Zeeland PZCL Regiotaxi krijgt Zeeuwse centrale Line-up Dancetour Goes bekend BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 WMO-VERVOER Gemeenten in Oosterschelderegio willen eind aan excessen Dochter Amerikaanse boordschutter onthult propeller van in 1944 neergeschoten bommenwerper almanak Dreun Mevrouw Galenkamp vertelt, Jori schrijft Donderdag 14 juli 2011 Toekomst Yara verzekerd voor dertig tot veertig jaar Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende goes - De regiotaxi in de Ooster schelderegio krijgt vrijwel zeker een eigen telefooncentrale. Doel is die te bemensen met Zeeuwen. Dat moet het aantal klachten over onder meer verkeerde adressen en te laat arriverende taxi's verminde- De regiotaxi is een WMO-voorzie- ning (Wet Maatschappelijke On dersteuning). Iedereen met een WMO-pas kan gebruikmaken van de taxi's. Het gaat dikwijls om ouderen en mindervaliden die met de taxi van deur tot deur wor den gebracht. Connexxion en haar onderaannemers verzorgen de ver voersdienst, in opdracht van de ge meenten in de Oosterschelderegio. In het verleden waren er veel klachten over gebrekkige service. Taxi's waren te laat of kwamen niet opdagen. Volgens het Samen werkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio (SWVO) doet Connexxion het sinds vorig jaar een stuk beter. Het klachtenpercen tage is gedaald. De taxi's moeten volgens de aanbestedingseisen in 95 procent van de gevallen op tijd zijn. Connexxion behaalt momen teel bijna 97 procent. Toch zijn er nog excessen. Zo werd een rolstoeler uit Colijns- plaat begin juli op vrijdagavond niet opgehaald. Op zaterdagavond was de taxi drie kwartier te laat. De telefooncentrale van Con nexxion in IJsselmuiden bezit vol gens SWVO onvoldoende kennis van de Oosterschelderegio. Daar om zal bij de nieuwe aanbesteding van het WMO-vervoer een Zeeuw se alarmcentrale een harde eis zijn, zegt SWVO-beleidsadviseur Peter Verburg. „We onderzoeken nog of we een zelf een centrale in het leven moeten roepen of aanha ken bij de Zeeuwse-Vlaamse cen trale." SWVO wil meer grip op regie en planning van de regiotaxi. Ver burg: „Het zal iets meer geld kos ten, maar daar staat een hogere kwaliteit tegenover." Voor korte ritjes worden straks mogelijk elektrische auto's ingezet. nieuwdorp - Tina Ely is de dochter van de Amerikaanse flankschutter Loyce Ely van de op 18 september 1944 bij Heinkenszand neer gestorte B24 Liberator-bommenwerper Fea thered Injun. Zij onthulde gisteren in Nieuw- dorp de propeller en twee boordmitrailleurs van de kist van haar vader. Dat gebeurde op het voorterrein van het Bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp. Bij de resten van de bommenwer per staat ook een informatiepaneel. De Libera tor was op weg om goederen te droppen voor de para's die aan de operatie Market Garden deelnamen. Boven Zuid-Beveland werd het vliegtuig geraakt. De bemanning besloot er bij Heinkenszand uit te springen. Verzetstrij ders wisten Loyce Ely en zijn team te verber gen, totdat Zuid-Beveland eind oktober was bevrijd. Mark van den Dries, een kleinzoon SMtt van één van de verzetsmensen die de beman ning onderdak gaf, ploos de geschiedenis uit. Hij ontwierp ook het informatiepaneel en spoorde de Amerikaanse Tina Ely op. Het ver baasde de dochter van Loyce dat de propeller nog intact is. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl goes - Zes dj's zetten zondag 31 juli de Goese Grote Markt weer op zijn kop tijdens de Dancetour. Voor de zevende editie heeft de or ganisatie Gregor Salto, Lucien Foort, Shermanology, R3hab, Funkstar en niet te vergeten de DJ Knock Out winnaar DJ Roman Anthony gecontracteerd. 'Bringing people together' ofwel mensen bij elkaar brengen, is waar het om draait. Rondom het evene ment zijn en worden diverse pro jecten georganiseerd, in samenwer king met ROC Zeeland, Hoge school Zeeland en het Goese café Pubbles. Zo is bij Stichting Juvent een workshop voor gehandicapten op touw gezet. Vorig jaar trok Dancetour Goes zo'n zevenduizend bezoekers. Funkstar, de DJ Knock Out-win- naar van 2010, opent dit jaar de Dancetour (13.00 uur). Daarna mag de Knock Out-winnaar van 2011 het podium veroveren: DJ Ro man Anthony. Daarna volgt R3hab. Het trio Shermanology neemt om half vijf de draaitafels over. Het optreden van dit trio be staat uit een unieke combinatie van draaien en zingen. Tegen half zeven draait Gregor Salto zijn set. Salto (wat Latijn is voor 'ik dans') werd bekend van zijn grote hit 'Can't Stop Playing' met Dr. Kucho in 2005. 'The Dreadman', zoals Lucien Foort ook wordt ge noemd, sluit Dancetour Goes af Toen die familie uit Sirjansland in het voorjaar weer uien aan het plan ten was met de machine, liep de nieuwsgierige Coert van zes geregeld over de nog kleine plantjes. Opa Ceés had het ventje al een paar keer gewaarschuwd, maar toen hij in zijn enthousiasme wéér een hele rij sprietjes had geplet, barstte de bom echt. „En nu naar huis", riep opa tegen zijn kleinzoon, „je maakt alle plant jes kapot. Straks krijg je nog een dreun van me." Coert vertrok met tegenzin, maar kwam de volgende dag met een olijk gezicht terug. „Opa!", riep hij. „Ik krijg nog wat van je. Ik kom om mijn dreun. Die had je gisteren be loofd." Toen zijn opa heel hard om hem begon te lachen, werd hij boos. „Niet lachen. Dat is gemeen. Ik wil nu mijn dreun hebben!" Hij heeft hem nooit meer gekregen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47