Zeeland PZC Mortiere krijgt ontsluiting naar N57 'Koudekerke is voor Waldschüler een beetje Heimat' WALCHEREN 18 en 19 17 20 en 21 NIEUWBOUW Gemeente wil zelf park en weg aanleggen als bouwconsortium dit niet kan Tholen verbiedt anti-hagel kanon Voor de 21e keer trekkertrekwedstrijd Zeeuwen aan de lijn bij regiotaxi almanak Dreun Gerenoveerde woning binnen bereik van starters Toekomst Yara verzekerd voor dertig tot veertig jaar Donderdag 14 juli 2011 Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele MIDDELBURG - Er komt volgend jaar een provisorische weg tussen de Middelburgse wijk Mortiere en de rotonde bij de N57. Verder maakt de gemeente het centrale park in de wijk af als het bouwcon sortium daartoe niet in staat blijkt. Dat zèi wethouder Albert de Vries gisteren bij de plaatsing van brug getjes naar het terrein dat uiteinde lijk het centrale park van de Mor tiere moet worden. De bouw van de nieuwbouwwijk is in handen van een consortium. Dat samen werkingsverband van bouwonder nemingen is niet alleen verant woordelijk voor het neerzetten van de huizen, maar ook voor de complete infrastructuur, zoals we gen, fietspaden en trottoirs, én voor de groenvoorziening. De bouw in de wijk is sinds vorig jaar sterk vertraagd vanwege de cri sis in de financiële wereld. Die ver traging heeft ook geleid tot uitstel van de aanleg van voorzieningen in de wijk. Dit tot ergernis onder meer van de bewoners en de wijk- beheergroep Mortiere. Zo wacht de wijk met smart op een goede tweede ontsluitings- weg. Nu kan het verkeer alleen via de Bluesroute naar de Torenweg. Er is een aansluiting gepland op de rotonde bij de N57. Voor de aan leg van die weg moet de grond eerst twee jaar worden voorbelast. De grond voor die voorbelasting zou dit najaar worden aange bracht. Om niet tot 2014 te wach ten op de aansluiting, wil de ge meente volgend jaar al een proviso rische weg naar de N57 maken. De gemeente Middelburg besloot daarom vorig jaar om zelf de aan leg van de bruggen ter hand te ne men. Naast de kleine bruggen rond het park komen er nog enke le grotere bruggen, waarvan twee voor auto's en drie voor fietsers en voetgangers. Die zullen eind dit jaar geplaatst worden. De autobruggen over de Manne- zeese Watergang komen ter hoog te van het ZEP en in de Jazzroute aan de oostzijde van de Mortiere. Nu de bruggen er liggen, moet werk gemaakt worden van de aan leg van het groen. In het park zijn speel voorzieningen, maar is groten deels een kale vlakte. De Vries zei dat de gemeente een handje wil helpen bij het aanleggen van het park. Ook zou hij graag zien dat er wat gebeurt om de braakliggende bouwgronden een beter aanzien te geven. KOUDEKERKE - Walcheren is voor leerlingen en docenten van de Waldschule uit het Duitse Siegen 'een beetje Heimat' geworden. Dat zegt oud-lerares Anne Stötzel-Rinder. Zelf verhuisde ze vier jaar geleden naar Vlissingen. Gisteren kwamen zo'n zestig leer lingen en leerkrachten van haar oude school, traditiegetrouw, naar Walcheren. Om precies te zijn, naar het vakantieoord Broeders- hoek in Koudekerke. Ze werden er door hun 'juf Anne welkom gehe ten. De oud-docente had voor de kinderen speciaal kopjes van Zeeuwse klei gemaakt. Bijna twintig jaar vieren de kinde ren van de Waldschule vakantie in Zeeland. Voor een deel zijn het kansarme en gehandicapte kinde ren, voor wie het verblijf aan de Zeeuwse kust echt een cadeautje is, vertelt Stötzel-Rinder. In die twintig jaar was het gezelschap uit Siegen onder meer in Kamper land, Vrouwenpolder en dus ook in Koudekerke ondergebracht. Het is deze zomer de laatste keer dat de Waldschule naar Zeeland komt. De school in het wijkje van Siegen heeft te weinig leerlingen ën gaat daarom op in een grotere school in het centrum van de stad. Met deze vakantie nemen de Waldschüler ook afscheid van de vertrouwde school. Stötzel-Rinder hoopt dat 'onze goede traditie' van een vakantie met de leerlingen op Walcheren in het grotere verband kan worden voortgezet. SINT-MAARTENSDIJK Fruitteler André Alkema uit Sint-Maartensdijk mag zijn anti-ha- gel kanon ook overdag niet meer gebruiken van de gemeente. Vol gens het college overschrijdt hij de geluidsnormen. In de avond- en nachtelijke uren mocht de fruitte ler zijn kanon niet gebruiken. Een akoestisch rapport wees uit dat het apparaat dan te veel geluid produ ceerde. Overdag zou het wel kun nen, omdat het kanon dan minder dan vijftig decibel zou produceren. AAGTEKERKE In Aagtekerke worden zaterdag voor de 21e keer Trekkertrekwed- strijden gehouden. Er komen on der meer standaardtractoren en trucks in actie. Verder is er een wedstrijd voor dames. De wedstrijden zijn van 13.15 tot 20.00 uur op de hoek van de Peke- lingseweg en de Aagtekerkseweg. Naast de trekkertrek is er een de monstratie met nitrocars en zijn er kinderaétiviteiten. www.trekkertrekaagtekerke.nl GOES De regiotaxi in de Oosterscheldere- gio krijgt vrijwel zeker een eigen telefooncentrale. Doel is die te be mensen met Zeeuwen. Dat moet het aantal klachten over onder meer verkeerde adressen en te laat arriverende taxi's verminderen. De regiotaxi is een WMO-voorziening (Wet Maatschappelijke Ondersteu ning). Iedereen met een WMO-pas kan gebrui maken van de taxi's. Het gaat dikwijls om ouderen en mindervaliden. Tip? redactie@pzc.nl Toen die familie uit Sirjansland in het voorjaar weer uien aan het plan ten was met de machine, liep de nieuwsgierige Coert van zes geregeld over de nog kleine plantjes. Opa Cees had het ventje al een paar keer gewaarschuwd, maar toen hij in zijn enthousiasme wéér een hele rij sprietjes had geplet, barstte de bom echt. „En nu naar huis", riep opa tegen zijn kleinzoon. „Je maakt alle plant jes kapot. Straks'krijg je nog een dreun van me." Coert vertrok met tegenzin, maar kwam de volgende dag met een olijk gezicht terug. „Opa!", riep hij. „Ik krijg nog wat van je. Ik kom om mijn dreun. Die had je gisteren be loofd." Toen zijn opa heel hard om hem begon te lachen, werd hij boos. „Niet lachen. Dat is gemeen. Ik wil nu mijn dreun hebben!" Hij heeft hem nooit meer gekregen. Kinderen van de Waldschule met een 'kopje Zeeuwse klei'. In het midden lerares Anne Stötzel-Rinder. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17