Alsof de molenaar pas gisteren 181 zeeland TREK BELLEZA Vergunning omstreden antenne in Oostkapelle 10% SALE SUMMER w Al een halve eeuw is De Graanhalm in Gapinge buiten bedrijf. Binnen lijkt de molen nog volop te malen. Maar als hij nu niet wordt opgeknapt, rest straks nog slechts een ruïne. Toertocht voor skeeleraars APPARTEMENTEN VLISSINGEN Zes tips moord Sint-Maartensdijk woensdag 13 juli 2011 KORTING Koudekerkseweg 51 Vlissingen Tel: 0118-412544 Kijk op www.pzc.nl/uit voor de muziek-, theater- en film agenda van Zeeland Bij exploot van gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 7 juli 2011 is op verzoek van de coöperatie COÖPERATIEVE RABOBANK HULST U.A. gevestigd te Hulst, ondermeer gedagvaard IVAN BEDRICH, zonder bekende woon- en of verblijfplaats in Nederland en daar buiten, om te verschijnen, niet in persoon, maar vertegenwoordigd door een advocaat, ter terechtzitting van de rechtbank Middelburg op woensdag 26 oktober 2011 te 10.00 uur, alsdan aldaar zitting houdende aan de Kousteensedijk 2, teneinde te doen horen eisen en concluderen op de gronden als in die dagvaarding nader staan omschreven. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E deurwaarders@vandamme-holland.nl RESTAURATIEPLAN door Henk Postma WESTKAPELLE - Schaats- en Skeeler vereniging SKA in Westkapelle houdt aanstaande zaterdag een toertocht. Er zijn twee afstanden: 30 en 8o km. Vertrek is op het sportterrein De Prelaat aan de Do mineeshofweg in Westkapelle. In schrijven kan vanaf 9.30 uur en kost voor senioren 7,50 euro en voor de jeugd 4 euro (incl. dagli centie en herinnering). De start is om 10.30 uur. Behalve skeeleraars kunnen ook steppers meedoen. vraag naar de voorwaarden Aerssens Pateer Dingemanse Makelaars Makelaars Zo'n grote oude stelling molen, met alles er nog op, en alles er nog aan, die zie je zo gauw in Nederland niet meer. Deskundigen van de Rijksdienst voor Monumenten zorg reisden speciaal naar Polen om er nog eentje te kunnen bekij ken. Bleek er gewoon ook nog een op Walcheren te staan. Ing. G. M. H. Troost, specialist mo lens en waterbouwkundige wer ken bij Monumentenzorg, keek zijn ogen uit toen hij in Gapinge de korenmolen De Graanhalm be trad. Alles stond en hing er nog als bijna een halve eeuw geleden, toen de molen voor het laatst in vol bedrijf was. Alsof toenmalig molenaar Wim Bakker pas giste ren de deur achter zich in het slot had gegooid. Zeker, het binnen werk van de 115 jaar oude molen bleek nog grotendeels origineel. Maar als je wat beter keek, dan zag je dat een opknapbeurt niet lang meer mag wachten. Bij de zware storm van 27 oktober 2002 waaide van één van de wieken vrijwel al het hekwerk weg. En omdat de as van het molenrad door de windpe- luw is gezakt, hangt de kap nu scheef naar voren. Ook stelling, roede en hekwerk zijn inmiddels zo goed als verloren. „Maar als dat is gerepareerd, kan de molen zo weer draaien", zegt Wim van Ta- tenhove. Als oud-wethouder voert hij de Stichting Korenmolen De Graanhalm aan, opgericht door dorpsbewoners die het niet langer Eigenares Maatje Reijnierse, geflankeerd door voorzitter Wim van Tatenho- ve (links) en penningmeester Jan Jobse (rechts) van de stichting die ijvert voor restauratie van de Gapingse molen De Graanhalm. foto Ruben Oreel door Henk Postma OOSTKAPELLE - Ondanks protest uit de omgeving mag KPN op het sportcomplex irt Oostkapelle een 27 meter hoge antennemast plaat sen voor mobiele communicatie. B en W heeft er vergunning voor verleend. De antenne komt op een nieuwe lichtmast. Er was bezwaar gemaakt door de naburige basis school, toekomstige bewoners van een woonzorgcomplex en drie om wonenden. Zij vrezen mogelijk schade voor de gezondheid door elektromagnetische velden, afkom stig van de UMTS- antenne. B en W zien daarin geen reden de aan kunnen zien dat hun molen nog verder verkommert. Eigenares se Maatje Reijnierse, -dochter van de voorlaatste molenaar, geeft hen de molen in beheer. Zodra een res tauratieplan is gemaakt, worden daar bij Monumentenzorg subsi dies voor aangevraagd. De gemeente Veere is blij met dat initiatief. Want als er nu niets ge beurt, beseffen B en W, 'ziet het er naar uit dat de molen verdwijnt of in ieder geval tot ruïne vervalt'. Het college gaf de stichting dan ook alvast een bijdrage uit de ge meentekas: een startkapitaaltje van 15.000 euro. Een eerste begin netje. Wil De Graanhalm weer draaien, dan vergt dat al snel een ton of zeven, schat Van Tatenhove. En dan zwijgen we nog maar even over de jaarlijkse onderhoudskos ten. Maar dat is het waard, verzekert penningmeester Jan Jobse. Zijn schoonzus Maatje kocht de molen in 1983 terug, zorgde ervoor dat hij wind- en waterdicht bleefj en liet voor de sier zelfs tot in 1989 zo af en toe nog de wieken draaien. Aan de romp, vlak onder de stelling, bleef ook nog een hok bewaard, waarin ham en spek te drogen hing. Zoiets vind je nergens an ders. Op de maalzolder bleef zelf nog een bord bewaard waarop de molenaar zijn prijslijst schreef Restauratieklus Herstel van de Gapingse korenmo len De Graanhalm kost al snel meer dan een half miljoen euro, schat de gemeente Veere. In het dorp is een beheersstichting opgericht die de klus wil laten uit voeren. De stichting krijgt de mo len in beheer. De gemeente zorgt alvast voor een werkkapitaal van 15.000 euro. Aan de dorpsraad is 4.000 euro ge vraagd. Eerste stap is een bouwhistorisch onderzoek. Daarna volgt een restauratieplan, en het aanvragen van subsidies. Op de maalzolder, die uitkijkt in de vergunning te weigeren. Het colle ge verwijst naar adviezen van de Europese Unie en de Gezondheids raad. Die stellen dat nog niet vast staat dat aan UMTS-straling ge zondheidsrisico's vastzitten. Het college acht de vrees voor der gelijke risico's minder zwaarwe gend dan het maatschappelijk be lang van een goed functionerend netwerk voor mobiele communica tie. „Onvoldoende dekking kan tot levensgevaarlijke situaties leiden." Er is nu onvoldoende dekking. KPN kan geen gebruik maken van de C2000 mast aan de Randduin- weg. Die zijn al bezet door installa ties van T-Mobile en Vodafone. SINT-MAARTENSDIJK - De politie heeft gisteren zes tips binnen ge kregen over de moord op Henry Meye uit Sint-Maartensdijk. De zaak werd behandeld in het tv-pro- gramma Opsporing Verzocht. Meye werd in de nacht van dins dag 7 op woensdag 8 juni doodge schoten in zijn woning aan de Keethil in Sint-Maartensdijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18