trekkers Vooruitblik Speuren naar vissen in Terra Maris Zomeravondconcert in Domburg maandag 11 juli 2011 Ie klos- en naaldkantvereniging "De Ortelaan"uit Ka- pelle. Objecten uit het museum hebben als insprira- tiebron gediend voor kantwerken. Singelstraat 13, 11 tot 17 uur. Handwerkmuseumcafé in Historisch Museum de Be- velanden. Naar het handwerkcafé ga je om te hand werken en andere mensen te ontmoeten. Het is geen cursus, iedereen is welkom, je kunt wat drin ken; voorwaarde is wel dat je handwerkt. Het is in spirerend eikaars werk te bekijken, elkaar te advise ren en nieuwe ideeën op te doen. Singelstraat 13, van 13:30 tot 16:30 uur. 's Gravenpolder Rondje ponyrijden van een half uur tussen 10.00 en 12.00 uur. In juli en augustus elke maandagoch tend. Kosten 10,- euro pp per half uur. Reserveren niet noodzakelijk. Schuitweg 19. Middelburg Boeken- en Verzamelmarkt, Markt, 10 tot 17 uur. Nieuwerkerk Mini kermis, parkeerterrein, Stolpweg, 13 uur. Oost-Souburg Kinderbijbelclub. Voor kinderen van 4-12 jaar een gevarieerd programma met knutselen, muziek, Bij belverhaal, sketch. Helemaal gratis! Dongestraat 109, van 09:30 tot 12:00 uur. Oostkapelle (W)onderwaterwereld bij Terra Ma- Éii HHris. Speuren naar schaatsenrijders, lijk .j^jPruggezwemmerties. kikkerdril en an- der onderwaterleven in de watertuin van het museum. Gebruik een schep net en verwonder je. Teken en schrijf in je eigen (W)onderwaterpaspoort. Voor kinderen vanaf 6 jaar. Maximaal 15 kinderen. Deelname: €4,25 per kind, incl. entree tot het museum. Om teleurstel ling te voorkomen vooraf aanmelden via reserveringen@terramaris.nl. Duinvlietweg 6, van 10:30 tot 12:00 uur. Zomerbingo W Oostkapelle. In de maanden juli en augustus organiseert Voetbalvereniging Oostkapel le de 'Zomerbingo'. De zes bingo-avonden vinden plaats op maandagavond om 19.30 uur in het ont moetingscentrum De Halve Maan in Oostkapelle. De data zijn: maandag 1118, 25 juli en 18 en 15 augustus. Kinderen zijn ook welkom. Sluis Rondleiding op Struisvogelboerderij Monnikenwer- ve. Informatieve uitleg over de intrigerende struisvo gel op misschien wel de leukste bezoekboerderij van Nederland. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Daarnaast cadeaushop, tearoom, eieren, vlees, lederwaren, veren, documen tatie etc. Dagelijks rondleidingen om 11:00 uur, 12:30 uur, 14:00 uur en om 15:30 uur. Entree: €4,00 p.p. kinderen t/m 11 jaar €2,00 p.p. Hogeweg 1 Wemeldinge Puzzel-wandeltocht Camping Linda Wemeldinge. Een wandeling van ongeveer een uur door het histo- rische dorp Wemeldinge. Tijdens de wandeling komt u allerlei leuke feitjes te weten en ontdekt u de mooiste plekjes van Wemeldinge. De wandel tocht is gratis af te halen bij de receptie van Cam ping Linda. Ook geschikt voor kinderen. Oostelijke Kanaalweg 4, van 09:00 tot 17:00 uur. Westenschouwen Duin, bos en strand ontdekkingswandeling, Natuur- infomatiepunt/trampolinecentrum Westerschou- wen. Op het strand kun je met de schelpenzoek- kaarten de gevonden schelpen op naam brengen of opzoeken hoe jouw strandvondst heet. Aan de rou te zit ook een boom-namen-schijven-kwis gekop peld, waarbij een leuke surprise te winnen is. Start vanaf 11.00 uur. Westkapelle Kermis, Markt, gehele dag. OWissenkerke Huifkartocht kalfjes kijken. Een leuk en leerzaam uitje tijdens de vakantie. Iedere maandag in juli en aügustus staat de huifkar om 15.30 uur bij hotel de Kroon in Wissenkerke om u mee te nemen voor een leuke rondrit over Noord-Beveland. Na een uurtje rijden komt u aan bij melkvee bedrijf Geelhoed, waar u een rondleiding krijgt over het bedrijf. U kunt een kijkje nemen tijdens het melken en natuurlijk mag een bezoekje aan de pasgeboren kalfjes niet ontbre ken. Daarna brengt de huifkar iedereen weer terug naar Wissenkerke. Reserveren bij HCR De Kroon, tel 0113-371324, Voorstraat 17, van 15:30 tot 18:30 uur. Zierikzee Beklimming Sint Lievensmonstertoren (Dikke To ren). De toren beheerst het stadssilhouet van Zierik zee. In 1454 werd begonnen met de bouw van de toren die vrijstaand gebouwd werd naast de bijbe horende gotische kerk, die helaas in 1832 is afge brand. De toren had ongeveer 130 meter hoog moeten worden, maar de bouw werd gestaakt na dat de stad tegenslag op tegenslag had doorge maakt. Kosten beklimming: €2.00 per persoon. Informatie 0900- 2020233. In de toren is een klei ne expositie ingericht. Kerkplein, 10 tot 17 uur. Zoutelande Tennis Tos avond. Iedere maandagavond in juni, juli en augustus vanaf 19.00 uur. Tennisvereniging De Golfbreker Zoutelande. Ook toegankelijk voor bad gasten. Instroom ieder 1/2 uur. Kosten €5,- per per soon. Westkapelseweg 28, vanaf 19:00 uur. Kijk voor de volledige agenda op de website van de WV Zeeland: www.wvzeeland.nl. Wilt u een evenement toe voegen, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vvvzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. DINSDAG 12 JULI Aardenburg Orgelconcert St. Baafskerk,door Gerard Boot uit Middelburg. Entree: €7,00 p.p. incl. koffie. Sint Bavostraat 5, vanaf 20:00 uur. Brouwershaven Arie Safari show, Landal Port Greve, Heernisweg 1, van 16:00 tot 19:00 uur. Domburg "Tennis by the sea". Op vakantie in Domburg en heeft u zin in een gezellige tennisavond? Schrijf u dan in voor het "Tennis by the Sea"! De dinsdagavonden 12 en 19 juli en 2, 9, 16, 23 en 30 augustus van 19.00 tot 22.00 uur. Tennispark "De Kikkerpit" van LTC Domburg aan de J.W. Schuurmanstraat 129a in Domburg. Renesse Renesse Bruist, Autotrekevenement bij IJssalon Ge- leijnse, van 18.00 tot 24.00 uur. Degene die dit snelste doet tijdens ronden van c.a. 30 minuten, die wint natuurlijk een enorm lekker ijsje maar maakt ook nog eens kans op de hoofdprijs. Sint Annaland Dagtocht vanuit Sint Annaland naar Zierikzee v.v. We vertrekken vanuit de haven van Sint Annaland, en varen door de Krabbenkreek het Nationaal Park de Oosterschelde op. Onderweg vertelt de kapitein u over de bezienswaardigheden op dit Nationaal Park. Aan boord zijn enkele verrekijkers en informa tieboekjes. Onderweg komen we onder de Zeeland- brug door waarna we Zierikzee bereiken. Op dins dag (5 weken in de zomer) zijn er in Zierikzee eve nementen zoals een maritieme dag, kermis, snuffel- markt en dergelijke. Bronsgeestweg 16, van 09:00 tot 17:00 uur. Veere Historische markt in Veere. Streekproducten, scha pen scheren, paarden beslaan, wol spinnen, Wal- cherse klederdracht en tevens rommel- en curiosa- markt in de Oudestraat 9.lnfo: www.historische- marktveere.nl Wemeldinge Kinderbijbelvakantieweek op Camping Linda. Drie dagen lang gezellig knutselen, zingen, spelen en luis teren naar mooie verhalen. We beginnen elke dag om 10.00u in de recreatiezaal van de camping. Op donderdag 14 juli is 's avonds om 19.00u de af sluiting van deze week, alle papa's, mama's, zusjes, broers, opa's en oma's zijn dan van harte welkom om ook te komen kijken. Oostelijke Kanaalweg 4, weg in de grond." Verderop is een tractor te zien, waarvan de voorwielen dicht op elkaar zitten. „Waarschijnlijk om door maisvelden te rijden." Leuk is dat alle oldtimers het nog doen. „De eigenaren restaureren de trekkers in de winter. Bovendien moeten ze in het mu seum komen." Voor wie geen genoeg van de trekkers kan krijgen, zijn er in het winkeltje speelgoedtractoren te koop. Op zakformaat. Het Trekkermuseum, Palmboomseweg 3, Nisse. Tel: 0113--312990. Open: wo. tot en met zon. 13.30- 16.30 uur. www.trekkermuseum-otmmz.nl OOSTKAPELLE - Speuren naar schaatsenrij ders, ruggezwemmertjes, kikkerdril en an der onderwaterleven. Neem een schepnet mee en laat je verrassen door het onderwa- terleven in de vijver van de landschapstuin Terra Maris in natuurgebied de Manteling. Na afloop van de activiteit kunnen kinde ren hun eigen (onder)waterpaspoort ma ken. Q De watertuin van museum Terra Maris is iedere maandag van 10.30 tot 12.00 uur te bezoeken. Kinderen vanaf zes jaar kunnen meedoen aan (W)onderwaterwereld. Deelname kost 4,25 eu ro per kind. Aanmelden is verplicht en kan per e-mail: reserveringen@terramaris.nl. Speuren naar vissen in Terra Maris DOMBURG - Nederlandstalige gezangen, Duitse volksliederen en Engelse Negrospiri tuals. Ze worden woensdag 13 juli ten geho re gebracht in de Dorpskerk te Domburg. Dirigent Jan Wisse leidt het vocaal ensem ble 'Voice Four' uit Vlissingen en speelt zelf ook piano. Het quintet 'Consonant', bestaande uit fluit, hobo, hoorn, klarinet en fagot, zal licht klassieke werken ten gehore brengen. Beide muziekgezelschappen treden zowel apart als gezamenlijk optreden tijdens dit inloopconcert. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69