Van der Schee is klaar voor Istvan Bakx wacht "nvanue"™ op een nieuwe club SBÜÜI» SSfism©* 301 sport De Bruijn neemt op WK eerste hindernis Bleijaert zet concurrentie op zes minuten NAC Breda is op trainingskamp in Zeeland. De Brabantse eredivisionist speelt morgenavond in Oosterland tegen het Schouws elftal. naar WK voor jonge paarden fjjg!mSsggrnlMlË^m woensdag 13 juli 2011 door Joop van den Oudenhoven lima - Jean Paul de Bruijn uit Hulst is het WK driebanden in Pe ru begonnen met een 3-0-zege op de Tsjech Radek Novak. De openingswedstrijd werd een mooie opwarmer voor De Bruijn die een dergelijke aanloop goed kon gebruiken getuige zijn nog wat wisselvallige spel. De Hulstenaar schoot meteen uit de startblokken, nadat Novak met 4 van acquit was gegaan. Hij ant woordde met 6 en dat gaf hoop voor het verder verloop. Die hoop echter bleek al snel ijdel, want de rest van de set sleepte zich voort en De Bruijn had liefst 14 beurten nodig om de winst binnen te ha len (15-13). De tweede set verliep een stuk vlotter. Vooral dankzij een serie van 7 werd het in zes beurten 15-4 voor de Hulstenaar. In de derde set leek Novak nog te gaan te genspartelen toen hij met 6 uit de blokken kwam, maar na van de schrik te zijn bekomen nam De Bruijn het initiatief weer over. Via een n-8-voorsprong nam de Zeeuws-Vlaming deze set ook voor zijn rekening, dankzij een af sluitende serie van 4. Daarmee was de eerste winst binnen en was hij met zijn moyenne van 1.551 zichtbaar tevreden. De Bruijn mag nu een dag accli matiseren en treedt morgen aan tegen de Koreaan Kyung-Roul Kim. swb OEFENEN TEGEN PROFS Kloetinge-doelman Jaco van der Schee denkt zich niet te zullen vervelen in de wedstrijd tegen de profs van NAC Breda, foto Orange Pictures/Martin Hulsman 982 BS «BM groede - De Belg Bart Bleijaert heeft gisteravond met overmacht de zomerloop in Groede ge wonnen. In de natte wedstrijd over 9,9 kilometer bleef de 33-jari- ge inwoner van Knesselaere de concurrentie bijna zes minuten voor. De Belg finishte in een tijd van 33.42 minuten. Zijn landgenoot Angelo van Nevel bereikte de meet als tweede in 39.34. Derde en eerste Zeeuws-Vlaming werd Eric Blaakman uit Breskens. Zijn eindtijd was 39.50. Frederique Versluijs maakte in druk bij de vrouwen. De uit Zuid- zande afkomstige atlete werd zes de overall in 41.07. De eerstvolgen de vrouw, Karin Bulynck uit Knokke, klokte 48.45. Hanna Riss- eeuw uit Schoondijke werd met 50.05 derde. Eric Cappon uit Zuidzande won de wedstrijd over twee rondes. Voor de 6,6 kilometer had hij 24 minuten precies nodig. Eerste vrouw werd Linda Herwegh uit Breskens. Na 32.40 passeerde zij de eindstreep. Kris Berveaux uit Oostende en De- wi Kareis uit Breskens zegevier den op de 3,3 kilometer. De snelste man en de snelste vrouw hadden eindtijden van 11.44 en 14.01. door Barry van der Hooft den bosch - De voetbaltoekomst van Istvan Bakx is voorlopig nog ongewis. De 25-jarige aanvaller uit Vlissingen meldde zich maandag weer bij Racing Genk, waar hij nog één seizoen onder contract staat. Een kans bij de eerste selec tie van de kampioen van België krijgt hij echter niet. Samen met drie andere spelers die afgelopen seizoen verhuurd waren, werkte Bakx de afgelopen dagen twee trai ningen af met de beloften en speelde hij gisteravond in Maas tricht een oefenwedstrijd tegen MW. Bakx, die afgelopen seizoen op huurbasis goed was voor negen goals voor FC Den Bosch, zorgde er de afgelopen weken voor dat hij fit op de eerste training ver scheen. „Alleen moest ik me wel bij de beloften melden", zegt de Vlissinger. Hij verkeerde in goed gezelschap, want ook Stein Huy- segems (verhuurd aan Roda JC), Balasz Toth (VW-Venlo) en doelman Davino Verhulst (Wil lem II) meldden zich bij de B-kern. Ze hebben, net als de nog afwezige Ghanees Samuel Yeboah, allemaal te horen gekregen dat voor hen geen toekomst meer is in Genk. Bakx had die mededeling al eer der gekregen, via zijn zaakwaarne mer Frank Schouten. „Hij heeft een e-mail ontvangen van Genk waarin stond dat ik mag vertrek ken", vertelt Bakx. „Er is nu een aantal clubs uit Nederland en Bel gië dat interesse heeft, maar echt concreet is er nog niets. Ik train en speel nu zo goed mogelijk. Wanneer ik dan naar een andere club kan, begin ik niet met een achterstand." Bakx hoopt dit seizoen op het hoogste niveau uit te kunnen ko men. Hij had nu al naar een Bel gische club gekund die uitkomt op het niveau van de eerste divi sie, maar wacht liever nog even af Bakx: „Veel clubs in Nederland en België zijn nog op zoek naar aan vallers. Je bent daarbij vaak wel af hankelijk van wat een trainer of technisch directeur wil. Daarom neem ik de tijd met het maken van een keuze. Een nieuwe club zal ook met Racing Genk tot een akkoord moeten komen, want mijn contract loopt nog één jaar door." ermelo - De dressuurruiters Hans Peter Minderhoud en Laurens van Lieren, beiden afkomstig uit Zee land, doen volgende maand mee aan het WK voor jonge paarden in Verden. Gisteren maakte de paardensportbond KNHS de selec tie voor het toernooi in Duitsland bekend. Minderhoud neemt bij de vijfjari gen deel met STH Boston. De voormalige Westkapellenaar streek in Verden ai meerdere ma len een wereldtitel op. Bij de zesjarigen komt Van Lieren (Schore) in actie met Presidents Avanti. Bij dezelfde categorie is hij eerste reserve met Presidents All right. Het wereldkampioenschap begint op woensdag 3 augustus en duurt vijf dagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30