De kiem van Goes lag Geen geld voor nieuw begraafbeleid i8| zeeland Goese parkeerzone inmiddels waterdicht Zes tips over moord in Sint-Maartensdijk SLOT OSTENDE Het eigenlijke archeologisch onderzoek moet nog beginnen, maar nu is al duidelijk dat het terrein Slot Ostende en omge ving zeer interessante elementen bevatten. Zandee kan amendement niet uitvoeren Weinig animo ondernemers voor MVO-prijs webshop (ft) RicolVloda.com woensdag 13 juli 2011 B door Frank van Cooten heinkenszand - De gemeente Bor- sele heeft geen geld om het aange paste begraafbeleid uit te voeren. Wethouder Jan Zandee kan daar om het amendement van het CDA niet uitvoeren. Een ruime raadsmeerderheid nam vorige week een amendement aan van CDA-fractievoorzitter Ad Schenk. Ook de graven waarvoor al veertig jaar grafrechten zijn betaald blij ven gewoon staan. Ook als geen grafrechten meer worden betaald. „Ik zou niet weten waar ik het geld vandaan moet halen. Dat moet de raad maar aangeven." WD-fractievoorzitter Roel Boek- holt, mede-ondertekenaar van het amendement, denkt dat het niet zo'n vaart zal lopen. „Dit college zal dit amendement, net als alle andere amendemen ten, gewoon uitvoeren. Zandee is maar één van de drie wethou ders." Volgens Boekholt is de reactie van Zandee gebaseerd op emotie. Be grijpelijk, want feitelijk hebben twee collegepartijen (het amende ment van het CDA is ook door PvdA ondertekend red.) Zandee la ten vallen. De wethouder moet er door Frank Balkenende goes - Gratis parkeren binnen de verbodszone op Stationspark? Nee, dat lukt niet meer. De ge meente Goes heeft naar aanleiding van een beroepszaak de bebording verbeterd. De kwestie begon in september vo rig jaar, toen een inwoner van Kortgene een parkeerbon kreeg op Stationspark. Hij legde zich er niet bij neer, omdat hij vond dat vol strekt onduidelijk was waar auto mobilisten gratis mogen parkeren (langparkeren aan het spoor) en in welk gebied de parkeerverbodszo ne zich bevindt. nog een nachtje over slapen. En dan zal hij het amendement ge woon gaan uitvoeren. Het gaat ook niet om een enorm bedrag. We vinden altijd geld." Naar aanleiding van de commotie over het verwijderen van grafste nen als er geen grafrechten meer zouden worden betaald, kwam Zandee met een aangepast voor stel. Alle graven van voor de herinde ling in 1970 worden gevrijwaard van grafrechten. Het onderhoud wordt door de na bestaanden gedaan. Daar komen nu dus de graven ouder dan veer tig jaar bij. De gemeente moet de betrokken nabestaanden die al een verlen ging hebben betaald, terugbetalen. Het college houdt rekening met tachtigduizend euro. „Maar dat zijn slechts de incidente le kosten. Structureel zijn we nog veel meer geld kwijt. Hoeveel, dat weet ik niet. Feit is wel dat we ons streven naar kostendekkende tarie ven hebben losgelaten. Want min der grafrechten betekent minder inkomsten", aldus Zandee. De wethouder zei gisteren dat hij al veel verontruste telefoontjes heeft gekregen. „Veel nabestaan den weten het nu ook niet meer. Een slechte zaak." De man kreeg gelijk van de rech ter, waarop het Openbaar Ministe rie zich vorige week genoodzaakt zag de boete te verscheuren en de Kortgenenaar zijn geld terug te ge ven. Volgens wethouder Jo-Annes de Bat had de man in kwestie ge bruikt gemaakt van een 'illegale' entree van Stationspark, aan de zij de van de Van Hertumweg. Daar stonden geen zoneborden. In de maanden erna is het 'gat in het parkeerverbod' op Stationspark ge dicht, geeft de wethouder aan. Wel zijn alle uitgeschreven par keerboetes van voor de aanpassing geseponeerd. Watertanden. Dat de den archeologen en leden van de ge meentelijke project groep Slot Ostende de afgelopen dagen, nadat de voormalige bio scoop aan de Singelstraat in Goes was gesloopt. Er zijn namelijk waardevolle en onverwachte ele menten aan het licht gekomen die meer duidelijkheid kunnen ver schaffen over de ontstaansgeschie denis van Goes. Dat zich resten van Slot Ostende, goes - Goese ondernemers lijken weinig belangstelling te hebben voor de MVO (maatschappelijk verantwoord ondernemen)-prijs 2on. De inschrijftermijn is daarom met drie weken verlengd. Door in te schrijven voor deze prijs, kunnen de bedrijven in Goes laten zien wat zij doen aan maat schappelijk verantwoord onderne men. De uitreiking van de prijs vindt plaats in november. Op www.mvoprijs.nl staat alle infor matie over hoe ondernemers kun nen meedingen naar de MVO-prijs Goes 2011, een initiatief van de gemeente Goes en COS Zeeland. een kasteel uit de dertiende eeuw en tevens het oudste gebouw van Goes, onder en in de panden van de oude bioscoop en voormalig Grieks restaurant Rhodos bevon den, was bekend. Er is nog een ruimte met gewelven (vermoede lijk een ontvangstzaal)en een to ren. Die is vanaf de straat zicht baar, maar zit verstopt achter late re aanbouwen. De gemeenteraad heeft er in 2009 mee ingestemd om de historische locatie te onder zoeken en bloot te leggen. Er is ver volgens een tweeledig onderzoek opgestart, dat zich richt op bouw- sint-maartensdijk - De politie heeft gisteren zes tips binnen ge kregen over de moord op Henry Meye uit Sint-Maartensdijk. De zaak werd behandeld in het tv-pro- gramma Opsporing Verzocht. Meye werd in de nacht van dins dag 7 op woensdag 8 juni doodge schoten in zijn woning aan de Keethil in Sint-Maartensdijk. Giste ren vertelde de politie dat een buurman de vermoedelijke dader heeft gezien toen deze het huis van Meye verliet. Het gaat om een gezette man met een raar loopje. Wellicht is hij in het huis van Meye gewond geraakt en heeft hij zich daarvoor laten behandelen. historie en archeologie. De eerste fase, die bestaat uit de sloop van de oude bioscoop en het blootleg gen van het interieur van het res taurant is nog maar net uitge voerd, maar de resultaten overstij gen nu al de verwachtingen. Zo zijn er diverse funderingen en mu ren tevoorschijn gekomen die nog niet eerder ergens beschreven ston den. „Die vondsten geven meteen een ander beeld van het kasteel", zegt projectleider Björn van der Vliet van de gemeente. „Er is bij voorbeeld een derde kelder aange troffen waar we het bestaan niet van wisten, een waterput, een beerput en een deel van een mid deleeuwse straat." Ook in het voor malig restaurant zijn al bijzondere ontdekkingen gedaan, zoals een houten balkenplafond dat is voor zien van fraai houtsnijwerk. Nader onderzoek moet uitwijzen uit wel ke periode dat dateert. Om de vondsten op het.ter- rein te beschermen, zijn ze inmiddels weer afgedekt met zand. Zo begon de waterput al af te brokkelen nadat die was blootge legd. Na de zomervakantie zal er nog ongeveer vier maanden nader archeologisch onderzoek worden uitgevoerd. Er wordt een proef- sleuf van twee tot drie meter diép gegraven om de archeologische waarde van het gebied te kunnen bepalen. Ook kan aan de hand van de grondopbouw worden vastge steld of er bijvoorbeeld een gracht om het slot heeft gelopen. Het ter rein is afgesloten en wordt voort durend in de gaten gehouden om te voorkomen dat onbevoegden schade aanrichten. Volgens de Goese wethouder Jo-Annes de Bat is het de bedoe ling om het terrein later dit jaar, mogelijk tijdens Open Monumen tendag, open te stellen voor pu bliek. „Nu kan dat nog niet, we moeten eerst in beeld krijgen wat er allemaal is." De Bat zegt dat er sprake is van een uniek stukje Goes. „We wilden dit al jaren bo ven water hebben, het is mooi dat het nu eindelijk gebeurt." De politie kwam gisteren met meer nieuwe feiten. Zo waren de planten in de hennepkwekerij in de woning van Meye geoogst, ver moedelijk in het weekend voor zijn dood. In datzélfde weekend heeft aan de Bosdreef, vlakbij de Keethil, een groene Seat Leon ge staan met daarin een jonge lichtge- tinte man. Wellicht heeft dit iets met de moord te maken. Dat in hetzelfde weekend ook de rode Renault Espace van Meye is gestolen, was al bekend. De auto werd enkele dagen na de moord brandend aangetoffen in Waal wijk. Meye zou de dagen voor zijn dood erg gespannen zijn geweest. Restanten van een oude beerput, die in de middeleeuwen werd gebruikt om afval in te gooien. mmt Onder het voormalig restaurant Rhodos bevinden zich ruimten met gewelven, mogelijk de ontvangstzaal van slot Ostende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52