Teruglopen geen optie kenteken per 10 kilometer Mn binnenland 17 9 redenen om naar Brugman te gaan: De 10e en lle reden om naar Brugman te gaan: 1 y Twee dode insecten op 40* VERDWAALD Mary-Anne Goossens bleef geloven in een goede afloop Nederlandse Chinezen vieren eeuwfeest Nederlanders tweede op WK robotvoetbal OM verdenkt man van voorkennis 'Alphen' Studenten TU Delft maken waterstofauto paw |P® l m.i maandag 11 juli 2011 Zeven kilo lichter, en weken later dan gepland kwam Ma- ry-Anne Goossens zaterdag thuis. Een wandeling van twee uur, eindigde in 18 da gen eenzaamheid in Spanje. door Paul Bots Die kilo's... Mary-Anne Goossens grapt er ach teraf zelf om. „Ik wist: een mens kan lang met alleen water leven. Ik was in drie jaar tijd tien kilo aangekomen. Ik dacht: als ik die tien kilo kwijt raak, is dat geen ramp. Tien kilo, dat zijn zo'n twintig dagen. Nou, dan ben ik al lang gevonden." Dat Goossens op pad ging zonder eten, drinken en plattegrond, is AMSTERDAM Chinezen in Nederland hebben za terdag met een Dans van de Leeuw in Amsterdam gevierd dat ze zich 100 jaar geleden in Nederland ves tigden. Onder grote publieke be langstelling dansten zo'n 100 Chi nese leeuwen van de Dam naar de Nieuwmarkt. Voorafgaand aan de dans werd een 100.000-klapper af gestoken. EINDHOVEN Het robotvoetbalteam van de Tech nische Universiteit Eindhoven is als tweede geëindigd bij de wereld kampioenschappen in Istanbul. In de finale verloor het team Tech United van het Chinese team Wa ter met 5-6, zo maakte het team be kend. Het was de vierde keer op rij dat het Eïndhovense team de finale haalde en deze verloor. ALPHEN AAN DEN RIJN Het Openbaar Ministerie verdenkt een man ervan dat hij wist dat Tristan van der Vlis, de dader van de schietpartij in Alphen aan den Rijn, zichzelf en mogelijk anderen zou gaan doden. Volgens justitie heeft de man niet aan de politie gemeld dat hij dit wist en daarmee heeft hij zich mo gelijk schuldig gemaakt aan een strafbaar feit DELFT Een racewagen die volledig op wa terstof rijdt; zaterdag werd Forze IV, een creatie van studenten van de TU Delft, gepresenteerd. De au to trekt volgens de studenten net zo snel op als een Porsche. Hij heeft een maximumsnelheid van 120 kilometer per uur. Het vermo gen van de wagen is 60 kilowatt, dat komt overeen met zo'n 80 pk. volgens haar best verklaarbaar. Het stuk dat ze moest lopen, was rede lijk vlak. En eten? „Ik had net ont beten. Ik dacht dat ik die middag weer op het strand zou liggen. Ik heb altijd geloofd in een goede af loop." Hamvraag blijft natuurlijk: waar om loopt iemand die verdwaalt ter wijl zé de loop van een beekje volgt, niet gewoon dezelfde route terug? „Ik kon niet meer vooruit. En te rug was ook geen optie. Ik wist dat daar geen water was. Dus ik moest maar blijven zitten en luiste ren of ik wat hoorde." Pas op dag achttien hoort Goos sens stemmen van drie wande laars. Het is laat. Ze heeft zich al in gepakt met gras ter voorbereiding op weer een koude nacht. „Ik heb snel m'n fluitje gepakt. Dan horen ze me tenminste, dacht ik. Toen werd het even stil. Ik ging staan, en toen zag ik een van die jongens. Ik wist: nou is het goed." De andere vraag die regelmatig klinkt, is waarom een vrouw die zonder goede bergschoenen of kaart op pad gaat, wel de tegen woordigheid van geest heeft om een fluitje in haar tas te stoppen. Het antwoord, volgens haar ex-man Johan Korten: „Puur toe val. Het was een fluitje dat toeval lig aan een sleutelhanger zat. Die had ze aan haar tas vastgemaakt. Het is haar geluk geweest." Als signaal naar wandelaars dat een fluitje levensred dend kan zijn, deelde de familie zaterdag tijdens een feest in Stramproy fluitjes uit. Voorzien van kompas én lampje. zie onze website:binnenland De volledige persconferentie van Mary-Anne Goossens WAGENINGEN - Gemiddeld komen er tijdens een autorit elke 10 kilo meter twee insecten op een num merbord om het leven. Dat blijkt na analyse van de gegevens die bin nenkwamen op de site splashtel- ler.nl. Na anderhalve maand zijn door automobilisten 17.000 gedo de insecten op kentekenplaten doorgegeven. Dat stond gisteren te lezen op www.natuurbericht.nl. Ruim 250 mensen hebben 385 rit ten doorgeven. Autoritten die in Zeeland, Groningen en Friesland begonnen of eindigden, hadden het grootste aantal 'gesplashte' in secten. Het laagste aantal insecten werd per kilometer aangereden in Gelderland, 's Avonds zijn de meeste insecten in de lucht. Met de eerste resultaten van de Splashteller is berekend dat door alle automobilisten per maand 133 miljard insecten worden aangere den. Het gaat dan om beestjes die om zijn gekomen niet alleen op de nummerplaat maar op de gehele auto, vooral aan de voorkant. Het onderzoek wordt uitgevoerd onder leiding van medewerkers van Wageningen University. Het tellen gaat de komende tijd door. De resultaten van de Splashteller helpen om een goed beeld te krij gen van hoe groot de dichtheid aan insecten in Nederland is en hoe de dichtheid varieert in ruim te en tijd. Dit is belangrijke infor matie omdat insecten met hun enorme diversiteit en aantallen een zeer belangrijke rol in onze na tuur spelen. De meeste doorgegeven ritten wer den in de middag en ochtend afge legd. Er werden maar 59 avondrit- ten en 9 nachtritten doorgegeven. In de avondritten werden de mees te insecten per kilometer aangere den en in de nacht de minste. Het totaal van twee insecten per 10 kilometer is vergelijkbaar met een Britse telling uit 2004. Meer dan 40 jaar ervaring Gebruiksklare oplevering van uw keuken of badkamer De zekerheid van 5 jaar garantie Alles onder één dak: keukens badkamers woonvloeren sanitair 34 filialen: altijd wel een Brugman filiaal in de buurt Complete Ben badkamers binnen 48 uur in huis Uw adviseur berekent direct de vaste installatieprijs Ruim 40.000 sanitair- artikelen uit voorraad leverbaar Alles keurig thuisbezorgd door heel Nederland BRUGMAN Toledo Eén van de designkeukens van Brugman Kom langs en maak kans op Fiat 500 TM keuken of badkamer!* Bij iedere verkochte keuken of badkamer doneert Brugman een bijdrage aan Hulphond Nederland Vraag ons jubileum magazine aan op Brugman.nl Kijk voor filialen en openingstijden op www.brugman.nl BRUGMAN Corsica Een greep uit pnze grote badkamercollectie KEUKENS a BADKAMERS ♦VRAAG NAAR DE ACTIEVOORWAARDEN IN DE SHOWROOM.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7