Watersnoodmuseum straks Bouw brasserie begonnen i8l zeeland Voetbal opleiding gaat naar Vlissingen De tweede fase van het herinrichtingsplan Buitengebied Ouwerkerk is klaar. Niet alleen in het Watersnoodmuseum maar ook in de omgeving is het goed toeven. Tholenaar mag niet meepraten over kunst Zes tips moord Sint-Maartensdijk Watersnoodmuseum en omgeving in nieuw jasje webshop (g) woensdag 13 juli 2011 door Theo Giele VLISSINGEN - De jeugd Voetbal Op leiding Zeeland (JVOZ) verhuist naar Vlissingen. JVOZ, waarvan de gebroeders Gérard en Dennis de Nooijer het boegbeeld zijn, gaat spelen op het sportcomplex aan de Irislaan. De gemeente Vlissingen verhuurt de komende drie jaar het hoofdveld en een tweede veld op zaterdagen aan de stichting JVOZ. Volgens wethouder Marin de Zwar te gaan de andere clubs op het complex akkoord met de komst van de voetbalschool. Hij tekende gisteren een overeenkomst met de JVOZ-voorzitter Peter Verburg in aanwezigheid van onder meer Eugène Fagg van het Vlissingse Scheldemondcollege. Dit is een topsporttalentschool en biedt leer lingen faciliteiten om tijdens en na schooltijd te kunnen trainen. Het feit dat JVOZ op een steenworp af stand gaat spelen is volgens Fagg een 'gigantische impuls'. Verburg deed na de ondertekening van de overeenkomst een beroep op de provincie om topsporters in de dop te helpen, onder meer bij het vervoer naar wedstrijd- en trai- ninslocaties. De samenwerking met het Schelde- mond is erg belangrijk voor de jon ge spelers, aldus Verburg. „De reali teit is dat maar een klein deel van de talenten het betaalde voetbal haalt. Voor de anderen is het zaak een goed diploma te halen." De teams van JVOZ spelen hun thuis wedstrijden nu nog in Kortgene. JVOZ blijft nog wel onder de licen tie van de voetbalvereniging Cort- gene spelen zolang de KNVB aan JVOZ nog geen eigen licentie heeft verstrekt Dit kan pas als de voet balbond JVOZ ontheft van de ver plichting een seniorenteam te heb ben. Volgens oud-profvoetballer Gérard de Nooijer was de voetbal- school toe aan een grotere accom modatie nu de jeugdopleiding de beginfase is ontgroeid. „Dit is een enorme stap vooruit: spelen in een klein stadion en op goede velden." HERINRICHTING door Esme Soesman Nu is het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk al leen nog maar via de weg te bereiken. In de toekomst zal dat hoogstwaarschijn lijk anders zijn. Er zijn plannen om een caisson van Serooskerke naar Ouwerkerk te slepen, waar aan boten kunnen aanleggen. Het buitengebied rondom het Waters noodmuseum krijgt gaandeweg meer vorm. Gistermiddag werd de tweede fase van het door Cees Bakker ontwor pen herinrichtingsplan officieel af gerond. Er is een nieuw parkeerter rein (P2) met voetpad richting oriëntatiepleintje aangelegd. Dat pleintje zelf werd tijdens de eerste fase gerealiseerd, samen met on der meer schanskorven en infor matiepanelen om bezoekers aan het gebied beter te kunnen infor meren. Wat nu volgt is fase 3. Het komende jaar verrijst Brasserie de Vierbannen naast het museum en wordt het terrein tussen museum caissons en restaurant verder inge richt. Ook de nabij gelegen cam ping de Vier Bannen is bij de plan nen betrokken. Op het terrein van de camping, maar wel openbaar toegankelijk, wordt een multifunc tioneel sportveld aangelegd. Met het totale project - waar een klei ne 3 jaar geleden mee is begonnen - is 5 ton gemoeid. Daar moet nog een kleine anderhalve ton van wor den gevonden, schetst coördinator Ria Geluk van de werkgroep Bui tengebied. En daarmee houden de verbeterplannen niet op. Op dit moment wordt met onder meer gemeente en Rijkswaterstaat beke ken of het mogelijk is een caisson van Serooskerke naar Ouwerkerk te verkassen om het gebied com pleet te maken. „Dat plan past goed bij de Watersportvisie van de gemeente Schouwen-Duiveland", geeft wethouder Ad Verseput aan. Of het financieel en technisch haal baar is moet worden onderzocht. De eerste paal is vorige week de grond in gegaan. De bouw van Brasserie de Vierbannen is begonnen. Het stre ven is voor de herdenking van de Watersnoodramp in 2012, de deu ren van het nieuwe etablissement te openen. Het nieuwe pand is niet te vergelij ken met het restaurant dat er voor heen heeft gestaan. „Het wordt een soort vijfde caisson, zodat het gebouw opgaat in de omgeving. Op zo'n plek moet je je ontwerp aan de omgeving aanpassen", vindt Kim Heijboer van de brasse rie: „Aan de naastgelegen caissons maar ook aan de natuur." De brasserie is een twee bouwla gen tellend betonnen gebouw, waar binnen sprake zal zijn van een 'warme, gemoedelijke sfeer'. Op de benedenverdieping komt de brasserie en een ruimte voor de ontvangst van groepen. Boven is een wat luxer a la carte-restaurant, met eveneens ruimte voor grotere groepen, zodat er ook bruiloften en zakelijke bijeenkomsten kun nen worden gehouden. „We wil len er voor alle doelgroepen zijn." Samenwerking met Watersnood museum en andere in de buurt ge legen relevante partijen is volgens Heijboer niet meer dan logisch. Aan die plannen wordt gewerkt. pagina 31: Verhuizing JVOZ IN ZEELAND Nieuw festival Stulp Fiction Outdoor. Geld buit bij inbraak. Stewards zorgen voor doorstroming. EN VERDER Lees ook eens de weblogs die verslag gevers bijhouden op de site. www.pzc.nl/blogs TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto THOLEN - Inwoners van Tholen krijgen geen inspraak als de ge meente in de toekomst een kunst werk plaatst in de openbare ruim te. SP en ABT wilden dat, maar de andere fracties en het college zien er weinig in. Als de gemeente nu ergens kunst wil plaatsen, wordt doorgaans een aantal kunstenaars uitgenodigd om een ontwerp in te dienen. Een commissie buigt zich over de ideeën. Volgens SP en ABT verdienen de burgers echter ook inspraak. Beide fracties willen een proef houden waarbij de inwoners van het betref fende dorp kunnen kiezen welk kunstwerk er komt, Bij exploot van gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 7 juli 2011 is op verzoek van de coöperatie COÖPERATIEVE RABOBANK HULST U.A. gevestigd te Hulst, ondermeer gedagvaard IVAN BEDRICH, zonder bekende woon- en of verblijfplaats in Nederland en daar buiten, om te verschijnen, niet in persoon, maar vertegenwoordigd door een advocaat, ter terechtzitting van de rechtbank Middelburg op woensdag 26 oktober 2011 te 10.00 uur, alsdan aldaar zitting houdende aan de Kousteensedijk 2, teneinde te doen horen eisen en concluderen op de gronden als iri die dagvaarding nader staan omschreven. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl WBgmmx. SINT-MAARTENSDIJK - De politie gramma Opsporing Verzocht, heeft gisteren zes tips binnen ge- Meye werd in de nacht van dins- kregen over de moord op Henry dag 7 op woensdag 8 juni doodge- Meye uit Sint-Maartensdijk. De schoten in zijn woning aan de zaak werd behandeld in het tv-pro- Keethil in Sint-Maartensdijk. monument rustpunt i dwarsdijki camping De Vier Bannen uitzichtpunt inlaag -wandelroutes Staatsbosbe heer^ oriëntat-iepleintje Tnusëümglöoiing. informatiecentrum Impressie nieuwe brasserie De Vierbannen Oonja Odijk ontwerp inrichtingsplan Cees Bakker bron impressie brasserie Kim Heijboer - - fietspad r- - Oosterschelde v-' inlagen Ouwerkerk óanzepoortstraat 23 Goes T 0113 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58