zeeland 119 in Terneuzen spelen Nieuwe Bierkaai heeft er nog een attractie bij IJzendijke pakt voor de 40ste keer uit met trekpaarden en ringrijders m Introductieles guo lin qigong 10% KORTING* OP ALLE POLO'S Benefietconcert woensdag 13 juli 2011 Quinten is ook nauwelijks te hou den. „Ik ga zo weer in het spring kussen of met een miniatuur- Hummer spelen." De radiografisch bestuurbare miniatuur-Hummers zijn - naast de ook druk bezochte street- dance-workshop - de hit van Kids2fiin. Terneuzenaar Ronald van Remoortere van stichting MB- SC Pjoeska is er maar druk mee. „Er gaat nog wel eens wat kapot." Hij heeft vijf miniatuur-Hummers meegenomen. „Ik heb ze via inter net besteld en vervolgens van bin nen helemaal omgebouwd. Thuis heb ik nog zo'n twintig andere mi niatuur-wagens." Stichting Jeugd- en Jongerenwerk houdt voor het eerst zo'n groot evenement aan het begin van de zomervakantie in de buitenlucht. Avenue Klassiek is dik tevreden over de opkomst, al had ze het fes tijn liever op een 'centraler' plek in Terneuzen gehouden, op de Markt in de binnenstad. „Maar ho recabedrijven daar willen hun ter rassen uitbreiden, toen zijn we hier terecht gekomen, bij De Vlie gende Vaart." Het kan de kinderen weinig sche len. Ze zijn 'gratis en voor niks' lek ker bezig. Een Dijambe-slagwerk- groep sluit het zomer-even af, als of ze regen wil oproepen. Kids2dun stopt om half vijf, ruim op tijd. Tot en met donderdag 28 juli gaat Kids2dun nog door, met activitei ten in onder meer Sas van Gent (vandaag, woensdag, 13.30 uur, speelwei Balustrade), Biervliet (morgen, donderdag, 13.30 uur, ter rein schietbaan), Terneuzen (ook morgen, 10.00-12.00 uur, Portaal van Vlaanderen) en Axel (woens dag 20 juli, 13.30 uur, terrein sport hal Walstraat). Zie voor het hele programma: w0w.kids2dun.nl Op het parkeerterrein bij sportcentrum De Vliegende Vaart was een par cours uitgezet voor radiografisch bestuurbare miniatuur-Hummers. Het gisteren geopende informatiecentrum Nieuwe Bierkaai met uitzicht op het project zelf in de Hulster binnenstad. foto Peter Nicolai door Harmen van der Werf HULST - De Nieuwe Bierkaai in de Hulster binnenstad is al een attrac tie op zich dankzij alle archeologi sche opgravingen. Een beziens waardigheid is daar gisterochtend aan toegevoegd, een informatiecen trum over het, zeker voor Hulst grootschalige stadsvernieuwings project. Wethouder Diana van Damme mocht de opening verrichten, sim pelweg door de sleutel open te draaien van de deur op de boven verdieping van de bouwkeet bij de Keldermanspoort. Ze dook in het informatiecentrum onmiddellijk op oude foto's van het Bierkaai-ge- bied. „Hé, dat is de winkel van Wilking, je kon daar echt van alles kopen. En daar, bij De Caluwé, gin gen we altijd een ijsje eten als we uit het zwembad kwamen. Ja, ja, ik ben ook al een dagje ouder." Hoe oud dan? Zonder enige aarze ling: „Ik ben 54 jaar." Het Nieuwe Bierkaai-project komt uiteraard ook in het informatiecen trum aan bod. Het uit negen delen bestaande plan krijgt meer en meer vorm. Eind vorige week werd bekend dat een ontwikkelaar is gevonden die een nieuwe super markt en appartementen wil bou wen. Het meest in het oog sprin gende onderdeel van het project wordt 'de haven'. „Al mag ik dat van de oppositiepartijen niet meer zeggen. Zij vinden het een water partij. Ik blijf het een haven noe men", zei Van Damme met een knipoog. Het water moet voorjaar 2012 te rug zijn in de stad, op een plek waar ooit schepen lagen die vanaf de Westerschelde kwamen. Zover kwam de zeearm in het verre verle den het land binnen. VW-gidsen vertellen met liefde dat verhaal. Naar de Nieuwe Bierkaai vindt el ke tweede zaterdag van de maand een excursie plaats, aanvang 10.30 uur bij het VW-kantoor. En op aanvraag. In juli en augustus kan elke zondag om 14.30 uur de toren van de Willibrordus-basiliek wor den beklommen. Een uur later be gint een stadswandeling. Spectaculair onderdeel van het zomer-event van stichting Jeugd- en Jonge renwerk: een les waveboarden. foto's Peter Nicolai Nel Hartevelt geeft vanavond van 19.30 tot 21.00 uur een introductie- workshop guo lin qigong in haar gezondheidscentrum Equilibre aan de Landpoortstraat 16 in IJzen- dijke. Guo lin qigong is een her stel- en beweegprogramma, met name gericht op chronisch zieken en herstellende kankerpatiënten. Kosten 5 euro, meer info: info@altijdjong. com of info@eguilibre-ijzendijke.nl. door René Hoonhorst IJZENDIJKE - In IJzendijke wordt za terdag voor de veertigste keer de Folkloristische Dag gehouden. Het Mauritsstadje viert die dag traditio neel onder meer met een jaar markt, muziek, volksdans en een krulbolwedstrijd. Maar het paard blijft de hoofdrolspeler voor de Stichting Folkloristische Dag IJzen dijke. Het enige dier dat veel men sen zo edel vinden dat ze het een hoofd en benen geven - behalve als er slechts anderhalve man en een 'paardenkop' op komen dra ven - staat niet alleen op de jaar markt. Menners van sjezen en ring rijders, die strijden om titels voor de mooiste en de beste, zijn ook af hankelijk van hun trekpaard. Ringrijderspaarden en trekdieren voor sjezen trekken om half negen van de Oranjestraat in optocht naar de Markt. B en W rijden mee in een oogstwagen. Klokslag 10.00 uur is de openingsceremonie op de Markt. Na het zingen van het Zeeuws-Vlaamse volkslied houdt duivenvereniging Steeds Sneller een duivenloopvlucht. De jaar markt in de Koninginnestraat en Landpoortstraat is dan al bezig. Be oefenaars van oude ambachten de monstreren vanaf 9.00 uur hun vak in de Kerkstraat, Gouverneur straat en op de Markt. Ringrijders en sjezen strijden met hun trek paarden de hele dag om de polle pel en het IJzendijks kampioen schap. Er zijn optredens van volks dansgroep Ons Boerengoed (12.00 en 14.00 uur in de kiosk), concer ten van Saint David's Minstrels en Geduld Overwint (13.30 uur in her vormde kerk) en er is een bolwed- strijd (voor kenners en leken vanaf 13.30 uur op bolbanen Molen- zicht). Het museum, de molen en hervormde kerk zijn open. In de kerktuin is een amateur- en jeugd- schilderfestival en in het museum zijn lezingen (12.00 en 15.00 uur) over De vrouwen van Napoleon. MEEST GELEZEN 1. Westbuis tunnel tijdelijk dicht, 2. Storing bij Dow, 3. Nieuwbouw Burght geschrapt. WEBLOCS Redacteuren van de PZC houden een blog bij over onderwerpen als sport, kunst etcetera. Zie: www.pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto CLINCE - Fanfare Weldoen door Vermaak verzorgt op kermiszater- dag 16 juli een benefietconcert in de parochiekerk van Clinge. Het concert begint om 20.00 uur. De opbrengst gaat naar de restauratie van de kerk. Toegang: vijf euro. Kinderen tot 12 jaar gratis. UIT VOORRAAD LEVERBAAR FINANCIERINGSACTIE 6,9% KOM LANGS BIJ AUTO POPPE IN GOES, TERNEUZEN OF VlISSINGEN EN MAAK NU EEN DEAL!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43