18 Gerenoveerde woning binnen «SS» Paviljoen Domburg taboe and BELLEZA SI NIEUW MIDDELBURG Aannemer doet ervaring op in de blauwe buurt met modelwoning in de Secretaris a.i. in gemeente Veere Sporen uit het verleden in kerk Aagtekerke APPARTEMENTEN VLISSINGEN Vrouwenpolder krijgt baan jeu de boules donderdag 14 juli 2011 domburg - De gemeente Veere heeft Rudie Heintjes als interim ge meentesecretaris aangetrokken. Heintjes werkte sinds een jaar als manager bij de Stichting Zuidwes ter, een organisatie voor mensen met een verstandelijke beperking en probleemjongeren. Daarvoor was Heintjes ruim drie jaar gemeentesecretaris in Steen bergen, waar hij een reorganisatie doorvoerde. Hij werkte, ook vijf jaar als gemeentesecretaris in Goedereede. Heintjes begint in Veere op 15 augustus. Hij volgt Jan de Regt op, die in Veere als ge meentesecretaris opzij is gestapt. Bij beschikking van de kantonrech ter te Middelburg d.d. 30 juni 2011 is Janice Maria Eugenie Lucia, geboren te Curacao d.d. 8.11.1974, wonende te 4335 CV Middelburg, Haymanstraat 16, onder curatele gesteld met benoeming van Pauline Koedoot-Geskus, h.o.d.n. Gès Advies, Energieweg 26, 4691 SG Tholen, tot curator. aagtekerke - De dorpskerk van Aagtekerke is de komende zeven zaterdagen open voor bezichtiging. Er is een expositie ingericht over de geschiedenis van het dorp. De expositie is gemaakt onder de noemer 'sporen uit het verleden'. In de kerk is ook het beroemde grafmonument van Thibaut te be zichtigen. De Dorpskerk staat aan het Dorps plein. De kerk is komende zater dag, 16 juli, voor het eerst open, van 14.00 tot 16.30 uur. Dat is ook alle volgende zaterdagen in juli en augustus het geval. vraag naar de voorwaarden t. 0118-413920 t. 0118-650575 door Henk Postma domburg - Domburgers blijven massaal ageren tegen de bouw van het 'horecapaleis' op het strand bij de Watertoren. Initiatiefnemer Peter Bommeljé dacht hen tege moet te komen door het paviljoen minder hoog te maken. Maar dat verandert nauwelijks iets, reageert Sylvia Gabriëlse-Van Splunder in een schrijven aan de gemeente. Haar 'zienswijze' wordt onder steund door 209 inwoners. Die machtigden haar zonodig juridi sche procedures te voeren tegen 'de ongewenste bouw van een groot strandpaviljoen op het strand bij de Watertoren'. Daar.ko men nog steeds handtekeningen bij. Zo druppelden er gisteroch tend nog eens 19 binnen. Of dat zo den aan de dijk zet? Wethouder Jaap Melse (SGP) liet gisteren des gevraagd doorschemeren dat het gewijzigde plan rekening houdt met de eisen van het bestemmings plan. In dat geval kan de gemeente toestemming niet weigeren. Ook het oorspronkelijk bouwplan voldeed al aan die eisen, dacht de gemeente. Maar daarover ontston den twijfels. „Inmiddels", zegt Mel se, „is klip en klaar wat er kan." Hij bevestigd dat het gewijzigd bouwplan daarop is toegesneden. Dat wil niet zeggen dat bezwaren meteen in de gemeentelijke prul lenbak verdwijnen. „Natuurlijk ne men we die serieus. Maar als de aanvraag voldoet aan de eisen, dan wordt vergunning verleend. We proberen altijd wel te bekijken: hoe kom je tot een win-win situa tie? Zoals we hebben gedaan na het eerdere protest. Na overleg be sloot de ondernemer het oorspron kelijk plan aan te passen. Daarmee geef je te kennen dat je rekening wilt houden met je omgeving." In het gewijzigd plan is de hoogte teruggebracht van 13,4 naar 10,5 meter. „Maar de invulling", meent Gabriëlse, „wijkt nog steeds af van het bestemmingsplan." Het pavil joen vervangt een kleine strand tent. Domburgers vinden dat het gebouw zowel het uitzicht als de rust verstoort en strandhuisjes in 't gedrang brengt. vrouwenpolder - Er wordt een jeu de boulesbaan aangelegd bij de Oranje Nassaulaan in Vrouwenpol der. B en W van Veere hebben daar bijna 4000 euro voor uitge trokken. Doordat de dorpsraad bij de aanleg een handje toesteekt, kan 500 euro worden bespaard. Ook de plantsoenendienst helpt mee. De jeu de boulesbaan komt op een braakliggend terrein. B en W zien het als 'nieuwe ontmoe tingsplaats voor jong en oud'. „Het initiatief', schrijft het college, „levert een positieve bijdrage aan de maatschappelijke betrokken heid en de participatie van de be woners bij hun leefomgeving." In de wijk Nieuw Middelburg renoveert Wooiv goed 260 woningen. Een aantal van de gereno veerde woningen wordt te koop aangeboden. door Theo Giele foto's Izaak Verkeste a, jc bent bij dc goede hoor", lacht Sanne van Iren als I ze de deur van haar ouderlijk huis in Middelburg I Zuid open doet. Ze is pas twintig jaar, maar heelt I met haar vriend Niels Goedbloed (21) een woning kocht in Nieuw Middelburg. Binnenkort kan het stel;: hun naamplaatje bij de voordeur van Jasmijnstraat 24 schroeven. De prijs - iets meer dan een ton - en het feit dat de woning op de hoek met de Leliestraat compleet ge- renoveerd is, waren de reden om voor Nieuw Middelburg te kiezen, vertellen Sanne en Niels. Het is een bedrag dat voor de twee jonge mensen, die alle bei fulltime werken, op te brengen is. Het omlaag gaan van de overdrachtsbelasting was een meevaller. Dat scheelt ze weer duizenden euro's. „We stonden al een tijd je ingeschreven voor een huis en we wilden het liefst ko- pen. Huur komt elke maand weer terug en een hypo- theek los je af. Zo bouw je wat voor jezelf op", zegt San- ne. „Het ziet er knus uit", typeert Sanne de woning en dé; buurt waar ze gaat wonen. Dat nieuwe winkelcentrum J Veersche Poort een paar honderd meter verderop ziet San ne ook als een pluspunt. Ze kent de buurt nog niet echt goed. Jasmijnstraat 24 ziet het stel als een starterswoning. -I „Ik zie me niet mijn hele leven daar wonen." Ze verwacht dat meer jongeren aangetrokken worden door de prijs en5 kwaliteit van dc gerenoveerde woningen in Nieuw Mid-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18