Gelovigen moeten 181 zeeland Arabische folklore in plaats van Kosovaarse Van Boom blijft bij zijn bezwaar tegen school Westen ook Nog geen beheerder centrum De Keure Met toeristentreintje naar het Voorland Zomerzangavonden in de SOW-kerk Oostpoort moet beter bereikbaar worden Clowns, kleuren eerste Dolle Woensdag almanak Dreun ELISABETHPAROCHIE Parochievergadering kan plannen kerkbestuur en donderdag 14 juli 2011 SLUIS De gemeente blijft multifunctio neel centrum De Keure tot sep tember beheren. Vijf kandidaten wilden het centrum exploiteren. Beheer en exploitatie zouden be gin deze maand overgaan in parti culiere handen. Maar doordat een geschikte kandidaat zich terugtrok, zijn de onderhandelingen weer ge opend. De huidige beheerder blijft nog een jaar in dienst. BRESKENS Het toeristentreintje van Breskens Vooruit rijdt vanaf vandaag elke donderdag naar het Voorland bij buurtschap Nummer Een tussen Breskens en Hoofdplaat. Onder lei ding van een gids wordt daar een wandeling door het natuurgebied gemaakt. Het treintje rijdt tot eind augustus. Het vertrekt op wisselen de tijden, afhankelijk van het tij, vanaf het Oranjeplein. MEEST GELEZEN 1. Belangstelling vakantiewoningen; 2. Locatiemanager zorghuizen; 3. Twee gewonden aanrijding Hulst. STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/fotO" BRESKENS Op de woensdagavonden 20 juli en 10 augustus zijn er weer zomer zangavonden in de Samen Op Weg kerk aan de Dorpsstraat. De aanwe zigen kunnen zelf favoriete liede ren uit een samengestelde liederen bundel kiezen. De zangers worden onder anderen begeleid door een organist, een dwarsfluitiste en een pianist. De zangavonden beginnen telkens om 19.30 uur. SLUIS De stadsraad van Sluis wil de be reikbaarheid van de pas gerestau reerde Oostpoort verbeteren. Dat kan door een verhard wandelpad aan te leggen vanaf het terrein bij De Keure. Over dit pad kunnen dan ook minder validen het monu ment bereiken. De nieuw aangeleg de taluds zijn hiervoor te steil. De stadsraad wil ook een verhard wan delpad Rondje Rozenoord. BRESKENS De eerste Dolle Woensdag van Breskens leek gisteren meer op een zachte najaarsdag dan in de zomer plaats te vinden, maar dat deerde de vele bezoekers niet. Zij kwamen naar het Spuiplein en omgeving voor de braderie. De eerste van zes, de week voor de Visserijfeesten wordt de kermis opgebouwd, dolle avonden stond in het teken van clowns. Volgende week is de bij ve len geliefde folkloredag; 27 juli kijkt Breskens terug op de Tour de France en verder zijn een jungle dag en twee muziekdagen gepland. door Wout Bareman sas van cent - De organisatoren van het Internationaal Folklore Festival in Sas van Gent hebben een afmelding ontvangen van de Kosovaarse groep Shota. De groep kreeg op het laatste moment zijn Europese tournee niet rond. Het festival wordt gehouden van woensdag 20 tot en met zondag 24 juli. Volgens het bestuur komt het vaker voor dat een groep kort voor het festival afzegt. „Erg jammer, maar als organisatie heb je dan geen tijd om bij de pakken neer te zitten en moet je op zoek naar een nieuwe groep." Dat is gelukt. Naast Argentijnse, Japanse en In- Tip? redactie@pzc.nl Toen die familie uit Sirjansland in het voorjaar weer uien aan het plan ten was met de machine, liep Coert van zes geregeld over de nog kleine plantjes. Opa Cees had hem al een paar keer gewaarschuwd, maar toen barstte de bom. „En nu naar huis", riep opa tegen zijn kleinzoon. „Je maakt alle plantjes kapot. Straks krijg je nog een dreun van me." Coert vertrok met tegenzin, maar kwam de volgende dag met een olijk gezicht terug. „Opa!", riep hij. „Ik krijg nog wat van je. Ik kom om mijn dreun. Die had je gisteren be loofd." Toen zijn opa heel hard om hem begon te lachen, werd hij boos. „Niet lachen. Dat is gemeen. Ik wil nu mijn dreun hebben!" Hij heeft hem nooit meer gekregen. door Wout Bareman en René Hoonhorst Dat er emoties zouden loskomen, hadden pas tor Ad van Loveren en penningmeester Carel van Waes ingecalculeerd. Logisch, als je een geloofsgemeenschap de kerk afneemt, kun je verzet ver wachten. In Zuiddorpe bijvoor beeld werd zondag na de ochtend mis door parochianen vastgesteld dat met het verdwijnen van de kerk het hart uit het dorp wordt weggesneden. Van Waes: „Dat de ingrepen, die we als parochiebestuur en pasto raal team voorstellen, hier en daar hard aankomen, begrijpen we maar al te goed. Maar we kunnen niet anders. We hebben als paro chie te kampen met achterstallig onderhoud aan de gebouwen, te ruglopende inkomsten, een da lend aantal parochianen en een vrijwilligersbestand dat ook snel achteruit loopt. De druk, ook op het pastoraal team, wordt te groot." Binnen de Elisabethparochie, in 2003 ontstaan na een fusie van ze- donesische folklore, laat de organi satie Zeeland nu ook kennismaken met Arabische folklore, compleet met buikdans en sluierdansen. Als uitvalbasis heeft het festival net als andere jaren het Keizer Ka- relplein in Sas van Gent. Verschil lende groepen zijn ook te zien op Dolle Woensdag in Breskens en op Fesival de las Culturas in Ter- neuzen. De organisatoren zijn overigens nog op zoek naar gastgezinnen, die leden van de folkloregroepen onderdak kunnen bieden. Er moe ten 120 slaapplaatsen worden ge vonden. Opgeven kan via de gastoudercommissie per e-mail: gastouder@zeelandmeets.nl door Wout Bareman terneuzen - Het Terneuzense raadslid Giel van Boom (TOP/Gemeentebelangen) blijft zich verzetten tegen de bouw van de brede school in nieuwbouw wijk Othene in Terneuzen. Overi gens doet hij dat nadrukkelijk op persoonlijke titel. In februari poogde hij als 'gewone Terneuzenaar' Burgemeester en Wethouders nog te bewegen af te zien van de bouw op de locatie aan de Schelpenlaan. Hij diende een bezwaarschrift in tegen de bouwlocatie die hij toen om schreef als 'een inmiddels bestaan- ven parochies met negen kerken in Midden-Zeeuws-Vlaanderen, wordt al geruime tijd gepraat over maatregelen om toekomstige pro blemen het hoofd te kunnen bie den. Van Loveren: „Dat gebeurt mede op aandringen van het bis dom, niet alleen in Zeeuws-Vlaan- deren maar ook in de rest van Zee land en de rest van Nederland." Volgens Van Waes is de situatie in Zeeuws-Vlaanderen nijpender dan elders in het land: „Je spreekt hier over een dunbevolkt gebied. En vergeet daarbij ook de krimp niet." De onontkoombare maatregelen, De vijf parochies in West-Zeeuws-Vlaande- ren hebben van het bis dom de opdracht gekre gen binnen twee jaar ook te fuse- ren tot één parochie. Op korte of langere termijn ont- komt ook die nieuwe parochie er niet aan knopen door te hakken 1 over het afstoten van godshuizen, verwacht vice-voorzitter Mare Moens van de parochie Aarden burg. Aardenburg heeft nog net als i Eede en Sluis een eigen parochie, j Oostburg, Schoondijke en Groede {dat zijn kerk al eerder aan de ere dienst onttrok) vormen samen de De Emmauskerk in Terneuzen wordt centrum van de Elisabethparochie. de, lieflijke groene wijk'. Een boze Van Boom: „Ik wil hier persoon lijk, als volksvertegenwoordiger, in de toekomst niet op aangesproken worden onder het mom van 'hoe heeft de gemeente nu toestem ming kunnen geven om op deze plaats'dit gebouw te bouwen'." Nu de bouw desondanks al een flink eind is gevorderd, ziet Van Boom zijn vrees bevestigd. Hij noemt de nieuwbouw onomwon den 'een gedrocht op de verkeerde plek'. Woensdag mag hij zijn be zwaar toelichten aan de gemeente lijke bezwaar- en beroepscommis sie. Van Boom: „Ik zal daar met al le plezier verschijnen." Roderick Laperdrix (25) uit Nieuw- vliet, oud-leerling van het Zwin College in Oostburg, is onlangs cum laude geslaagd aan de Hoge school voor de Kunsten in Tilburg. Bi] NADER KtTOSMMMBBI In het verhaal over Kids2fim in Ter- neuzen zijn gisteren fouten geslo pen door gebruik van de spellings- j controle. Zo is de naam van organi- satrice Yvonne Kalishoek per abuis i in Klassiek Avenue veranderd. I Bij beschikking van de kantonrech ter te Middelburg d.d. 30 juni 2011 is Janice Maria Eugenie Lucia, geboren te Curagao d.d. 8.11.1974, wonende te 4335 CV Middelburg, Haymanstraat 16, onder curatele gesteld met benoeming van Pauline Koedoot-Geskus, h.o.d.n. Gès Advies, Energieweg 26, 4691 SG Tholen, tot curator. De kerk aan de Walstraat in Axel wordt binnenkort aan een bouwkundige inspectie onderworpen. Opknappen kost minstens een miljoen euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38