sport 123 Cavendish wint weer 'Het is D-day voor de klassementsrenners' 204 Volproppen Van km tot km Cavendish zevende in eeuwige ranglijst Van den Broeck hoopt op Vuelta donderdag 14 juli 2011 Met zijn achttiende ritzege in de Ronde van Frankrijk heeft Mark Cavendish zich al leen op de zevende plek van de top tien van etappewinnaars genesteld. Cavendish won bij zijn debuut in de Tour in 2008 meteen vier ritten. Een jaar later zegevierde hij zes keer en in 2010 vijf keer. Dit jaar staat de teller at op drie. De Belg Eddy Merckx voert de eeuwige ranglijst aan met 34 etappezeges. lavaur - Opnieuw geselde de re gen het wielerpeloton. Aan de voet van de Pyreneeën hebben de renners in de Tour al een forse slijtageslag achter de rug. Vandaag trekt het peloton naar Luz Ar- diden, de valpartijen en slechte weersomstandigheden hebben hun sporen al flink achtergelaten. „Het is D-day voor de klasse mentsrenners en de omstandighe den van de afgelopen twaalf da gen hebben het alleen maar zwaar der gemaakt", zo keek Erik Breukink van de Raboploeg voor- en achteruit. Het peloton heeft sinds de start in de Vendée zware dagen achter de rug. Diverse toppers zijn door de vele valpartijen aangeslagen of zelfs al naar huis. Het drijfnatte weer zorgde voor een extra aan slag op de lichamen, die vanaf donderdag nog veel meer te verdu ren krijgen. „Het is afwachten wat het weer allemaal voor effect heeft op iedereen", aldus Robert Robert Gesink Gesink voor de eerste Pyreneeën- rit. De kopman van de Raboploeg kwam in de eerste week zwaar ten val en hoopt dat zijn lichaam voldoende hersteld zal zijn om het gevecht in de bergen aan te kunnen. „Donderdag zal uitwij zen hoe ver ik ben. Ik ben in elk geval blij dat de aanloopetappes er op zitten." Zijn technisch directeur Breukink: „De meeste klimmers hebben het liefste warm weer. Het is, ondanks de regen, niet erg koud geweest maar het weer is een aanslag op de spieren van iedereen. Het is af wachten hoe iedereen uit deze aanloop komt." Rob Ruijgh verkeert al weken in een goede vorm. „Als je continu in zo'n weer moet fietsen, heeft dat op iedereen invloed. De spie ren" koelen af Geen renner kan daartegen, ook ik niet. Het blijft gissen in hoeverre het lichaam er door wordt aangetast", zo keek de renner van Vacansoleil-DCM giste ren vooruit. De Limburger debuteert in de Tour en fietst vandaag zijn eerste echte bergrit in het Franse spekta kel. „Op Mür-de-Bretagne was ik niet echt goed, maar kwam ik er wel doorheen. Ik vrees de bergen niet, maar het is voor mij een vraagteken hoe ik er donderdag aan toe ben. Ik hoop dat mijn be nen niet verzopen zijn." Wielrenner Johnny Hoogerland rijdt met Vacansoleil-DCM de Tour de France. Op verzoek van deze krant houdt de Yersekenaar een dagboek bij. SüHOOGERLAND» Een mensenlichaam kan veel heb ben. Daar ben ik de laatste vier da gen wel achtergekomen. De pijn is niet weg, maar hij is ook niet erger geworden. Dat is een hoopvolle ontwikkeling richting de zware Py- reneeënetappes die er aan zitten te komen. Of ik meekan in een ont snapping is een grote vraag. Voor hetzelfde geld moet ik passen, want hoe je het ook wendt of keert, m'n lijf heeft een flinke op donder gehad, al is de schade be perkt gebleven tot lelijke snijwon- den. Ook geestelijk heb ik er niks aan overgehouden. Ik ben niet gaan piekeren, of zo. Misschien komt die mentale klap nog, maar tot nu toe heb ik er geen last van. Ze zeggen altijd dat je weinig eet lust hebt als je lichaam moet her stellen. Dat geldt voor mij ook. Af vallen doe je in een zware koers als deze sowieso, maar ik merk dat het nu even iets sneller gaat. Het is een valkuil. Aan de ene kant ga ik me niet tegen heug en meug zitten volproppen. Dan wordt het echt een strijd. Aan de andere kant moét je veel eten om aan je brood nodige calorieën te komen. Want we verbranden onderweg nogal wat. 's Ochtend tafel ik niet te zwaar. Dan werk ik vooral melk met ha vermout, muesli, broodjes, vitami nes en vocht in allerlei soorten en maten naar binnen. Twee uur voor de koers neem ik nog wat broodjes met kipfilet, kaas of jam, rijsttaart en koffie of frisdrank. Tijdens de koers moet je natuurlijk ook zor gen dat je goed eet. Dat is nu iets lastiger; omdat elke beweging er één te veel is. En ik ben ook niet zo'n liefhebber van gelletjes en po- werbars. Maar ja, je hebt ze echt nodig als je het uiterste van jezelf vergt. Na de koers komen herstels- hakes aan bod. Daar zitten ook al lerlei voedingssupplementen in. En ik eet dan ook weer de onver mijdelijke rijsttaartjes of muesli met rijstpap. 's Avonds is het eten bijna een feest. Want we hebben een kok mee. Dirk van Schalen heet-ie. Een toppertje. Hij maakte die speciale bolletjestaart voor ons. Ik laat me heel graag door hem verrassen. Hij draait nergens z'n hand voor om. Havermoutpap of kruidenrisotto met een lekker stuk vlees? Hij maakt het allemaal klaar. Nee, Dirk moeten we erin houden. Dat staat wel vast. Nu ik weer wat meer bij m'n posi tieven ben, kan ik ook weer wat meer genieten van randzaken. Zo hoorde ik dat ze de mosselman op het havenhoofd in Yerseke een bol letjestrui hebben aangetrokken. Een mooi staaltje humor vind ik dat. En dan dat nummer 'Go John ny Hoogerland Go' van- Torres Blues. Het is niet onze huisfavo riet, maar hij staat wel hoog in on ze populariteitspoll. herentals - De Belgische wielren ner Jurgen van den Broeck hoopt ondanks zijn zware blessure op deelname aan de Ronde van Span je. „Al is het maar om daar mijn conditie op te bouwen", aldus de renner gisteren vanuit een zieken huis in België. Van den Broeck kwam zondag tij dens de negende etappe van de Ronde van Frankrijk zwaar ten val en liep daarbij gebroken ribben, een gebroken schouderblad en een klaplong op. Volgende week moet een scan van zijn longen meer dui delijkheid geven over een mogelij ke start in de Vuelta. Van den Broeck mag waarschijn lijk vandaag het ziekenhuis verla ten. lavaur - Om kwart over één ver trekken 177 renners uit Blaye-les- Mines voor de elfde etappe van de Tour. De Fransman Thomas Voeck- ler draagt opnieuw het geel; zijn landgenoot John Gadret stapt niet meer op de fiets en is daarmee de 21e uitvaller. 13,5 km: kopgroep van zes man, met daarin Lars Boom en verder de Fransen Delage, Valentin en En- goulvent, Ruben Perez (Spa) en Grivko (Oek). 28,5 km: doorkomst Cöte de Ton- nac (3e cat): 1. Boom 2 punten, 2. Grivko 1. Peloton op 4.15. 85 km: tussensprint: 1. Delage 20, 2. Engoulvent 17, 3. Boom 15. Cavendish (GBr) wint op 2.50 sprint van peloton om zevende plaats. 135,5 km: doorkomst Cöte de Puylaurens (4e cat): 1. Delage. Pelo ton op 1.34. 152 km: Boom leidt de kopgroep terwijl de regen met bakken uit de hemel valt. Peloton, onder leiding van HTC, op 0.50. 163 km: Boom demarreert uit kop groep en slaat een flink gat. 164 km: peloton pakt andere vijf koplopers terug, Boom alleen op kop. 165,5 km: Boom achterhaald door peloton. 167,5 km: de Brit Mark Cavendish wint de elfde etappe in de massa sprint, voor Greipel (Dui) en Far- rar (VSt). Rob Ruijgh is op de ne gentiende plaats de beste Neder lander. Voeckler behoudt het geel. Robert Gesink is op de vijftiende plek de hoogst geklasseerde Nederlander en blijft de beste jongere. Johnny Hoogerland is nog altijd de bergko ning. De groene trui komt in han den van Cavendish.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23