Sterke afname in Kids2iun laat kinderen gastouderopvang i8l éls Wendy van Wanten bij optreden Jacco Ricardo JAARVERSLAG Toch groei organisatie jr •1 f 1 1 1 Speciale schietingen op kermisdagen Het Zwin in of planten tellen bij Biezenkreek 'Duo van Kunsten' in museum geopend almanak Tip? redactie@pzc.nl Leenfiets woensdag 13 juli 2011 Bij exploot van gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 7 juli 2011 is op verzoek van de coöperatie COÖPERATIEVE RABOBANK HULST U.A. gevestigd te Hulst, ondermeer gedagvaard IVAN BEDRICH, zonder bekende woon- en of verblijfplaats in Nederland en daar buiten, om te verschijnen, niet in persoon, maar vertegenwoordigd door een advocaat, ter terechtzitting van de rechtbank Middelburg op woensdag 26 oktober 2011 te 10.00 uur, alsdan aldaar zitting houdende aan de Kousteensedijk 2, teneinde te doen horen eisen en concluderen op de gronden als in die dagvaarding nader staan omschreven. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. CLINCE CADZAND/OOSTBURG In Clinge is het vanaf zaterdag 16 tot en met dinsdag 19 juli kermis. Op drie van die vier dagen zijn er speciale schietingen op de liggende wip. Het begint zaterdag 16 juli van af 14.30 uur in café De Landbouw aan de 's-Gravenstraat. Maandag 18 en dinsdag 19 juli kunnen liefheb bers schieten bij bistro De Happe- rij, ook vanaf 14.30 uur. Natuurliefhebbers hebben morgen, donderdag, de keuze uit twee acti viteiten: een wandeling door Het Zwin of planten inventariseren bij de Biezenkreek aan de Heirweg tus sen Oostburg en Aardenburg. De Zwin-excursie begint om 10.00 uur bij strandpaviljoen De Zeemeeuw bij Cadzand. De planteninventarisa- tie is vanaf 19.30 uur. GESLAAGD Aan de Universiteit van Leiden heeft Roel Sarneel uit Groede de ti tel van meester in de rechten be haald. Zijn afstudeerscriptie had als onderwerp Educational Mal practice: schadevergoeding wegens kwalitatief ondeugdelijk onder wijs. Roél Sarneel (1988), oud-leer ling van het Zwin College, studeer de af bij doctor P.C.J. De Tavenier. AXEL Onder de titel 'Duo van Kunsten' exposeren Ina Marcus (beelden) en Henny Mercx (portretten) tot en met 3 september in het streekmu seum Het Land van Axel. Wethou der Jaap Bos verrichtte gisteravond de opening van de tentoonstelling. Op Kids2fun in Terneuzen ging het af en toe - speels - hard tegen hard. Een werknemer van een fietsenwin kel in Kapelle kreeg in de polder pan ne met zijn tweewieler. Een colle ga-winkel leverde hem een leenfiets zodat hij verder kon fietsen naar zijn werk. De kapotte tweewieler ging in het busje om in de werkplaats van de collega-winkel gemaakt te wor den. Beide fietsen werden 's avonds weer omgewisseld. Die afspraak pak te echter wat anders uit. De leenfiets kwam toevallig tussen de gebruikte fietsen te staan van de winkel in Ka pelle. Een klant kwam langs en kocht de fiets voor vijf tientjes. Tevre den fietste de klant naar huis. Beide winkeliers konden er wel om lachen. Een nieuwe leenfiets werd snel gere geld. Ook dat is het voordeel van werken bij eenfietsenzaak. SLUIS - De Oostburgse zanger Jacco Ricardo treedt zaterdag vanaf 20.30 uur op in het Casino in Sluis. Jacco krijgt als huisartiest van de goktempel in hotel De Dik ke van Dale deze avond gezelschap van Wendy van Wanten. Van Wanten is in Nederland nog steeds vooral bekend als wulps brievenmeisje uit het tv-program- ma 'Pin-Up Club'. In Vlaanderen groeide ze uit tot befaamd zange res. Ze scoorde grote hits (num mer 1) met Blijf nog 1 nacht en Ach ter de coulissen van Parijs en trad onder meer op tijdens de 'Night Of The Proms'. Tijdens het optreden zaterdag laat Ricardo al een aantal voorproefjes van zijn nieuwe cd Lach horen. Volgens Jacco zelf 'een vrolijk, ge zellig Nederlandstalig album met een paar serieuze ondertonen'. Het schijfje is pas aan het eind van de maand te koop, maar kan zater dag alvast worden besteld. De cd wordt officieel gepresen teerd op dinsdag 27 juli tijdens de Avondmarkten in Sluis door een speciale Nederlandse gastartiest. Voor de fans die niet in Sluis kun nen zijn, presenteert 'een bekende persoonlijkheid uit Oostburg' Jac- co's cd een weekje later, maandag 1 augustus, bij restaurant De Smickelaer in Oostburg. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het gebruik van gastouders is in Zeeuws-Vlaande- ren in 2010 fors gedaald. Het aan tal bemiddelingen van het gastou derbureau in Terneuzen nam aan het begin van het jaar af met ze ventien procent. De daling is vol gens Kinderopvang Zeeuws-Vlaan- deren te wijten aan bezuinigingen van de rijksoverheid. De gebrui kers moeten meer betalen. De be zetting is in de loop van 2010 wel gestabiliseerd. De krimp in de gastoudervang deed zich juist voor op een mo ment dat gastouders in Zeeuws- Vlaanderen hun best hadden ge daan om aan strengere kwaliteitsei sen te kunnen voldoen. Gastou ders moeten sinds begin vorig jaar het diploma Helpende Zorg en Welzijn-niveau 2 hebben of een vergelijkbaar diploma. ROC Wes- terschelde verzorgde de opleidin gen. Die waren een succes. Een kleine zeventig procent van de gastouders wist het vereiste diplo ma te halen. 'Het is een hard gelag voor de medewerkers', stelt Kin deropvang Zeeuws-Vlaanderen in het jaarverslag 2010, 'dat alle in spanningen ten spijt het aantal klanten toch is gedaald'. Over de hele linie kende de organi satie vorig jaar wel een forse groei, onder meer door een fusie met de peuterspeelzalen in West-Zeeuws- Vlaanderen en de overname van vier speelzalen in Terneuzen. Het aantal plekken in de kinderopvang steeg in 2010 van 413 naar 534, bij de buitenschoolse opvang van 726 naar 987 en in peuterspeelzalen van 71 naar 287. door Harmen van der Werf Een fietstocht had hij er wel voor over, Jeffrey de Ronde (12) uit Philippine. Hij is dinsdagmiddag één van de naar schatting 150 kinderen die zich volop vermaakt op het parkeerterrein bij sportcentrum De Vliegende Vaart in Terneuzen. Stichting Jeugd- en Jongerenwerk is er neergestreken met het Kids2fim Zomer-event. Kinderen kunnen er van alles on dernemen. Steppen, 'waveboarden, rondspringen in een groot lucht kasteel, breakdancen en spelen met miniatuur-Hummers. Jeffrey - 'ik ga volgend jaar naar De Rede, dan moet ik elke dag naar Terneu zen fietsen' - zit aan een tafel on der een afdakje. Niet dat het al re gent. Er hangt een dreigende lucht, maar Kids2ftm houdt het wonder boven wonder droog. „Ik heb al twee boven- en drie on derkaken", telt Jeffrey zijn zegenin gen. Hij heeft in de stand van Na tuur en Zo een braakbal van een uil uit elkaar gepluisd. „Een uil slikt muizen helemaal door", ver telt Jeffrey met veel kennis van za ken, „maar die botjes en haren gaan schuren in zijn maag. Die braakt hij weer uit." Jennifer Hae- ns (13) uit Terneuzen zit tegenover Jeffrey. In opperste concentratie plakt ze de stukjes muis op een zwart papiertje. „Dit is het leukste hier." Mike Prozée (11) en Quinten Busro- pan (9), allebei uit Terneuzen, den ken daar anders over. Ze hebben ie der een step gepakt en sjezen daar mee over het parkeerterrein. „Ik vind het eigenlijk nogal saai, behal ve de pauze en het koken", zegt Mike, al geeft hij niet die indruk. Hij heeft zijn zin nog niet afge maakt of hij is alweer vertrokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42