niet meer wat het geweest is n buitenland 9 Parijs: Kaddafi bereid tot aftreden Voordelige REIZEN ITALIË Berlusconi betaalt 560 miljoen demonstraties als vervelende inbreuk op dagelijks leven ■!nu:nw;»«w«9 KRAS.NL woensdag 13 juli 2011 PARIJS - Op het slagveld in Libië heerst al maanden een impasse, maar bij onderhandelingen lijkt een doorbraak nabij. „Gezanten zeggen ons dat Muammar Kaddafi bereid is om zijn macht af te staan", zei de Franse minister Jup- pé van Buitenlandse Zaken giste ren. „De vraag is niet of Kaddafi zijn functie neerlegt, maar hoe en wanneer." Libië voert achter de schermen ge sprekken met westerse landen. Dat gebeurt volgens Juppé in Pa rijs, Istanbul, New York en moge lijk andere steden. Kaddafi zelf is niet bij de gesprekken. Ook de Franse premier Fillon zei gisteren tegen een parlementscom missie dat er 'aanwijzingen' zijn dat er een politieke oplossing op handen is voor het conflict in Li bië. Het lagerhuis van het Franse parle ment stemde later op de dag voor een verdere verlenging van het mandaat voor de militaire operatie in Libië. Frankrijk speelt een belangrijke rol in de militaire campagne van de Navo tegen het regime van Kadd afi en het beschermen van de bur gerbevolking. Parijs heeft vanaf het begin het af treden van de Libische leider geëist en erkende als eerste land de Libische overgangsraad van de opstandelingen als enige legitieme vertegenwoordiging. Het volksoproer tegen Kaddafi, die al veertig jaar aan de macht is, be gon in februari. De opstandelingen en het rege ringsleger vechten sindsdien een bloedige strijd uit. De Navo-acties om de rebellen te steunen begonnen in maart. Een groot deel van het militair arsenaal van Kaddafi is vernietigd. ROME - Silvio Berlusconi's bedrijf Fininvest gaat de 560 miljoen euro schadevergoeding aan concurrent CIR waartoe het zaterdag is veroor deeld, gewoon betalen. Dit heeft Berlusconi's advocaat Niccolö Ghe- dini gisteren gezegd. De jurist reageerde op speculaties dat Berlusconi een noodwetje in voorbereiding heeft om zijn hach je te redden. Volgens Ghedini hoopt Berlusconi echter dat het hof van cassatie de veroordeling later alsnog ongedaan maakt. De zaak heeft betrekking op de overname van Mondadori, de grootste uitgeverij van Italië. Ber lusconi, een van de rijkste zakenlie den van Italië, kreeg Mondadori in handen nadat een van zijn advoca ten een rechter had omgekocht. Op het Tahrir-plein in Cairo zorgt een dief (tegen de boomstam) voor meer opwinding dan de demonstratie tegen de interim-regering zelf. foto Ahmed al-Assad/EPA Zo worden de politieagenten die verdacht worden van het vermoor den van demonstranten tijdens de revolutie op non-actief gesteld. Ook zullen de rechtszaken tegen de kopstukken van het vorige regi me 'prioriteit' krijgen. Beide belof ten werden weggehoond door de betogers. Voor gisteren was er opgeroepen tot een 'mars der miljoenen'. Net als begin dit jaar, proberen activis ten de druk op de regering op te voeren. Maar de mensen zijn niet massaal toegestroomd. Want, in tegenstel ling tot begin dit jaar, worden de protesten niet door iedereen ge steund. Een groot deel van de be volking ziet het als een onwelko me inbreuk in het dagelijks leven. Zo niet Amgad, een 34-jarig lid van de Moslim Broederschap en ambtenaar. Hoewel zijn partij de protesten niet steunt, heeft hij vrij genomen om te kunnen deelnemen aan de demonstratie. Volgens hem ligt al le macht bij de militaire raad en is de premier slechts een woordvoer der. „En wie heeft de raad een man daat gegeven? De revolutie moet een politieke vertegenwoordiging krijgen, en tot die tijd blijven we hier." ROME TOTAAL Vertrek: van 14/8 t/m 23/10 de allerlaatste plaatsen op 14/8! stedenreis meto.a. het Vaticaan, het Forum Romanurn, het Capi- tool, het Colosseum, het Pan- j t /-JÉf theon, de Trevifontein en de Spaanse Trappen incl. vlucht, verblijf, ontbijt, NL- spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/28033 of /38303 of /38304 VENETIË, FLORENCE CINQUE TERRE Vertrek: van 25/7 t/m 17/10 veie gegarandeerde vertrekdata! j rondreis meto.a. Perugia, Assisi, het indrukwekkende Florence, Pisa, het sfeervolle Lucca, Siena, klassiek Rome en vrije dagen in j het schilderachtige Sorrento incl. vlucht, verblijf, vele maaltijden, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35607 Vertrek: van 29/7 t/m 21/10 vele gegarandeerde vertrekdata! rondreis met o.a. romantisch Venetië, Padua, Florence, Lucca, Pisa, Cinque Terre en Verona 3 nachten verlenging aan het levendige Gardameer mogelijk! incl. vlucht, verblijf, ontbijt, NL- spr. reisleiding en excursies Vertrek: van 7/9 t/m 19/10 19/10 in prijs verlaagd! rondreis met o.a. het bedevaarts plaatsje Tindari Marsala, het pitto reske Cefalü, de 'gelukkige stad' Palermo, Marsala, Syracuse, Taor- mina en optioneel de Etna-vulkaan incl. vlucht, verblijf, div. maaltijden, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35610 ROME, SORRENTO CAPRI Vertrek: van 7/9 t/m 19/10, 17-31/3 laatste plaatsen 7/9 5/10! rondreis met o.a. klassiek Rome, Napels, Sorrento, Pompei en optioneel het eiland Capri 3 nachten verlenging in het schil derachtige Sorrento mogelijk! incl. vlucht, verblijf, vele maaltijden, NL-spr. reisleiding en excursies 1 Zie www.kras.nl/38305 ZUID-ITALIË SICILIË PffifO Vertrek: 18/9 2/10 de allerlaatste plaatsen! rondreis met o.a. Alberobello, Lecce, de rotsstad Matera, Na- j pels, de 'gelukkige stad' Palermo, Syracuse, Taormina en Sorrento incl. vlucht, ferryovertochten, ver- i blijf, vele maaltijden, NL-spr. reis- j leiding en excursies Zie www.kras.nl/38200 waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15orn, m of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van \s Arke 0f Js-reiZBfl Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9