-Wilders Rook jaagt familie uit crematorium Fors meer slachtoffers van mensenhandel Drenthe: geen groot windmolenpark Zware windstoten in kustprovincies Kapitein Marco Kroon verkoopt zijn café donderdag 14 juli 2011 Hoe goed is jouw arts? Kijk op recensiesite ZorgkaartNe- derland.nl en lees de erva ringen van anderen. Artsen krijgen het benauwd: „Deze reacties zijn zo subjectief" door Jacqueline Steenwijk et is even wennen voor de specialisten van het Deventer Ziekenhuis om cijfers te krijgen voor hun functioneren. Alsof ze weer op school zitten. Maar deze keer zijn het geen leraren, maar pa tiënten die hun beoordelen. „Ik kreeg een onvoldoende", zegt or- thopeed Hans-Peter van Jonber- gen ontdaan. „Niet zomaar een on voldoende, ik kreeg een 2,3." Sinds 2009 kunnen patiënten een cijfer en een beoordeling geven over hun zorgverlener via de web site ZorgkaartNederland.nl van de Nederlandse Patiënten en Consu menten Federatie (NPCF) en uitge verij Bohn en Stafleu van Loghun. Vrijwel alle zorgverleners, van huisarts tot tandarts en van specia list tot psycholoog, zijn te vinden op de site. Meer dan vijftigduizend reacties zijn al binnen. Het Deventer Ziekenhuis en het Hagaziekenhuis in Den Haag heb ben zich als eerste ziekenhuizen aangesloten bij de site. „Wij vin den het belangrijk te horen wat er verbeterd kan worden in onze zorg. Daarvoor moeten we wel we ten wat patiënten denken", legt een woordvoerder van het Deven ter Ziekenhuis uit. Voor artsen is het nogal wennen. Zo kregen Van Jonbergen en zijn collega-gynaeco loog Annechien Bouman tot nu toe de meeste beoordelingen. Ge middeld scoort Van Jonbergen een acht. Bouman staat zelfs op een 9,8. Toch zetten beide artsen grote vraagtekens bij de representativi teit van die cijfers. „Het gaat nog steeds om een handjevol reacties per persoon. Wat zegt dat nu ei- Patiënt positief Op de website ZorgkaartNeder- land.nl zijn inmiddels ruim vijftig duizend reacties geplaatst. Gemiddeld geven patiënten hun zorgverlener een goed cijfer: - Tandartspraktijken: 8,2 - Huisartspraktijken: 7,7 - Apotheken: 7,4 - Thuiszorginstellingen: 7,4 - Verpleeg- en verzorgingshuizen: 7,2 - Patiëntenverenigingen: 7,2 - Ziekenhuizen: 7,0 - Zorgverzekeraars: 5,5 - Bureaus Jeugdzorg: 5,1 genlijk over ons?", vraagt Bouman zich af Daarbij kunnen patiënten uit ran cune doelbewust negatieve berich ten plaatsen. Reacties waar de art sen zich niet tegen kunnen verwe ren, zoals de onvoldoende die Van Jonbergen kreeg. „Ik weet om wie het gaat. Die patiënt is boos omdat ik hem niet wilde opereren. Maar ik kwam tot dat oordeel op grond van mijn medische kennis en dat staat er niet bij." Dat patiënten zich ook uitlaten over het medisch handelen van een arts gaat beiden te ver. „Dat er gekeken wordt naar wachttijden, de manier waarop een patiënt wordt aangesproken in het zieken huis, dat is relevant om te weten", zegt Bouman. „Een leek kan mijn medisch handelen toch niet beoor delen?", stelt Van Jonbergen. „De ze reacties zijn zo subjectief." Het is een veel gehoord kritiek punt bij de NPCF. „Al vanaf het begin vreesde men dat dit een soort scheidsite zou worden. Maar als je nu ziet welke reacties er op staan, dan blijkt daar niets van te kloppen", zegt NPCF-directeur Wilna Wind. Al erkent ook zij dat bewust schadelijke berichten nooit helemaal uit te sluiten zijn. „Als een arts kan aantonen dat de kritiek onterecht is, dan halen we de reactie weer van het site af" Dat is volgens haar tot nu toe enke le keren gebeurd. UTRECHT - Vakcentrale CNV zegt ja tegen het pen sioenakkoord. Als eerste van de drie vakcentrales heeft het CNV de knoop gisteren doorgehakt. FNV .en MHP nemen de beslissing later deze zomer. De christelijke vakcentrale stelt het CNV wel drie voorwaarden. Zo moet duidelijk zijn dat jongeren niet onevenredig meer betalen voor de pensioenen kan treurig en boos worden over deze opstelling. „Tatoeages vor men een deel van mijn persoon lijkheid. Het is een aanvulling op mijzelf. Ik heb bijvoorbeeld veel bijbelse afbeeldingen op mijn lichaam, omdat ik wil laten zien wat ik belangrijk'vind. En natuur lijk ben ik trots op mijn tattoos. Ik durf te zeggen dat ik juist door mijn tattoos makkelijker contact heb met veel mensen." Het gaat erom hoe hij als agent functioneert. „En ik heb nog nooit een negatieve opmerking gekregen of klachten gehoord over mijn ta toeages bij de politie Zeeland. Ik ben vijfjaar geleden aangenomen en had toen al tatoeages." Hij vindt dat je de beste mensen op de beste plek moet vinden. Het gaat om iemands kwaliteit. „Daar moet je op beoordeeld worden. Niet op je uiterlijk. Als ik een ha kenkruis zichtbaar op mijn arm had laten zetten, dan is dat natuur lijk wat anders. Maar wat is er mis met de naam van je dochter als tat too?" Hij zit in de noodhulp bij de poli tie, dat betekent dat hij verschillen de opdrachten heeft; van overlast van muziek bij de buren, bijstand Vlissingse politieman: nog nooit een negatieve opmerking gekregen na een ernstig ongeluk tot vecht partijen. „Ik kom met veel verschil lende soorten mensen in aanra king en laatst zei een man tegen mij dat hij nog nooit zo lang met een agent had gepraat. Hij had ei genlijk een hekel aan mensen in uniform." De politie wil dat de organisatie een afspiegeling is van de maat schappij. Volgens Rinus Souisa, van fmeline Tattoo Studio Middel burg heeft een derde van de Neder landers een tattoo. „Dan kan de politie het niet maken dat agenten hun tatoeages moeten verbergen. Ze willen toch de maatschappij te rugzien in hun korps?" Souisa zegt dat tatoeages niet ge bonden zijn aan een beroeps groep. „We zeggen altijd dat ieder een tatoeages zet, van de rech- ter-commissaris tot de beroepscri mineel." Diversiteit maakt Neder land leefbaarder, vindt Souisa. Onderdeel van de gedragscode van het ministerie is ook dat het in diensttijd niet toegestaan is zicht baar een kruisje, hoofddoek of an dere geloofsuiting te dragen. Mul der: „Ik ben het er niet mee eens. De Marokkaanse agent komt snel ler in contact met Marokkanen, dat kun je uitbuiten, en die agent weet zelf dat hij iedereen hetzelfde moet behandelen." AMSTERDAM Advocaat Gerard Spong heeft de procureur-generaal bij de Hoge Raad gevraagd zogeheten cassatie in het belang der wet in te stellen over de zaak-Wilders. Hij doet dat namens een aantal organisaties die het niet eens zijn met de vrijspraak van Wilders. Ook als de Hoge Raad op het verzoek ingaat, verandert dat niets aan de vrijspraak. ALPHEN AAN DEN RIJN In het crematorium van Alphen aan den Rijn is gistermiddag door een technisch defect zoveel rook bij een crematie vrijgekomen, dat de nabestaanden het pand moes ten verlaten. Dat meldde een woordvoerster van het cremato rium. De familie bevond zich in de koffiekamer toen de rook door het gebouw ging. ROTTERDAM Het aantal slachtoffers van mensen handel in Rotterdam is in 2010 fors toegenomen: van 151 in 2009 naar 222 vorig jaar. De politie vermoedt dat campagnes tegen mensenhan del meer slachtoffers aan het licht hebben gebracht. Dat meldde de ge meente Rotterdam in de jaarrap portage Actieprogramma Maat schappelijke Integriteit. ASSEN Gedeputeerde Staten (GS) van Drenthe willen geen groot wind molenpark in het zuidoosten van de provincie. Het ministerie van Economische Zaken onderzoekt plannen om in de gemeente Bor- ger-Odoorn 100 tot 130 grote wind molens te plaatsen. GS pleiten voor meerdere kleine windmolenpar ken verspreid over de provincie. DE BILT De kustprovincies moeten vandaag rekening houden met veel neerslag en zware windstoten. In Zeeland, Zuid-Holland en Noord-Holland geldt een code geel. Hierbij moeten vooral waterrecreanten voorzichtig zijn, meldt het KNMI. Vanaf de och tend kan er 25 tot 50 mm regen of meer vallen. Daarbij komen wind stoten voor tot 80 kilometer per uur. DEN BOSCH Kapitein Marco Kroon, drager van de militaire Willemsorde, verkoopt zijn café In 't Harnasch in Den Bosch. Zelf wilde de militaire held daarover gisteren niets zeggen, maar klanten en zakenrelaties mel den dat in oktober of november de exploitatie overgaat in andere han den. Kroon (41) geeft prioriteit aan zijn loopbaan bij de landmacht. DE MOOISTE CRUISES BOEK JE BIJ CRUISEWINKEL.NL van oudere generaties. Daarnaast wil het CNV dat er een hoger percentage 55-plussers aan het werk komt. Tot slot wil het CNV dat mensen die een zwaar be roep uitoefenen, gekoppeld aan een groot aantal dienstjaren en een laag salaris, moeten kunnen uittre den op 65 jaar met een AOW-uitkering die gelijkwaar dig is aan de AOW-uitkering van vandaag op 65 jaar. Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 Prijzen zijn vanaf, per persoon op basis van beschikbaarheid en wijzigingen, inclusief alle belastingen en volpension.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5