een winkel in Domburg zeeland 119 Vlissingse kermis moet op zoek naar vervanger voor reuzenrad Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Autosloperij Van Veen rond met gemeente Nieuwe directie voor Lievens Communicatie Laatste beton gestort in bouwput Zuidsingel Eerste zomerconcert op beiaard Abdijtoren Mont Martre bij De Fonteyne dinsdag 12 juli 2011 W „De reacties zijn heel positief. Zowel van Domburgers, als van collega-ondernemers en van toeristen. We horen dat de winkel echt een aanvulling is op het aanbod." Jacqueline Leenheer, eigenaresse Mondriaans Winkel Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118 -615151 www.donrisicobeheer.nl RISICOBEHEER De wisselwerking met het restau rant draagt ook bij het aan eerste succes. Producten die in de winkel te koop zijn, kunnen worden ge bruikt in de keuken van het restau rant. En omgekeerd: mensen die bij Mondriaan hebben gegeten, gaan later ook naar de winkel. „Het vult elkaar goed aan." In de winkel is eigenlijk geen kreeft te koop, maar wie ernaar vraagt, kan die toch krijgen. „Dan laten we die in het restaurant klaar maken en kun je hem later opha len en mee naar huis nemen." Ove rigens kan in de winkel ook gege ten worden. Kaas- en wijnproe verijen, catering voor feestjes en workshops behoren ook tot de mo gelijkheden. Na de strenge winter en het warme voorjaar heeft Leen heer al een belangrijke les getrok ken voor Mondriaans Winkel: „Het koop- en eetgedrag verandert met het weer. Daar zullen we dus rekening mee houden met sei zoensproducten." de toeristische markt. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Autosloperij Van Veen en de gemeente Middelburg zijn het eens geworden over de ver huizing van het bedrijf van de Oostperkweg naar Amestein. Het bedrijf deed begin dit jaar een beroep op de gemeenteraad nadat jarenlange onderhandelingen wa ren vastgelopen. Wethouder Johan Aalberts beloofde toen er alles aan te doen om er met het bedrijf uit te komen. „De gemeente heeft netjes woord gehouden. Alles is daarna vrij snel afgehandeld", aldus Ria van Veen. De autosloperij moet, net als ande re bedrijven op Ramsburg, verhui zen om verlegging van de Oost perkweg mogelijk te maken. De ge meente wil Ramsburg deels om vormen tot een woon- en kanto- rengebied. Autosloperij Van Veen hoopt in april of mei 2012 te verhuizen naar hun nieuwe locatie op Amestein. MIDDELBURG - Oprichter Jan Lie vens van Lievens Communicatie in Middelburg heeft zijn bedrijf overgedragen. De nieuwe directie wordt gevormd door Mirjam de long, Cora Zaaijer en Isabelle Leen houwers. Zij vormden de afgelo pen jaren al het managementteam bij het communicatie-adviesbu reau. In augustus verhuist Lievens Communicatie bovendien naar een ander pand. Het bureau ver ruilt het pand aan het Damplein voor een kantoor in Park Veldzigt in Middelburg. Jan Lievens richtte het bureau 28 jaar geleden op. Hij denkt na over een andere stap in zijn carrière. MIDDELBURG Gisteren is het laatste beton gestort ift de bouwput op de hoek van de Zuidsingel en de Korte Noordstraat in Middelburg. Het ging om het op vullen van de ruimte in de rand tussen de wand en de voorzet wand die dit voorjaar is geplaatst. Vorige week werd ontwaterbeton op de bodem van de put gestort. Dat heeft tijd nodig om te harden. Na de vakantie kan de put worden leeggepompt. MIDDELBURG De Belgische beiaardier Kenneth Theunissen geeft vanavond het eer ste beiaardconcert van dit zomer seizoen op de Abdijtoren van Mid delburg. Theunissen is stadsbeiaar- dier van de Sint Quintinuskathe- draal te Hasselt. Hij speelt werken van onder anderen Bach, Handel, Brahms en Brossé. Het concert begint om 18.45 uur. Het concert is het beste te beluiste ren op het Abdijplein. VLISSINGEN Op zaterdag 16 juli wordt rond win kelcentrum De Fonteyne in Vlissin- gen voor kinderen een kunstmarkt a la Mont Martre ingericht. Op de Oude Markt is die dag een com pleet schilderterras ingericht met tal van materialen. Hier kunnen kinderen schilderen en tekenen. De kunstwerken mogen de deelne mers na afloop mee naar huis ne men. door Maurits Sep VLISSINGEN - De kermis in Vlissin- gen, die vrijdag begint, zal het dit jaar zonder reuzenrad moeten stel len. De attractie komt terug van een internationaal evenement uit Bangkok, maar arriveert door oponthoud te laat in Zeebrugge. De gemeente is al naarstig op zoek naar een vervanger. Jan Vallentgoed, de kermisexploi tant die met het reuzenrad naar Vlissingen zou komen, heeft in maart, april en mei met het rad meegedaan aan een 'reizend pret park' in Thailand. „Door de tsuna mi in Japan is het hele schema van scheepstransporten met auto's en ander rollend materieel van Azië naar Europa ontregeld. En daar door is ook de route voor het schip dat ons reuzenrad zou terug brengen veranderd. Het leek erop dat we twee tot drie weken voor de Vlissingse kermis zouden aan komen, maar dat lukt toch niet." Het schip wordt vrijdagnacht pas verwacht in Zeebrugge. De kermis wordt vanaf donderdagochtend op gebouwd en wordt vrijdagmiddag geopend. Het reuzenrad kan dan niet meer worden opgebouwd. Vallentgoed vindt het erg jammer dat hij niet naar Vlissingen kan ko men. „We stonden er vorig jaar voor de eerste keer en wilden heel graag terugkomen. De samenwer king met de gemeente en de on dernemers in Vlissingen is ons erg goed bevallen. Het is me een doorn in het oog dat we er nu toch niet bij kunnen zijn. We ke ken echt uit naar de kermis in Vlis singen. Als het ons wordt gegund, willen we er volgend jaar weer wel graag bij zijn. Ik ben er ziek van dat het nu niet kan." De gemeente Vlissingen doet haar best om een vervanger te vinden voor het reuzenrad. Volgens een woordvoerster zal dat vanwege de korte tijd tot donderdag wel lastig worden. „Maar we doen ons best."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19