i8l zeeland Mevrouw Galenkamp Fietser en wandelaar houden ook na dijkverzwaringen routes langs kust Praettuin open voor het publiek DJ Peter haalt bij OVA beentjes van de vloer Jeugdhoeve exposeert Nelly Boon-Valentijn Shag, Whiskey Botox bij De Graaf Informatieavond over toekomst Klooster Drank en geld weg bij inbraak in sportzaal Ondernemersclub zet groot feest op touw Thoolse visboer kan niet venten in Oosterland donderdag 14 juli 2011 'S-CRAVENPOLDER SEROOSKERKE De tuin van Hester en Peter Praet aan de Oude Zandweg 11 in Seroos- kerke (S) is komend weekeinde weer te bekijken. De landschappe lijke tuin van 1,25 hectare biedt voor de liefhebber bijzondere hoek jes. Er zijn onder meer een varen en hostatuin, kruidentuin, verschil lende borders met vaste planten, terrassen en paden. De tuin is zater dag en zondag open van 10.00 tot 17.00 uur, toegang vier euro en kin deren 2,50. Tijdens de open dagen zijn stekken en zaailingen te koop. De Goese DJ Peter draait aanstaan de zaterdag de dansplaatjes voor de dansavond van OVA in Ons Dorps leven in 's-Gravenpolder. DJ Peter zorgt ervoor dat alle klas sieke en moderne stijlen kunnen worden gedanst. Rumba, tango, wals, foxtrot en chachacha: alles heeft de DJ in zijn platenkoffer. De zaal van Ons Dorpsleven gaat open om 19.30 uur en het eerste dansmuziekje klinkt om 20.00 uur. De entreeprijs is 5 euro. 'S-HEERENHOEK In dorpshuis De Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek hangen tot en met december schilderijen van Nelly Boon-Valentijn. Haar schilderijen met landschappen, dieren en bloe men als onderwerp, zijn ook te zien op haar site www.bone-art.nl. De Jeugdhoeve is op maandag, dins dag, donderdag en vrijdag tussen 14.00 en 17.00 uur geopend. KORTGENE De band Shag, Whiskey Botox speelt zaterdag 16 juli in de Graaf van Buren in Kortgene. Met vijf vas te leden en een onbekend aantal gastmuzikanten speelt de band gouwe ouwen, rock, blues en num mers uit de vier laatste decennia van de vorige eeuw. Het optreden begint tussen 21.30 en 22.00 uur. De toegang is gratis. RILLAND De gemeente Reimerswaal houdt maandag 18 juli om 20.00 uur een informatiebijeenkomst over het Klooster van Rilland in het Kloos ter zelf. Daarin worden de plannen voor huisvesting van seizoenarbei ders in het voormalige hotel toege licht. Wethouder Jaap Sinke verte genwoordigt de gemeente. KORTGENE Bij een inbraak in een sportzaal in Kortgene, is een hoeveelheid drank en een geldbedrag gestolen. De in braak moet afgelopen maandag zijn gepleegd. De inbrekers verschaften zich toe gang tot de sportzaal en vervolgens tot de kantine. Ze richtten daarbij veel schade aan. WISSENKERKE De ondernemersvereniging Wis- senkerke-Geersdijk houdt morgen 15 en zaterdag 16 juli een groot feest in de straten van Wissenker- ke. Morgenavond begint om 19.00 uur een muziekfeest met harmo nieorkest Apollo, Kunst en Eer, het Zeeuws Mannenkoor en de Hein- eken Coverband. Zaterdag viert de folklore hoogtij met oude ambach ten, een braderie en een kindervrij markt. Toegang is gratis en aan vang is 's ochtends om 10.00 uur. Bij beschikking van de kantonrech ter te Middelburg d.d. 30 juni 2011 is Janice Maria Eugenie Lucia, geboren te Curagao d.d. 8.11.1974, wonende te 4335 CV Middelburg, Haymanstraat 16, onder curatele gesteld met benoeming van Pauline Koedoot-Geskus, h.o.d.n. Gès Advies, Energieweg 26, 4691 SG Tholen, tot curator. MEEST GELEZEN 1. Uniek stukje Goes bovengronds. 2. Vergeefse hulpactie Veerse Meer. 3. Circus mag niet in Kamperland. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto K 'sei/'Ca. SSBBRSMH 2011 is uitgeroepen tot het jaar van de vrijwilliger. Dat is beloond worden met iets beters dan geld. Wat doen ze? Vandaag de schrijfster van een Levensboek. door Mieke van der Jagt Hoe vaak hoor je het niet zeggen: Ik zou er wel een bóek over kunnen schrijven. En hoe vaak wordt de daad bij het woord gevoegd? Bijna nooit. Want waar moet je be ginnen als je de herinneringen van een leven op schrift wilt stel len? Het boek van Johanna Galen- kamp-Lepoeter uit Goes, bijna ne gentig jaar, is inmiddels geschre ven en ze is er zielsgelukkig mee. Jori Tepe-Harmanus (75) uit Kort gene heeft het gemaakt en ook zij is een onbetaalbare ervaring rijker. Jori reageerde op een advertentie, waarin vrijwilligers- werden ge zocht om het levensboek van een oudere te schrijven. „Ik schrijf graag, ben altijd geïnteresseerd in mensen en met een loopbaan in het maatschappelijk werk en de psychiatrie achter de rug, weet ik wel hoe je een gesprek op gang moet houden. Ook als het wat die per gaat en een beetje moeilijk wordt." Bij het eerste gesprek met mevrouw Galenkamp, bleek het al te klikken. Het was Ineke, de dochter van Jo hanna Galenkamp, die met het voorstel van het levensboek kwam aanzetten. Ze had gemerkt dat haar moeder moeite had om haar herinneringen een goede plaats te geven. „Ik belde met Anna van Jori Tepe-Harmanus (1) uit Kortgene schreef het Levensboek van de Goese Gaaien van SMWO om te vragen of ze een oplossing wist, en zij was zojuist met dit project begon nen. Het bleek een gouden greep." Johanna Galenkamp is enorm ge holpen met het boek. „Mijn ge dachten gaan soms draaien. Dan door Frank Balkenende WILHELMINADORP - De verbetering van zeedijken in de Wilhelmina- polder en de Oostbevelandpolder leidt niet tot beperkingen voor fiet sers en wandelaars. Als het werk in 2012 is afgerond, kunnen wande laars gewoon op de dijken terecht. Ook voor fietsers verandert er wei nig. Alleen ter hoogte van de Zand- kreek kan niet buitendijks worden gefietst. Dat kan nu ook nauwe lijks. Volgens waterschap Scheldestro- men is een binnendijkse route bij de Zandkreek noodzakelijk om vo gels niet te verstoren. Ook mensen die recreëren op en bij het strand je hebben niet graag dat er voort durend fietsers passeren. De ontwerpnatuurvergunning voor de dijkversterkingen in de ge meente Goes ligt momenteel ter inzage bij de provincie aan Groene Woud 1 in Middelburg. Het ont werpbesluit kan tot en met 31 au gustus worden bekeken. De daadwerkelijke werkzaamhe den beginnen in de zomer van 2012. Dan wordt de dijkglooiing vernieuwd met betonblokken en/ of betonzuilen, wordt de huidige dijkbekleding bedekt met breukste nen en wordt een onderhoudsweg aangelegd. De verbetering is noodzakelijk, omdat uit onderzoek is gebleken dat de steenbekleding van de zee wering niet aan de veiligheids norm voldoet. Die schrijft voor dat een Zeeuwse dijk een storm moet kunnen weerstaan die theo retisch gezien eens in de vierdui zend jaar voorkomt. De werkzaamheden voor de dijk- verbetering vinden plaats binnen en grenzend aan het Natura 2000-gebied Oosterschelde. In de vergunning wordt met die natuur waarden rekening gehouden, meldt het waterschap. Bijvoor beeld door gefaseerd te werken, zo dat vogels rustig kunnen broeden. pak ik het boek en ik lees erin. In het begin kreeg ik weieens heim wee, maar ik kan ook de bevrij ding nog voelen van toen mijn man en ik overstapten van een zware kerk naar de vrije evangeli sche gemeente. In het boek staan OOSTERLAND - Hij kreeg wat hij aangevraagd had, maar was daar bij nader inzien niet tevreden mee. Wim Schot van Vishandel Schot-Van Dijke uit Tholen wil een andere standplaats in Ooster land dan de hem toegekende. Daar om tekende hij bezwaar aan. Schot nam de standplaatsvergun ning over van De Waal uit Bruinis- se, die op de Markt stond. Maar de gemeente gaf hem een plaats bui ten het centrum. Daar heeft Schot niet de krachtstroom die hij voor de hygiëne nodig heeft. Óp de Markt is maar één plek en daar staat al een kaasboer. Schot kan in Oosterland alleen vis verkopen als de gemeente het beleid wijzigt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48