Twee revoltes in drie voetbalseizoenen Waarom zou u thuisblijven? sport25 Rodriguez meldt zich bij PSV Horst met n-o verslagen donderdag 14 juli 2011 TO Na een dramatisch seizoen eindigde Feyenoord in mei als tiende in de eredivisie. Het absolute dieptepunt was de 10-0-nederlaag bij PSV. Feyenoord heeft zijn eerste oefenwedstrijd na het plotselinge vertrek van trainer Mario Been gewonnen. Gisteravond versloegen de Rotterdammers onder leiding van interim-coach Leon Vlemmings FC Horst met 11 -0. Ricky van Haaren en Karim el Ahmadi scoorden ieder twee keer. Na het vertrek van trainer Mario Been heeft Feye noord ee stevige naam no dig. En natuurlijk visie, zo dat het niet in korte tijd nog een derde keer misgaat. Na het historische diepte punt in Eindhoven, waar Feyenoord eind oktober met 10-0 van PSV verloor, stelde Mario Been zijn positie ter discussie. Als jullie het willen, vertrek ik, zei de trainer tegen zijn spelers. Toen was er nie mand die zijn mond open deed. Dinsdag wel, tot grote schrik én er gernis van Martin van Geel, de nieuwe technisch directeur. Van Geel zegt pas maandag voor het eerst te hebben gemerkt dat een deel van de selectie het niet meer zag zitten in de trainer. Hij benadrukte gisteren in Ermelo meer dan één keer dat de verant; woordelijkheid volledig bij de spe lersgroep lag. Hij was liever in een eerder sta dium op de hoogte gebracht van het ongenoegen, zodat hij de boel nog een beetje had kunnen kne den. Of dat had geholpen? Als spe lers het niet meer zien zitten in een trainer, is diens vonnis vaak al getekend. Maar welke speler binnen de huidi ge selectie van Feyenoord heeft ge zien zijn carrière, leeftijd en erva ring eigenlijk recht van spreken? Dat aantal is op één hand te tellen. Het door aanvoerder Ron Vlaar ge- door Barry van der Hooft en Hans Leber arrangeerde gesprek om gezamen- lijk tot een doelstelling te komen, mondde uit in een stemming over Mario Been. De onvrede over het functioneren van de trainer kwam aan de oppervlakte. Nog geen 24 uur later liep Been het spelershotel in Ermelo uit. Dertien van de achttien spelers die stemden, waren tegen Been. Zo'n signaal kan en mag je niet negeren. Op zich zou iedere andere trainer, iemand met minder Feye- noord-achtergrond dan Been, al veel eerder op straat hebben ge staan na zo'n slecht seizoen. Het tijdstip waarop het hoge woord eruit kwam, zegt echter óók veel over de spelersgroep van Feye noord. Zó middenin de voorberei ding een trainer wegsturen als groep... Niemand binnen de club en zelfs daarbuiten die het ver wachtte. De trainer al helemaal niet. Het straalt instabiliteit uit. Ge heel in lijn met het algehele ge zondheidsprofiel van de voormali ge grootmacht uit Rotterdam-Zuid. Been haalde in zijn eerste seizoen een vierde plaats en de bekerfinale, die werd verloren tegen Ajax. Toe gegeven: afgelopen seizoen waren de omstandigheden vanwege de fi nanciële perikelen verre van ideaal. Aanvoerder Ron Vlaar vertelt tijdens een persconferentie over de stemver houdingen binnen de spelersgroep: dertien van de achttien spelers hadden geen vertrouwen meer in Mario Been. foto Toussaint Kluiters/ANP Maar met de spelers die hij wél tot zijn beschikking had, had Been meer moeten bereiken. Georginio Wijnaldum zei vorige week dat Fred Rutten, zijn nieuwe trainer bij PSV, hem beter kan maken. Been kon dat blijkbaar niet. De jeugdopleiding van Feyenoord behoort tot de beste van Neder land, maar nadat de ruwe diamant jes zijn doorgebroken, worden ze vaak nauwelijks nog bijgeslepen. Leroy Fer wil niet voor niets per se naar FC TWente. Hij wil op een ho ger niveau en vooral intensiever trainen en spelen. Het vertrek van Wijnaldum en de wens van Fer om weg te gaan, kon in Feye- noords hechte en jonge spelers groep weieens vernietigend heb ben gewerkt. Hoezo kunnen wij bij Feyenoord niet beter worden, zullen de spelers denken die in Rot terdam blijven. Het afgelopen seizoen viel in Feye- noords spel echter geen lijn te ont dekken. Geen automatismen, geen duidelijk strijdplan' het voetbal was te vaak gebaseerd op toeval. De resultaten waren meer dan eens afhankelijk van de ingevingen van spelers als Wijnaldum, Luc Maak kans op een reischeque van 1000 of één van de vele andere prijzen! O Zie www.stipreizen.nl Castaignos en later ook de huur ling Ryo Miyaichi. Dat trio speelt nu niet meer voor Feyenoord, hoewel de hoop op Miyaichi nog niet is opgegeven. De grote vraag is nu: wie heeft zin om met deze kwaliteitsarme selec tie aan het seizoen te beginnen? De groep ontbeert routiniers, inves teren lijkt pas medio 2012 weer tot de mogelijkheden te behoren. Feye noord moet nog één jaar overbrug gen. Dat vraagt om een trainer met incasseringsvermogen. Ronald Koe man? Hij speelde voor de (oude) top drie: Ajax, PSV en Feyenoord. Van dat trio was hij alleen bij Feye noord nog geen eindverantwoorde lijke. Of is het tijd om een jonge spelers groep een trainer te geven die zij uit hun jongere jeugd kennen: Jean-Paul van Gastel. Of grijpt Feye noord terug op de man die nóg meer Feyenoord-krediet heeft dan Been, maar in de aansturing een ongeleid projectiel kan zijn: Wim van Hanegem, die zijn geloof in de ze spelersgroep al meerdere keren uitte. De klus in Rotterdam wordt lood zwaar. Je moet er maar zin in heb ben. Been had dat niet meer, om dat hij zich door 'die jonge gassies' bedrogen voelt. In 2009 stemde de toenmalige spelersgroep trainer Gertjan Verbeek weg, na een mis lukt trainingskamp. Om te voorko men dat Feyenoord-trainers tel kens per spelersraadpleging wor den weggestuurd, moet de club met een stevig antwoord, een stevi ge visie, een stevige naam komen in reactie op de tweede revolte in drie seizoenen. EINDHOVEN - De Mexicaanse verdediger Francisco 'Maza' Ro driguez heeft zich gisteren weer in Eindhoven gemeld. De 29-jarige in ternational werd vorige maand net als vier landgenoten tijdens het toernooi om de Gold Cup voor lopig geschorst, nadat de PSV'er positief had getest op de verboden stof clenbuterol. De Mexicaanse bond maakte vorige week bekend dat de vijf geen verdere straf krij gen. De positieve tests zijn vermoe delijk veroorzaakt door het eten van met clenbuterol bewerkt vlees. Rodriguez werkte gisteren in Eind hoven een bosloop af Het is overi gens nog onduidelijk of de Mexi caan bij PSV blijft. Trainer Fred Rutten heeft doorgaans geen basis plaats voor de centrumverdediger, wiens contract onlangs tot 2013 werd verlengd. Rodriguez heeft in Mexicaanse me dia laten weten graag te willen ver trekken bij PSV.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25