Britten op veel grotere schaal afgeluisterd Ook vrouwen worden door de maffia opgelost in zuur buitenland 9 Bekendmaking Negentig vermisten na ondergang cruiseboot Wolga londen - Het afluisterschandaal rond de gisteren opgeheven zon dagskrant News of The World is nog lang niet voorbij. Uit interne notities die de krant overdroeg aan de politie, blijkt dat het afluisteren van bekende en onbekende Brit ten - door het inbreken op hun (mobiele) telefoons en antwoord apparaten - op veel grotere schaal heeft: plaatsgevonden dan tot nu werd aangenomen. Ook zijn poli tieagenten betaald voor het ver strekken van informatie. Deze onthullingen komen nadat John Yates, ondercommissaris van Scotland Yard, tegenover de The Sunday Telegraph erkende dat het besluit om het onderzoek naar het afluisterschandaal in 2009 niet te heropenen, volkomen verkeerd was. Volgens dagblad The Guardian, dat het hele schandaal aan het licht bracht, zouden er door het mana gement 'miljoenen e-mails' verwij derd zijn om eventueel bewijsma teriaal te wissen. Nu het afluisterschandaal zo groot schalig blijkt, komt de Britse pre mier, David Cameron, verder in het nauw vanwege de benoeming van oud-hoofdredacteur Andy Coulson tot zijn rechterhand. Zo had het liberaal-democratische kopstuk Paddy Ashdown hem te voren gewaarschuwd Coulson niet als perschef te benoemen. Hoofdredacteur Colin Myler van News of The World houdt een exemplaar van de laatste editie van zijn krant omhoog buiten het redactiegebouw in Lon den. 'Dank u en vaarwel' luidt de paginagrote kop. foto Facundo Arrizabalaga/EPA Coulson werd vrijdag gearresteerd. Nadat hij op borgtocht was vrijge laten, liet hij weten dat hij 'heel veel zou willen zeggen, maar dat dit simpelweg niet mogelijk was'. Het was een gok van Cameron om Coulson vrijdag niet duidelijk af te vallen, meent mediacommentator Nicholas Jones. „Cameron rekent erop dat Andy Coulson niet nog meer lijken in de kast heeft." Maar volgens Jones is de bodem van de beerput nog lang niet bereikt. „Er zullen meer koppen rollen." De premier ontmoet deze week de ouders van het vermoorde meisje Milly Dowler. De telefoon van Mil- ly werd gehackt toen Rebekah Brooks hoofdredacteur was van News of The World. Zij ontkent echter van iets te weten. Ondanks moskou - Na de ondergang van de cruiseboot Bulgaria op de rivier de Wolga, gisteren in de regio Tatar- stan - zo'n 650 kilometer ten oos ten van Moskou - worden bijna ne gentig opvarenden vermist en zijn 85 opvarenden uit de rivier gered. Dat maakte het ministerie van Noodsituaties in Moskou bekend. Het persbureau Ria Novosti be richtte op gezag van hulpverleners dat er 173 mensen aan boord wa ren. De boot zonk tijdens een tocht van Bolgar naar Kazan. Red dingswerkers en het ministerie be vestigden dat eneen dode is geval len en twee gewonden in het zie kenhuis zijn opgenomen. Het is onduidelijk waarom het schip 75 kilometer ten zuiden van Kazan is gezonken. door onze correspondent Eelco van der Linden De moord op Lea Garofo- lo toont dat de man nen van eer, onder wie Lea's echtgenoot, geen enkele gedragscode meer kennen. De vrouw werd in zuur opgelost. Eerst was er 'de kleine Giovanni Di Matteo'. De twaalijarige jongen werd door Cosa Nostra in 1993 ont voerd omdat zijn vader geheimen prijsgaf Hij zou na 779 dagen wor den gewurgd door maffiabaas Gio vanni - 'het beest' - Brusca, die ver volgens het lichaam liet oplossen in zuur. De moord veroorzaakte een natio naal trauma en gaf het offensief te gen de Siciliaanse maffia een extra injectie. Kennelijk heeft dit de machtigste maffia van nu, de uit Calabrië afkomstige 'ndrangheta, niet doen afschrikken. In plaats van een kind losten de maffiosi een moeder op in zuur. In Milaan is namelijk het proces begonnen tegen de vermeende moordenaars van Lea Garofolo. Ze was de zus van Floriano Garofolo, een maffiabaas uit de provincie Crotone, en getrouwd met de maf fioso Carlo Cosco, met wie ze een dochter had, Denise (18). Lea was 36 toen ze eind 2009 werd ont voerd in het centrum van Milaan. Ze kende veel geheimen van de 'ndrangheta, die een mondiaal mo nopolie heeft op de cocaïnehan- del, ook in het rijke noorden van Italië. Het werd haar in 2002 alle maal te veel, zoals haar dochter vertelt. Ze besloot met justitie te praten, waarna moeder en dochter in een beschermingsprogramma, waartoe ook een nieuwe identiteit en woonplaats hoorden, terecht kwamen. Waarom Lea Garofolo in 2009 be sloot uit het programma te stap pen en weer contact op te nemen met haar man, blijft een raadsel. Het vertrouwen in justitie was waarschijnlijk afgenomen. Ze ont moette haar man in het zuiden van Italië waar ze tot dan met haar dochter had gewoond en tekende daarmee haar doodvonnis. Kort na de ontmoeting klopte een delega tie van de 'ndrangheta aan bij Lea met de smoes haar wasmachine te komen repareren. Volgens justitie was toen al alles klaar voor haar ontvoering, moord en oplossing in zuur. Lea begreep het en wist te ontkomen. Ze vluchtte naar Mil aan en kreeg weer bescherming. Toch geloofde ze dat haar man op een avond echt over de schoolre sultaten van hun dochter wilde ko men praten en ging in op een voorstel tot ontmoeting. Er zijn beelden van de twee vrouwen kort ervoor. Lea zou nooit meer gezien wor den. Ze werd vermoord met een schot door het hoofd en opgelost in zuur nabij Monza. Denise belandde in Calabrië bij fa milie, maar vluchtte en is nu de motor achter het proces. Ze eta leert een enorme moed en treedt zo in de voetsporen van haar moe der. „Ik wil dat de moordenaars boeten, alleen dan zal ik me vrij voelen om weer opnieuw te begin nen", zei ze. Italië ziet toe hoe een meisje het opneemt tegen de ge vaarlijkste organisatie van het land. Haar tante en grootmoeder heb ben zich bij haar strijd aangeslo ten. Drie vrouwen die geloven dat er een alternatief is voor maffia en omerta'. de luid klinkende roep om haar af treden, blijft Brooks nog altijd de directeur van News International. De positie van lames Murdoch, zoon van mediamagnaat Rupert Murdoch, kan ook in het gedrang komen. De Britse toezichthouder Ofcom bekijkt momenteel of moe derbedrijf News Corporation een 'geschikt en fatsoenlijk' bedrijf is om de 61 procent van televisiezen der BSkyB over te nemen die het bedrijf nog niet bezit. De La- bour-leider Ed Miliband heeft Ru pert Murdoch opgeroepen zijn bod op de rest van BSkyB in te trekken. Murdoch zelf vloog dit weekeinde naar Londen in een kennelijke poging het schandaal bij News of The World te beteuge len en zijn gedroomde overname van de tv-zender re redden. Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu Ontwerpbesluit inzake een aanvraag ingevolge de Waterwet van Valuepark Terneuzen te Terneuzen De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. Op 24 juni 2011 is van Valuepark Terneuzen te Terneuzen een aanvraag ingevolge de Waterwet ontvangen voor het uitbreiden van de Jettysteiger, het verrichten van baggerwerkzaamheden en het verplaatsen van het havenlicht in de Braakmanhaven te Terneuzen, alsmede het storten c.q. verspreiden van maximaal 675.000 m3 vrijkomende baggerspecie in de Westerschelde. Het voornemen bestaat om, onder het stellen van voorschriften, hiervoor vergunning te verlenen. Terinzagelegging De aanvraag, alsmede het ontwerp en andere van belang zijnde stukken liggen vanaf 12 juli 2011 tot en met de termijn waarbinnen tegen het besluit op de aanvraag beroep kan worden ingesteld, ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: 1. Rijkswaterstaat Zeeland, afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Poelendaelesingel 18 te Middelburg op voorafgaande afspraak (telefoon 0118 - 62 24 28, de heer L. Filius), op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; 2. Gemeente Terneuzen, Stadhuisplein 1 te Terneuzen en de vestiging op Markt 1 te Axel, van maandag tot en met donderdag van 8.30 uur tot 16.30 uur en op vrijdag van 8.30 uur tot 20.00 uur. Tevens bij de vestiging op Westkade 107 te Sas van Gent, op maandag t/m vrijdag van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 17.00 uur. Zienswijzen Eenieder kan tot en met 22 augustus 2011 zowel schriftelijk als mondeling, zienswijzen inbrengen bij de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat Zeeland, Postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Degene die schriftelijke ziens wijzen inbrengt, kan gelijktijdig en bij aparte brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Middelburg, 11 juli 2011. De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het hoofd van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, ir. E.J. Blaakman maandag 11 juli 2011 door onze correspondent Yolanda Bobeldijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9