zeeland 'Salaris top ADRZ deugt' Sparta Batavus Gazelle Saxonette Zeeuwse brandweer tevreden over het werk <r". s~ /- s* s- Johnny ftcogeriarJc) Congres Jehova's Getuigen in Goes Sterke afname aantal gastouders Parkeerzone bij Stationspark nu wel waterdicht Provinciebestuur vindt beloning niet te hoog Provincie zoekt partners in water Electrische fietsen Uw specialist: webshop (3) RicoModa.com Sportweekeinde jongeren met een beperking woensdag 13 juli 2011 wmmmmmmm 'f GOES In de Zeelandhallen te Goes wordt vrijdag een drie dagen durend con gres van Jehova's Getuigen gehou den. Het congres is het eerste in een reeks van vijf die door het ge hele land gehouden worden. In Goes worden tegen de 4000 gelovi gen verwacht. Zaterdagmorgen is er een doopplechtigheid. terneuzen - Het gebruik van gastouders is in Zeeuws-Vlaande- ren in 2010 fors gedaald. Het aan tal bemiddelingen van het gastou derbureau in Terneuzen nam aan het begin van het jaar af met ze ventien procent. De daling is vol gens Kinderopvang Zeeuws-Vlaan- deren te wijten aan bezuinigingen van de rijksoverheid. De gebrui kers moeten meer betalen. De be zetting is in de loop van 2010 wel gestabiliseerd. De krimp in de gastoudervang deed zich juist voor op een mo ment dat gastouders in Zeeuws- Vlaanderen bun best hadden ge daan om aan strengere kwaliteitsei sen te kunnen voldoen. Gastou ders moeten sinds begin vorig jaar het diploma Helpende Zorg en Welzijn-niveau 2 hebben. goes - Gratis parkeren binnen de verbodszone op Stationspark? Nee, dat lukt niet meer. De ge meente Goes heeft naar aanleiding van een beroepszaak de bebording verbeterd. De kwestie begon in september vorig jaar, toen een in woner van Kortgene een parkeer bon kreeg op Stationspark. Hij leg de zich er niet bij neer, omdat hij vond dat volstrekt onduidelijk was waar automobilisten gratis mogen parkeren (langparkeren aan het spoor) en in welk gebied de par keerverbodszone zich bevindt. De man kreeg gelijk van de rech ter, waarop het Openbaar Ministe rie zich vorige week genoodzaakt zag de boete te verscheuren en de Kortgenenaar zijn geld terug te ge ven. Volgens wethouder Jo-Annes de Bat had de man in kwestie ge bruikt gemaakt van een 'illegale' entree van Stationspark, aan de zij de van de Van Hertumweg. Daar stonden geen zoneborden. In de maanden erna is het 'gat in het parkeerverbod' op Stationspark ge dicht, geeft de wethouder aan. Wel zijn alle uitgeschreven .par keerboetes van voor de aanpassing geseponeerd. door Nadia Berkelder de slag en werd de gevel beplakt. „Het is nu een werkdag dus erg druk zal het misschien niet worden, maar op vrijdagmiddag zit het vol met mensen die op televisie de Tour de France volgen. Johnny Hoogerland zien we hier niet veel, maar dat is een topsporter, die zitten niet in een café." foto Willem Mieras MIDDELBURG De provincie Zeeland is op zoek naar organisaties en particulieren die op een of andere manier een bijdrage kunnen leveren aan het Zeeuws jaar van het water, dat in 2012 wordt gehouden. Doel van het Jaar is te laten zien welke rol het water in geschiedenis, heden en toekomst van Zeeland speelt middelburg - Het salaris van de di rectie van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis voldoet aan de regels. Dat vindt het dagelijks provincie bestuur. Vorig jaar kregen Pieter Vierhout, Bert Vos en Huibert van Eek, die samen de raad van bestuur vorm den respectievelijk 252.299, 247.766 en 100.230 euro op hun rekening gestort voor hun werk voor het zie kenhuis. Volgens afspraken die toe zichthouders in de zorg onderling hebben gemaakt, mag een bestuur der van een algemeen ziekenhuis zoals het ADRZ maximaal 169.000 euro verdienen. Het salaris kan volgens die afspra ken met maximaal dertig procent worden opgerekt, waardoor het uit zou komen op 219.700 euro. Dat is mogelijk als er sprake is van bijzondere omstandigheden: als er bijvoorbeeld sprake is van heftige concurrentie, als er veel zorgverze keraars zijn waarmee onderhan deld moet worden, als het moei lijk is om klanten te krijgen, of als de bestuurder zelf geld investeert in het ziekenhuis. Het ADRZ is echter - afgezien van de financiële problemen - een vrij standaard al gemeen ziekenhuis, zonder con currentie in Midden-Zeeland. Vierhout viel helemaal buiten de regels voor zorgsalarissen omdat hij als interimbestuurder een on kostenvergoeding kreeg in plaats van een salaris. Vos' salaris van 218.000 euro - net binnen de maxi male norm - werd aangevuld met een onkostenvergoeding van bijna 30.000 euro voor woonlasten - hij woont buiten de provincie. Het sa laris van Van Eek is voor een perio de van een krap half jaar, hij kwam half juli vorig jaar in dienst van het ADRZ. De Nederlandse Vereniging van Toezichthouders in Zorginstellin gen heeft samen met de Neder landse Vereniging van Bestuurders in de Zorg een beloningscode op gesteld, naar aanleiding van kritiek vanuit de samenleving op de hoge salarissen in de zorg. In het alge meen wordt het salaris van de mi- nister-president - de balkenende norm, 188.000 euro - als maxi mum gezien voor mensen die in de publieke sector werken. Statenleden hadden vorige maand vragen gesteld over de beloning van de directie van het ADRZ; het provinciebestuur verwijst naar de beloningscode. middelburg - In het weekend van 16, 17 en 18 september wordt het vierde Johan Neeskens Jeugdsport- weekend Zeeland en West-Bra bant gehouden. Tijdens dit week end kunnen jongeren met een be perking kennis maken met ver schillende sportmogelijkheden. Het weekend is bestemd voor jon geren met een lichamelijke beper king in de leeftijd van 8 tot 18 jaar. Tijdens het Johan Neeskens Jeugd- sportweekend Zeeland en West-Brabant staan sport en ont moeting centraal. Er wordt iedere dag gesport. De deelnemers ma ken kennis met verschillende tak ken van sport die beoefend kun nen worden in Zeeland en West-Brabant. Het is de bedoeling de deelnemers in een bepaalde sport te interesseren, zodat ze daar ook in de toekomst mee door wil len gaan. middelburg - De Zeeuwse brand weerlieden zijn tevreden over hun werk. Wel vindt driekwart de proef met een lagere bezetting van brandweervoertuigen een slechte ontwikkeling. Dat blijkt uit onderzoek van de SP. Daaraan hebben 105 Zeeuwse brandweerlieden meegedaan. Het onderzoek gaat over landelijke plannen, maar ook over lokale proeven met minder mensen op de brandweerwagen. Een lagere be zetting levert gevaarlijke situaties op voor personeel en burgers vin den acht op de tien ondervraag den. Het werken bij de brandweer wordt door negen van de tien (zeer) positief beoordeeld. Brand weerlieden krijgen voldoende mo gelijkheden om het werk goed te doen. Kritische noten worden ge kraakt over communicatiesysteem C2000. Over het contact met de meldkamer zijn zeven op de tien tevreden. Maar over het contact met manschappen onderling is de helft goed te spreken. Zorg is er over de terugloop in vrijwilligers, met name door steeds strengere ei sen, Zeven op de tien is bezorgd over de regionalisering van de brandweer. De afstand tussen lei ding en werkvloer wordt te groot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61