Harmes zien ze na snel vertrek 261 sport Golfers Luiten en De Vries debuteren tijdens het Brits Open op een Major Martens Cleaning toch in eredivisie STRATENLOOPCIRCUIT Erwin Harmes uit Nieuw- en Sint Joosland laat zich niet voor de tweede keer de kaas van het brood eten. De atleet zorgt in Domburg voor een grote voorsprong en wint daardoor. Verhage en Grim weer actief in Patrijzenloop Groeneveld uit kernploeg donderdag 14 juli 2011 SWB Erwin Harmes is ontketend in Domburg. Hij wint de tweede wedstrijd in het PZC-stratenloopcircuit. foto Izaak Verkeste ENSCHEDE - De eredivisie drieban den is opnieuw een gerenommeer de ploeg kwijt. Na Crystal Kelly, Van Donge De Roo stopt ook Twentevisie, de drievoudig lands kampioen en bekerwinnaar. Naar verluidt kreeg de Enschedese for matie de begroting niet sluitend. De eerstedivisionisten Martens Cleaning uit Kapelle en DKM Tools uit Oosterhout zijn hierdoor vrijwel zeker van een plaats op het hoogste niveau. Een derde Zeeuwse ploeg in de eredivisie is niet ondenkbaar, want 's Land Welvaren/Visjes uit Kwadendamme maakt op basis van moyenne kans op de nog ene openstaande plaats. Op het WK driebanden in Lima won Dick Jaspers zijn eerste partij met 3-0, al ging het stroef De Spanjaard Daniël Sanchez stelde zijn kandidatuur met een 3-0-zege en het hoogste moyenne tot nu toe (2.250). De Nederlander Jean van Erp' ligt uit het toernooi na zijn tweede nederlaag. Verloor hij dinsdag ietwat ongelukkig van de Deen Tonny Carlsen (3-2), giste ren was Torbjörn Blomdahl uit Zweden met 3-0 veel te sterk voor Van Erp. COLIJNSPLAAT - De winnaars van de eerste Patrijzenloop kunnen za terdag in Colijnsplaat op herhaling gaan. De nummers één bij de vrou wen (Corinna Grim uit Lewedorp in 51.02) als bij de mannen (Arjo Verhage uit Aagtekerke in 40.48) heeft zich ingeschreven. De wedstrijd van tien kilometer gaat over drie rojaden door Colijns plaat. De lopers kunnen ook kie zen voor de afstanden 3,5 of 7 kilo meter. De Patrijzenloop wordt georgani seerd door Leonie Ton en Joke de Koster in samenwerking met het comité dat de wielerkoers de Patrij zenjacht op zaterdagmiddag houdt. Inschrijven kan van 17.00 t/m 18.00 uur in Café De Patrijs aan de Voorstraat in Colijnsplaat. RIJSWIJK - Zeilster Renee Groene veld is uit de Delta Lloyd Kern ploeg gestapt. De matchracer is het niet eens met het selectiebeleid van het Watersportverbond, dat haar vertrek gisteren bekendmaak te. „Ik zie geen perspectief Ik vind deze ontwikkelingen onbegrijpe lijk",diet Groeneveld weten. Bonds coach Mikael Lundh koos er on langs voor om Mandy Mulder, An- nemieke Bes en Merel Witteveen af te vaardigen naar het eerstvol gende testevenement voor de Olympische Spelen. door Eric de Jager DEN HAAG - T\vee Nederlandse gol fers slaan vanmiddag hun eerste ballen op een Major. Joost Luiten en Floris de Vries maken op het Brits Open in Sandwich hun de buut in de serie van de vier meest prestigieuze golftoernooien ter wereld. De Vries wist meteen in welk ge zelschap hij zich de komende da gen mengt: hij liep zijn oefenron des op de linksbaan met Martin Kaymer, vorig jaar winnaar van het PGA Championship. „Spelen in het Brits Open, daar heb ik al tijd van gedroomd. Nu is het zo ver. Ik zal zeker zenuwachtig zijn, maar ik zal vooral heel erg genie ten", aldus de golfer uit Apel doorn. Luiten koos, in tegenstelling tot De Vries, niet voor oefening in de baan, maar was de afgelopen da gen vooral te vinden op de dri ving range. Hij is geen liefhebber van open, winderige banen, dus twee keer negen holes om het ge voel van St. George's te krijgen, is voor hem genoeg. Luiten ver wacht dat het vandaag en morgen 'een kwestie van overleven' wordt tussen de duinen. Dat de wisselende omstandighe den aan zee grote invloed hebben op de uitslag, toont de erelijst: van de dertien keer dat het Brits Open op St. George's werd gehou den, wonnen negen kampioenen het toernooi voor de eerste keer. Zulke cijfers heeft geen enkele an dere baan. De grote kanshebbers om in Kent de 'Claret Jug' over te nemen van titelhouder Louis Oosthuizen zijn alledrie Brits. Wonderboy Rory Mcllroy wordt na zijn winst op het US Open de nieuwe Tiger Woods genoemd. Recordkam pioen en golflegende Jack Nick- laus kondigde al aan: de jonge Noord- Ier is geen eendagsvlieg. Dat de statistieken tegen hem zijn - in 2000 won Woods het US Open en het Brits Open achter el kaar, daarvoor was de laatste die dat deed Tom Watson in 1982 - zegt Mcllroy niets. Vorige maand verlegde hij de ene grens na de an dere tijdens zijn vier rondes op het US Open. Luke Donald onderstreepte met zijn winst op het Schots Open af gelopen weekeinde nog maar eens dat hij niet zomaar de num mer één van de wereldranglijst is. Van hem wordt net zoveel ver wacht als van Mcllroy. En daarach ter staat Lee Westwood, ook een Engelsman, te trappelen om zijn eerste Major te winnen. In vijf van de laatste zeven Majors eindig de Westwood in de top drie. Graag zou hij op de traditierijke Engelse golfclub, waar alleen man nen lid mogen worden, voor de laatste keer de vraag horen wan neer hij nu eindelijk eens een Ma jor gaat winnen. Van die vraag zijn ook de Ame rikanen inmiddels behoorlijk ziek. De vorige vijf Majors bleven buiten bereik van de grote golf- natie. Phil Mickelson was de laat ste die won, op de Masters van 2010. Maar de hoop op Mickelson vestigen tijdens een Brits Open, is niet verstandig. Hij deed zeven tien keer mee en eindigde maar één keer bij de beste tien. Daar staat tegenover dat Mickelson een nieuwe aanpak heeft: „Ik doe dit keer net of ik voor het eerst mee doe." Joost Luiten slaat vanmiddag even na half twee af in een flight met de Italiaan Edoardo Molinari en Charles Howell III uit de Verenig de Staten. Om 16.27 uur begint Floris de Vries aan zijn eerste Ma jor, samen met de Engelsman Lee Corfield en de Amerikaan Ben Crane.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26