:c - d PZC N-Beveland wil boscompensatiefonds Circus mag niet optreden in Kamperland BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 REGELING Gemeente pleit voor onderlinge uitruil om jarenlange zoektocht naar geschikte locatie te voorkomen Burgemeester is trots op eilandelijke toppers Leenfiets De kiem van Goes lag onder de oude bioscoop 17 'Samenvoeging korpsen leidt dit keer niet tot chaos' Woensdag 13 juli 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel wissenkerke - Om het voor ge meenten of ondernemers makkelij ker te maken om bos te compense ren, zou er een boscompensatie fonds in het leven moeten worden geroepen. Daarvoor pleit de ge meente Noord-Beveland bij de provincie. Aanleiding voor het voorstel is een jarenlange zoektocht naar compen satie voor het bos dat meer dan tien jaar geleden is gekapt om uit breiding van camping De Paarde kreek in Kortgene mogelijk te ma ken. Op grond van de Boswet moet bos in zo'n geval binnen drie jaar worden gecompenseerd met nieuw bos. Dat lukte niet, hoe wel de minister verschillende ke ren uitstel verleende. De afgelopen jaren zijn tientallen locaties op Noord-Beveland onderzocht, maar om uiteenlopende reden bleek er niet één geschikt. Hoewel de gemeenteraad eind vo rig jaar nog aangaf dat de compen satie op Noord-Beveland zelf gerea liseerd moest worden, is dat niet gebeurd. De campingeigenaar heeft een geschikte plek gevonden bij camping De Witte Raaf in Ar- nemuiden, die zelf ook bos moet compenseren. Er kan daar nu een groter bos worden aangeplant. De provincie is akkoord en volgens B en W draagt uitbreiding van het bos bij Arnemuiden bij aan de ver sterking van het toeristisch pro duct Veerse Meer. Om die reden kunnen de fractievoorzitters er eveneens mee instemmen. Toch is de situatie wat betreft het college niet ideaal en daarom is aan de provincie het voorstel ge daan om een boscompensatie fonds in het leven te roepen. Dat fonds zou moeten bestaan uit loca ties in Zeeland die in aanmerking komen voor eventuele aanplant van een bos(je). 'Want mogelijk is de aanleg van een bos op Noord-Beveland op een later mo ment wel haalbaar', aldus B en W. 'Met een fonds zouden gemeenten onderling kunnen compenseren'. Boscompensatie bij het Bokkegat in Wissenkerke of aansluitend aan het bos bij Colijnsplaat was op kor te termijn niet haalbaar, maar B en W sluiten niet uit dat dat in de toekomst wel het geval zal zijn. Daar zou dan bijvoorbeeld een an dere gemeente of ondernemer die om wat voor reden dan ook bos moet compenseren en in eigen ge bied geen mogelijkheden ziet, ge bruik van kunnen maken. hkmnosm wissenkerke - Burgemeester Henny van Koo- ten van Noord-Beveiand maakte gisteren een ritje op de fiets, vergezeld door Emma Ver loop (10) en de tweelingbroers Mick en Tim van Dijke (11). De jonge sporters uit Wissen kerke mochten gisteren bij de burgemeester op bezoek komen, omdat ze een maand gele den goed presteerden op het Nederlands Kam pioenschap mountainbike. Emma en Mick haalden allebei een gouden medaille in hun leeftijdscategorie. Tim (links naast de burge meester) behaalde een bronzen plak. Van Kooten zei trots te zijn op de Noord-Beveland- se toppers. „Ik ga jullie zeker volgen." De drie jonge sporters kregen van de gemeente een cadeaubon. foto Willem Mieras mageamgmmmsaa m&ms&mssa Tip? redactie@pzc.nl door Rob Paardekam kamperland - Circus Belly Wien mag van de gemeente Noord-Beve land volgende week geen voorstel lingen geven in Kamperland. Als dat wel gebeurt, krijgt ze een boe te van vijfduizend euro per dag. Belly Wien wil van woensdag tot en met zondag in totaal acht voor stellingen geven bij waterskicen trum Schotsman aan de Campen- seweg in Kamperland, maar vol gens de gemeente is de vergun ning daarvoor te laat aangevraagd. Daarom kreeg het circus te horen dat de optredens niet door mogen gaan. „Maar toen werden er plots tweehonderd vrijkaarten bij de ge meente afgeleverd", zegt ambte naar Robbert Lievense. „Daaruit heeft de burgemeester afgeleid dat het circus van plan is om gewoon op te treden. Daarom is besloten om een dwangsom op te leggen." Per dag dat Belly Wien toch voor stellingen geeft, moet ze een be drag van vijfduizend euro betalen, met een maximum van vijftigdui zend euro. Een woordvoerder van Belly Wien liet gisteren weten dat de voorstel lingen gewoon doorgaan. Volgens hem heeft burgemeester Henny van Kooten gistermiddag na een gesprek besloten om de dwang som van tafel te halen. Lievense: „Ik weet niet hoe hij daar bij komt. Er is helemaal geen gesprek met de burgemeester meer geweest. De dwangsom staat nog gewoon en dat blijft ook zo." Bij een fietsenzaak werken heeft zo zijn voordelen. Een werknemer van een bekende fietsenwinkel in Kapelle kreeg in de polder panne met zijn tweewieler. Een collega-winkel lever de hem een leenfiets zodat hij verder kon fietsen naar zijn werk. De kapotte tweewieler ging in het busje om in de werkplaats van de col lega-winkel gemaakt te worden. Bei de fietsen zouden 's awnds weer wor den omgewisseld. Die afspraak pakte echter wat anders uit. De leenfiets kwam geheel toevallig tussen de ge bruikte fietsen te staan van de win kel in Kapelle. Een klant kwam langs. Hmm, dat is een aardige fiets. Hoeveel kost die? Voor vijf tientjes was de koop rond. Tevreden fietste de klant naar huis. Beide winkeliers konden er wel om lachen. Een nieu we leenfiets werd snel geregeld. Ook dat is het voordeel van werken bij een fietsenzaak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51