Twee behandelkamers i8| zeeland Dwangsommen terecht opgelegd aan landgoed Thoolse visboer mag van gemeente niet op Markt Oosterland verkopen GEZONDHEIDSZORG Zierikzeese groepspraktijk gaat maandag van start Open kerk Auto botst tegen bus op N59 Kruising Stolp- weg veiliger Artsen Sc patiënten donderdag 14 juli 2011 1 S door Jan van Ommen OUWERKERK - De Raad van State heeft in een voorlopige uitspraak de bezwaren van Janneke van Damme van Landgoed Zwanen burg tegen een dwangsom van twee keer 20.000 euro van tafel ge veegd. De Raad van State stelt dat de ge meente de autohandel niet wilde legaliseren en dus tegen de auto handel mocht optreden. Ook vindt de Raad de dubbele dwang som voor zowel verhuurder Van Damme als autohandelaar Rubik niet te hoog. Volgens de Raad moet van een dwangsom een prik kel uitgaan om een illegale situatie te beëindigen. De gemeente legde eerder het Landgoed een dwangsom van 20.000 euro op, omdat Van Dam me een deel van het terrein aan de Zwanenburgseweg in Ouwerkerk aan de 'illegale' autohandel van asielzoeker Rubik beschikbaar stel de. Rubik en zijn vrouw zijn asiel- Bij NADER TTF3T?HIMB1i - In het artikel (13/7) over de start van de bouw van de brede school in de wijk Noorderpolder in Zierikzee is een storende fout geslopen. De bouw start niet dit jaar, zoals gemeld in het artikel, maar volgend jaar. Dit jaar wordt benut om de bestemmingsplanprocedure te doorlopen. Als alles volgens planning verloopt, is de nieuwe school eind 2013 klaar. Bij beschikking van de kantonrech ter te Middelburg d.d. 30 juni 2011 is Janice Maria Eugenie Lucia, geboren te Curagao d.d. 8.11.1974, wonende te 4335 CV Middelburg, Haymanstraat 16, onder curatele gesteld met benoeming van Pauline Koedoot-Geskus, h.o.d.n. Gès Advies, Energieweg 26, 4691 SG Tholen, tot curator. HAAMSTEDE - De Grote kerk van Haamstede opent tot en met don derdag 25 augustus iedere donder dag de deuren. Tussen 10.00 en 16.00 uur zijn bezoekers welkom. In de kerk is een foto-expositie in gericht met als thema 'dichter bij God'. Het orgel wordt bespeeld en er is een stiltehoek. Ook tijdens de nachtmarkt op 23 juli is de kerk open. Het project is een initiatief van Windkracht Acht. ACHTHUIZEN - De politie Rotter dam-Rijnmond zoekt naar men sen die gisterochtend getuige wa ren van een aanrijding tussen een auto en een bus. De personenwa gen, een zwarte VW Golf, reed bij de stoplichten bij Achthuizen en Den Bommel de rijksweg N59 op. Daarbij botste hij tegen de zijkant van de bus van Arriva. De auto raakte zwaar beschadigd, de be stuurder had geen verwondingen. De bus liep lichte schade op. zoekers met een verblijfsvergun ning die geen uitkering willen maar werken voor hun geld. Van Damme ving de familie op nadat ze uit het AZC Haamstede waren gezet. Rubik werkte eerst als vrachtwagenchauffeur, maar han delt nu in auto's. Omdat de auto handel niet in het bestemmings plan past, kregen Rubik en Van Damme ieder een dwangsom van 20.000 euro opgelegd. Rubik heeft de autohandel intussen verplaatst naar Bruinisse, waar het bedrijf wel in het bestemmingsplan past. Toch hangt de dwangsom van 20.000 euro als een molensteen om Rubiks nek, omdat hij ook een fikse huur voor het bedrijfspand in Bruinisse moet betalen. Ten Damme vindt dat de gemeénte Schouwen-Duiveland wat meer compassie moet tonen en niet goedwillende mensen met dwang sommen om de oren moet slaan. De gemeente kan Rubik en Van Damme na deze uitspraak dwin gen de dwangsommen te betalen. NIEUWERKERK - De kruising van de Stolpweg met de Loensweg en Weststraat in Nieuwerkerk wordt veiliger. Het zwarte asfalt wordt vervangen door rood asfalt met straatstenenmotief De weg is afge sloten tot en met morgen. Verkeer richting de N59 wordt omgeleid. MEEST GELEZEN 1Kosten Zeeuwland vergoed 2. Bouw brede school start in.2012 3. Resten klooster zichtbaar (foto) VIDEOJOURNAAL Dagelijks om 12.00 en 20.00 uur vi deojournaal Zeeland in 2 minuten op de website www.z2.nl TIPS schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Ton van den Nouweland De laatste tandheel kundige snufjes zijn toegepast in de nieu we groepspraktijk van tandartsen aan de Grachtweg in Zierikzee. De ver bouwing van het voormalige kan toor van automatiseerder Syntess heeft een half jaar geduurd en ver liep niet zonder problemen. Maandag begint Frank van der Vliet als eerste in de nieuwe prak tijk, dinsdag gevolgd door Mare de Booij. Stein de Smedt en Guido den Broeder starten pas begin au gustus, na hun vakantie, aan de Grachtweg. In de nieuwe ruimte heeft elke tandarts twee behandelkamers tot zijn beschikking. „Als de ene wordt schoongemaakt, kan ik in de andere doorwerken," vertelt Den Broeder. „Het zou ook kun nen dat mijn assistente in de ene kamer kleine werkjes als het ver wijderen van tandsteen doet, ter wijl ik in de andere bezig ben. Het is ook handig als we straks de prak tijken willen verkopen. Alle jonge tandartsen willen tegenwoordig twee behandelkamers." Aan de Grachtweg vestigt zich ook door Piet Kleemans OOSTERLAND - Hij kreeg wat hij aangevraagd had, maar was daar bij nader inzien niet tevreden mee. Wim Schot van Vishandel Schot-Van Dijke uit Tholen wil een andere standplaats in Ooster- land dan de aan hem toegekende op het parkeerterrein aan de Dr. Schutterstraat. Daarom tekende hij bezwaar aan tegen de door de gemeente aan hem verleende standplaatsvergunning. Eerder nam Schot de standplaats vergunning over van De Waal uit Bruinisse. Daarbij ging Schot er van uit dat hij net als De Waal een mondhygiëniste Cordine Vos. Op termijn komt er ook nog een or thodontist bij. De praktijk krijgt verder een sterilisatiekamer, een röntgenkamer, een laboratorium en een uitslaapkamer - voor als er iemand onwel is geworden - en een kantine. Zowel boven als bene den is een wachtkamer. „Alle kranen werken handsfree", vult Den Broeder het noviteiten lijstje aan, „zodat we warm en koud water en desinfectiemiddel kunnen plakken zonder de kraan aan te raken en verder hebben we een OPG, een röntgencamera die om het hoofd draait, zodat het complete gebit, de kaak en de sche del worden vastgelegd." De samenwerkende tandartsen in Zierikzee hebben ongeveer 12.000 patiënten. 3000 patiënten per tandarts is ook de landelijke norm. Op Schouwen-Duiveland zijn ver der tandartspraktijken in Burgh-Haamstede, Renesse, Brou wershaven en Bruinisse. In Zierikzee zijn behalve het viertal nog twee tandartsen actief. stek in hartje van Oosterland zou krijgen. Hij kreeg van de gemeente Schou wen-Duiveland een standplaats op de Dr. Schutterstraat. Schot nam aan dat dat dezelfde plaats als die van zijn voorganger De Waal was, maar kwam er later achter dat het een heel andere plek betrof „Ik voel me op herverkeerde been ge zet. Ik dacht echt: zelfde vergun ning, zelfde locatie. En op die plek aan de Dr. Schutterstraat heb ik geen krachtstroom en dat heb ik echt nodig om aan de eisen van hy giëne te kunnen voldoen." Formeel ge£ien, kan Schot een aan vraag indienen voor een plekje op Aan het nieuwe gebouw hangt een fors prijskaartje. Het heeft een half miljoen gekost, daarna is er een halfjaar aan getimmerd en tot slot is het volgezet met nieuwe" meubels en apparatuur. De maat:- schap van de vier tandartsen is ei genaar. Elke tandarts huurt zijn ei gen ruimte van de maatschap. De bedrijfskosten worden gedeeld. De verbouwing heeft een 1 half jaar geduurd en is op 4 last van de gemeente twee weken stilgelegd. Den Broe- 1 der: „Tijdens de verbouwing kwam de gemeente met de aanvul- lende eis dat er minstens vijftien parkeerplaatsen moesten zijn. We hebben er acht op het terrein bij de rotonde, nog een paar gevon den bij makelaar Bijdevaate en on ze eigen auto's mogen we bij de Citroëngarage aan de Nieuwe Kool- weg zetten." Een andere reden voor het stilleggen van de bouw is; een misverstand rond de lift: die de tandartsen hebben aangelegd.. Zij meenden dat dit zonder bouw vergunning kon; de gemeente, dacht daar anders over. De komende weken wordt er nog gewerkt in het nieuwe pand. De of ficiële opening vindt in september plaats. de Markt in Oosterland. Of zo'n aanvraag gehonoreerd wordt, is nog maar de vraag volgens een woordvoerder van de gemeente „Het is beleid dat er niet meer dar één standplaats op de Markt uitge geven wordt en er- staat nu al een kaasboer op de Markt. Een aan vraag van Schot kan dus alleen ge honoreerd worden als het gemeen telijk beleid aangepast wordt." Schot zou dat laatste bijzonder to juichen. En volgens hem de inwo ners van Oosterland ook. „Natuui lijk willen wij daar staan om ge te verdienen. Maar met onze stan plaats geven wij ook een imp aan Oosterland." Maandag janken de eerste tandartsboortjes in het oude Syntess-pand (daarvoor ZWN-gebouw) in Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54