'Salaris top ADRZ deugt' m Brandweer tevreden over rosada 60 merkwinkels op één toplocatie in Roosendaal 2o| zeeland Provinciebestuur vindt beloning niet te hoog Kia Venga Brooklyn Nu: 5.995,- Vakantiehuizen W-Z-Vlaanderen erg in trek Sportweekeinde jongeren met een beperking factory outlet Kruik tób De rode bollen zijn in Yerseke gearriveerd woensdag 13 juli 2011 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - He: salaris van de di rectie van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis voldoet aan de regels. Dat vindt het dagelijks provincie bestuur. Vorig jaar kregen Pieter Vierhout, Bert Vos en Huibert van Eek, die samen de raad van bestuur vorm den respectievelijk 252.299, 247.766 en 100.230 euro op hun rekening gestort voor hun werk voor het zie kenhuis. Volgens afspraken die toe zichthouders in de zorg onderling hebben gemaakt, mag een bestuur der van een algemeen ziekenhuis zoals het ADRZ maximaal 169.000 euro verdienen. Het salaris kan volgens die afspra ken met maximaal dertig procent worden opgerekt, waardoor het uit zou komen op 219.700 euro. Dat is mogelijk als er sprake is van bijzondere omstandigheden: als er bijvoorbeeld sprake is van heftige concurrentie, als er veel zorgverze keraars zijn waarmee onderhan deld moet worden, als het moei lijk is o'm klanten te krijgen, of als de bestuurder zelf geld investeert in het ziekenhuis. Het ADRZ is echter - afgezien van de financiële problemen - een vrij standaard al gemeen ziekenhuis, zonder con currentie in Midden-Zeeland. Vierhout viel helemaal buiten de regels voor zorgsalarissen omdat hij als interimbestuurder een on kostenvergoeding kreeg in plaats van een salaris. Vos' salaris van 218.000 euro - net binnen de maxi male norm - werd aangevuld met een onkostenvergoeding van bijna 30.000 euro voor woonlasten - hij woont buiten de provincie. Het sa laris van Van Eek is voor een perio de van een krap half jaar, hij kwam half juli vorig jaar in dienst van het ADRZ. Het overige bedrag betaald u paè in 2013, zonder rentekosten. AutoVermeulen Goes 0113-5618121 kia-goes-n' Autohuis Terneuzen 0115-622722 kia-5emëöj2en.nf Kia Melse Vlissingen 0*116-4 i 5220kia-vSsangtm. ni <305> 1 jAAK GARANTIE öP MOO&LEN DOE ONS DAT HAAR EENS NA NIEUWVLIET - Tweede woningen aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust lijken niet aan te slepen. Terwijl de woningmarkt maar moeizaam aantrekt, melden ontwikkelaars van de recreatieparken Noordzee Résidence Cadzand-Bad en Strand Resort Nieuwvliet-Bad erg goede verkoopcijfers. In Cadzand zijn meer dan 300 van de 440 te bou wen woningen al verkocht. Ook in Nieuwvliet loopt de verkoop voor Strand Resort Nieuwvliet-Bad uit stekend. „Zelfs wij zijn verbaasd door het succes", zegt Martijn Bregman van verkooporganisatie Dormio die het Nieuwvlietse strandresort in portefeuille heeft. YERSEKE - Het was even spannend voor Henk Schipper, uitbater van ca fé De Kruik aan de Kaaistraat te Yer- seke. Nog net op tijd arriveerden de plastic stickers in de vorm van rode bollen. De gevel van zijn café en de naburige snackbar De Kaai is wit. Dat schreeuwt om rode bollen nu dorpsgenoot Johnny Hoogerland in de bolletjestrui rijdt. Dinsdagmor gen konden ze aan de slag en werd de gevel beplakt. „Het is nu een werkdag dus erg druk zal het mis schien niet worden, maar op vrijdag middag zit het vol met mensen die middelburg - De Zeeuwse brand weerlieden zijn tevreden over hun werk. Wel vindt driekwart de proef met een lagere bezetting van brandweervoertuigen een slechte ontwikkeling. Dat blijkt uit onderzoek van de SP. Daaraan hebben 105 Zeeuwse brandweerlieden meegedaan. Het onderzoek gaat over landelijke plannen, maar ook over lokale proeven met minder mensen op de brandweerwagen. Een lagere be zetting levert gevaarlijke situaties op voor personeel en burgers vin den acht op de tien ondervraag den. Het werken bij de brandweer wordt door negen van de tien (zeer)positief beoordeeld. Brand weerlieden krijgen voldoende mo gelijkheden om het werk goed te doen. Kritische noten worden ge kraakt over communicatiesysteem C2000. Over het contact met de meldkamer zijn zeven op de tien tevreden. Maar over het contact MIDDELBURG - In het weekend van 16, 17 en 18 september wordt het vierde Johan Neeskens Jeugdsport- weekend Zeeland en West-Bra bant gehouden. Tijdens dit week end kunnen jongeren met een be perking kennis maken met ver schillende sportmogelijkheden. Het weekend is bestemd voor jon geren met een lichamelijke beper king in de leeftijd van 8 tot 18 jaar. Tijdens het Johan Neeskens Jeugd- sportweekend Zeeland en West-Brabant staan sport en ont moeting centraal. Er wordt iedere dag gesport. De deelnemers ma ken kennis met verschillende tak ken van sport die beoefend kun nen worden in Zeeland en West-Brabant. Het is de bedoeling de deelnemers in een bepaalde sport te interesse ren, zodat ze daar ook in de toe komst mee door willen gaan: Elke woensdag, zaterdag en zondag in juli en augustus waanzinnig leuke kinderactiviteiten! Check het programma op www.rosada.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20