gebouwen loslaten VW prijst regio aan in blad Enjoy! zeeland 119 op de schop pastoraal team nog beïnvloeden, maar heeft weinig speelruimte Oppositie wil zo snel mogelijk nieuwe Burght op Ledelplein VERNIEUWDE SHOWROOM Rondwandelen door historisch, oud ringdorp waarover de parochievergadering zich begin september uitspreekt, zijn ingrijpend. Van Waes en Van Loveren verzekeren dat bij de uit werking ervan de grootst mogelij ke zorgvuldigheid is betracht. „We hebben de staat van alle gebou wen door experts laten bekijken en er zijn kostenramingen ge maakt, maar daarnaast hebben we ook het perspectief van de verschil lende geloofsgemeenschappen uit gebreid getoetst. Vooral dat pers pectief, of het ontbreken daarvan, heeft zwaar meegewogen." De toet sing heeft bijvoorbeeld uitgewezen dat de kerk in Zuiddorpe nu welis waar nog kan bogen op veel kerk gangers, maar dat dat voornamelij- ke oudere mensen zijn. Het aantal kerkelijke activiteiten is beperkt en van betrokkenheid van jongeren is nauwelijks of geen sprake. In Axel is dat wél het geval. Het 'toekomst profiel' van die gemeenschap is veelbelovender. Ook in Sluiskil blijkt 'dynamisch perspectief aan wezig. Het bestuur en de pastors oor delen, op basis van het on derzoek en de uitputtende gesprek ken met alle betrokkenen, dat de kerkelijke activiteiten vanaf 2013 moeten worden geconcentreerd in Terneuzen, Axel, Sas van Gent en Sluiskil. Het bestuurlijk en pasto raal centrum wordt in Terneuzen gevestigd. Een bouwcommissie be kijkt de komende tijd of de kerken in Axel en Sas voor ettelijke miljoe nen worden gerestaureerd of dat beter naar een alternatieve locatie kan worden uitgekeken. Van Love ren en Van Waes benadrukken dat de parochievergadering nog met al ternatieve plannen komt. „Maar de speelruimte is beperkt." donderdag 14 juli 2011 Antoniusparochie; IJzendijke, Bier vliet, Hoofdplaat en Breskens de Emmausparochie. Op welke ter mijn beslissingen worden geno men, durft Moens niet te voorspel len. De discussie in de diverse ge loofsgemeenschappen moet nog worden gevoerd. In september pra ten vertegenwoordigers van de vijf parochies over het fusieproces, een maand later staat een gesprek met het bisdom gepland. De nieuwe West-Zeeuws-Vlaamse parochie moet ook samenwerken met de Elisabethparochie, omdat binnenkort nog slechts één pries ter de sacramenten kan toedienen: Drukker/graficus Floor Pieters overhandigt waarnemend burgemeester Jac ques Suurmond de eerste Enjoy! foto Peter Nicolai door René Hoonhorst straks het bestuurlijk en pastoraal foto's Peter Nicolai De kerk in Sas van Gent is een Rijksmonument. Ook dat godshuis kan een grondige opknapbeurt gebruiken. SLIJKPLAAT - Waar komt de bourgondische inborst van Zeeuws-Vlaanderen nou beter tot uiting dan in een sterrenrestau rant? Dat moeten de directeuren Floor Pieters van het gelijknamige gra fisch bedrijf uit Groede en Nynke van der Ploeg van VW Zeeuws-Vlaanderen hebben ge dacht toen ze een locatie zochten voor de presentatie van Enjoy! Zeeuws-Vlaanderen. Twee van de drie smulpapenparadijzen bevin den zich in Sluis, met Hulst waar schijnlijk de bekendste stad in de regio. De Kromme Watergang ligt in Slijkplaat, een idyllisch gehucht waar Enjoy! bezoekers op zou kun nen attenderen. Want de buurt schap is bij de meeste mensen die het sterrenrestaurant nooit bezoch ten, niet bekend. Maar Slijkplaat ligt vlak achter de Scheldedijk. Een korte wandeling en de toerist kijkt uit over de druk bevaren Westerschelde. Behalve voorbijvarende zeekastelen - op weg naar Antwerpen, Gent, Ter neuzen of terug naar de Noordzee - ziet de dijkbeklimmer de skyline van Vlissingen, het silhouet van de kerncentrale Borssele, natuurge bied het Voorland én (nog wel) schapen van allerlei rassen van schapenboerderij De Goede Hope. De rust, de ruimte, het avontuur, de natuur: kortom het goede le ven, lacht hem aan alle kanten toe. Waarnemend burgemeester Jac ques Suurmond van Sluis had dat goed begrepen. Hij sprak over het 'Grote Genieten: genieten met een hoofdletter in het Bourgondië van het noorden'. Enjoy! legt, ook in korte samenvattingen in het Duits, diverse parels van de regio bloot. Restaurants en stadjes, winkels, avontuurlijke uitstapjes en verbor gen, verstilde natuurgebiedjes. Alle maal groots gepresenteerd in een blad dat de bescheidenheid voor bij is. „Zeeuws-Vlamingen staan bekend als een bescheiden volkje. Maar..., Nu even niet!", kondigt Van der Ploeg in het voorwoord van de eerste Enjoy! aan. De 'WV-meiden' tonen met het uitbrengen van de glossy aan dat ze goed werk verrichten. Geen overheid of ondernemer moet de komende tijd dan ook de hand op de knip houden voor dergelijke toppromotie. In tegendeel, schaf een stapel Enjoy!s aan en deel ze met gulle hand uit. door René Hoonhorst OOSTBURG - De oppositiepartijen in de Sluise gemeenteraad willen niets weten van een nieuwe brede school aan het Ledelplein in Oost burg. Lijst Babijn, Helder Zeeuws en Nieuw Gemeentebelang vin den dat zo snel mogelijk een nieuw tehuis op de plaats van het voormalige zorgcentrum De Burght moet verrijzen. De drie partijen dienen vanavond tijdens de extra raadsvergadering een motie in om dat doel te berei ken. De raad moet 'vasthouden aan de eerder, zelfs feestelijk, aan gekondigde nieuwbouw op de plaats waar het gebouw van oudsher stond en waar ook be- stemmingsplanmatig de procedu res reeds zijn afgerond', aldus de door Francois Babijn opgestelde motie. Behalve de beloftes aan voormalige en toekomstige bewo ners van de Burght - die overigens niet allemaal staan te trappelen om terug naar Oostburg te gaan - zou een brede school aan het Le delplein 'een zware wissel trekken op de verkeersdoorstroming in het centrum', stelt de oppositie. De oppositie werd gisteren ge steund door een brief van Scobadi- recteur Henk Verweg. Ook de top man van de scholenkoepel voelde zich overvallen door de berichten over verplaatsing van een brede school. Hij is er niet gelukkig mee. De raadsvergadering is vanavond vanaf 19.30 uur in het gemeente huis van Oostburg. DAAR WORDT INRICHTEN EEN FEEST CADZAND-DORP - Tot en met woensdag 24 augustus kunnen dor pelingen, toeristen en andere geïn teresseerden op woensdagmidda gen door Cadzand-Dorp wande len onder leiding van een gids. Die begeleider wijst de wandelaars op alle overblijfselen van het mid deleeuwse ringdorp. De hervorm de kerk, de molen, de maquette van het eiland Cadzand en de vre- desvlam worden natuurlijk niet overgeslagen. De start van de twee uur durende wandelingen is telkens om 14.15 uur bij de kerk aan de Mariastraat. 'Informatie over de wandelingen en aanmelden via telefoon of site van het Cadzandse VW-kantoor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39