rosada 201 zeeland 'Samenvoeging korpsen leidt ditmaal niet tot chaos' factory outlet Kia Venga Brooklyn Nu: 5.995,- Spookhuis vervangt reuzenrad op kermis Geld en dvd's gestolen bij winkelinbraak De rode bollen zijn in Yerseke gearriveerd 60 merkwinkels op één toplocatie in Roosendaal bi C. Het overige bedrag betaald u pas in 2013, zonder rentekosten. AutoVermeulen Goes Autohuis Terneuzen 0115-622722 kiattemeuzen.nl Kia Meise Vlissingen 7 iAAiï f.&QANïit f© fti ■- 'I Pfii DOE ONS DAT MAM EENS NA woensdag 13 juli 2011 S YERSEKE - Het was even spannend voor Henk Schipper, uitbater van café De Kruik aan de Kaaistraat te Yerseke. Nog net op tijd arriveerden de plas tic stickers in de vorm van rode bollen. De gevel van zijn café en de naburi ge snackbar De Kaai is wit. Dat schreeuwt om rode bollen nu dorpsgenoot Johnny Hoogerland in de bolletjestrui rijdt. Dinsdagmorgen konden ze aan VLISSINGEN De Vlissingse kermis is weer com pleet. Het reuzenrad komt niet, maar de gemeente heeft op het nip pertje een andere attractie gevon den. Voor sommigen zal het effect hetzelfde zijn: griezelen. Niet han gend hoog in een bakje boven het Bellamypark, maar in een spook huis. De kermis begint vrijdag. BURGH-HAAMSTEDE Een winkel in de Noordstraat in Burgh-Haamstede was afgelopen weekend doelwit van inbrekers. De dieven forceerden zondagoch tend een deur van het winkelpand. Daarna gingen ze er volgens de Zeeuwse politie vandoor met enke le honderden euro's en enkele tien tallen dvd's. mm mm mmmmmmÊmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmemmsmammm door Emile Calon De inwoners van Noor- dwelle, Westkapelle, Zuiddorpe en Oost-Souburg zullen, als alles goed gaat, niets merken van de samenvoeging van de poli tiekorpsen van Midden-West Bra bant en Zeeland, hoopt Hans Vis sers. „De burgers vragen om veilig heid. Daar willen wij aan vol doen." De plaatsvervangend chef van het politiekorps Rotter dam-Rijnmond begint op i augus tus met die klus. Zijn uitgangs punt is dat de 'winkel gewoon blijft draaien tijdens de verbou wing'. Het mag niet zo zijn, zoals begin jaren negentig bij de vorige reorganisatie, dat er dan minder boeven worden opgepakt. Die re organisatie was volgens hem ook veel ingrijpender en complexer dan het samenvoegen van twee korpsen. Destijds ging het om het in elkaar vlechten van de Rijkspoli tie en de gemeentepolitie. „Bijna geen enkele agent wist waar hij te recht kwam. Nu zullen de meeste geüniformeerde agenten weinig merken van die nieuwe samenvoe ging-" Een ander belangrijk uitgangspunt voor hem is dat de sterkte van de politie niet afgestemd wordt op louter de hoeveelheid criminaliteit in een gebied. „Er wordt ook geke ken naar de impact. Een inbraak in een dorpje als Aagtekerke kan wel eens een grotere impact heb ben op het gevoel van onveilig heid dan een inbraak in Breda. Daar houden wij rekening mee." Vissers kent Zeeland en de Zeeuw se politie. Na het gedwongen ver trek van korpschef Fup Gouds waard in de zomer van 2008 was hij negen maanden waarnemer en gaf hij leiding aan het herstelpro ces van het korps. Uit een analyse door Boele Staal was naar voren gekomen dat het korps goed func tioneerde maar dat er wel sprake was van eilanddenken en een enorme kloof tussen top en werk vloer. „In het korps was binnen de afzonderlijke onderdelen te wei nig oog voor het korpsbelang en er heerste een groot wantrouwen richting korpsleiding." Bij zijn ver trek terug naar Rotterdam was de ondernemingsraad complimen teus, hoewel een aantal agenten nog steeds vindt dat hij te voortva rend te werk ging. Hij kan zich die kritiek wel indenken maar wijst er op dat hij veel moest doen in kor te tijd. De samenvoeging van de korpsen zal gevolgen kunnen hebben voor de medewerkers in de ondersteu nende diensten. Voor de beheerta ken wordt in het nieuwe nationa le politiekorps namelijk een centra le politiedienst opgericht. „Voor Zeeland zijn de gevolgen wellicht beperkt omdat er op de functies waar het over gaat naar ik heb be grepen de afgelopen tijd al veel medewerkers zijn uitgestroomd. Dat betekent dat er minder mede werkers hoeven te gaan reizen naar een nieuwe werkplek." Het is niet Vissers bedoeling de nieuwe politieregio West-Brabant/Zeeland op te delen in twee subregio's. „Het wordt één werkgebied, waarin Zeeland uiteraard altijd zijn eigen identie- teit zal behouden. De nieuwe re gio zal naar verwachting wel on derverdeeld worden in districten en basiseenheden." Hij kan nog niet zeggen welke overkoepelende diensten waar ko men te zitten. „Bij de start in au gustus zal de regioleiding nog in Tilburg zitten, maar het is niet ze ker dat dat ook zo blijft. Ook is het nog geen uitgemaakte zaak waar het hoofdkwartier van bijvoor beeld de recherche of de meldka mer komt te zitten." Tot slot laat hij weten dat hij, me de door zijn tijd in Zeeland, beseft dat het verlies van arbeidsplaatsen gevoelig ligt. „Natuurlijk moet daar in de plannen rekening mee worden gehouden." Plaatsvervangend chef Hans Vissers. foto Ruben Oreel Nu nóg meer korting bij al onze topmerken! 0.a. River Woods, HtmkemöUer, Scapa Sports, Levi's, Protest en Björn Borg. 7 dagen per week open van 10.00 tot 13:oo uurwww.rosada.nl 4#spr 5-fiÜ 25 MINUTEN VAN GOES Elke woensdag, zaterdag en zondag in juli en augustus waanzinnig leuke kinderactiviteiten! Check het programma öp www.rosada.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60