In het Tréfkermuseum staan joekels van 4l Agenda Museumschatt maandag 11 juli 2011 MAANDAG 11 JULI Biervliet Dorpswandeling/rondleiding. De wandeling begint bij de maquette van Biervliet. We bezoeken de bei de kerken, de molen, zeesluis en het standbeeld van Willem Beukelszoon, de uitvinder van het ha ringkaken. Verder is er veel aandacht voor de ge brandschilderde ramen van Cornelis van Berlaer, die deze zomer 350 jaar oud zijn. Rondleiding op aan vraag, min. 5 deelnemers. Aanvang in overleg. Gra tis deelname. Meer info: T.0115-481521 0115-482880. Kerkstraat 4. O Breskens Sleepnetvissen, rondvaarten op de Westerschelde. Bij het "sleepnetvissen" willen we graag laten zien wat er nu eigen lijk allemaal op de zeebodem rondkruipt en -zwemt. Na ongeveer 20 minuten la ten we het visnet zakken om het na een tijdje weer op te halen. Na het sorteren van de vangst, bekij ken we deze met z'n allen in speciaal daarvoor op gehangen bakken, zodat iedereen de gevangen vis sen, krabben, garnalen, enz. goed kan zien. Aanra ken mag, zolang de krabben en vissen maar blijven leven. Op de terugweg namelijk, gooien we alles weer levend overboord! Deze vaartocht duurt onge veer 1,5 uur! Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Breskens, Haven Westzijde. In de periode 4 juli t/m 26 augustus zijn er elke maandag, woensdag en vrijdag afvaarten om 9:00 uur én om 10:30 uur. Deelname: €10,- p.p. kinde ren tot 12 jaar €8,- p.p. Aanmelden verplicht, dit kan telefonisch via 06-53225401. Voor meer infor matie: www.defestijn.nl info@defestijn.nl 06-53225401. Arrangement 'Visserijmuseum en Het Vlaemsche Erfgoed'. Dit arrangement is opgedeeld in twee groepen, startend in Groede of Breskens. In Groede geeft het Slijkstraatje een prachtig historisch beeld van het dagelijks leven van een eeuw geleden. Deel name: €16,00 p.p. (excl. lunch). Boerenlunch is op reservering verkrijgbaar voor €10,00 (excl. drank jes). Aanvang: 10.00 uur. Het Visserijmuseum in Breskens geeft een beeld van de zeevisserij in de laatste eeuw, maar u vindt er ook fossielen van honderden miljoenen jaren oud, een vogelzaal met 850 vogels, een zeeaqua rium en talloze modellen van de bruine vloot. Er zijn demonstraties van mijnen met de oude mijn- klok uit de Vismijn. In de wisselzaal is een thema tentoonstelling ingericht over "Breskens 500 jaar". Deelname: €16.00 p.p. Aanvang: 10.15 uur. Het vervoer tussen de twee locaties gaat per toeris tentreintje en daarvoor zijn twee verschillende rou tes gekozen, ieder met een eigen, verhaal, dat de gids u graag zal vertellen. Kaai 1, van 10:00 tot 16:45 uur. Brouwersdam - Westenschouwen De SchouwseZandZee Wandeltocht. Wandelen voor het goede doel: De SchouwseZandZee. Iedere dag het gehele jaar door strandwandeltocht van Brouwersdam naar Westenschouwen, of andersom, 17 km. Met stempelkaart bij strandpaviljoens is voor het goede doel betreft een waterproject van AquaforAII. Kosten €2,50. R eserveren: WV Schou- wen-Duiveland. Tel 0900-2020233. Brouwershaven/Den Osse 't Boemeltreintje: rondritten in en om Brouwershaven/Den Osse. Vertrek 11.00 uur uit Port Greve, daarna elk heel uur laatste rit om 16.00 uur; vertrek uit Brouwershaven 11.50 uur, laatste rit om 15.50 uur. Tijdens de rit wordt live uitleg ge geven over de geschiedenis van Brouwershaven. De rit duurt 30 min. Tijdens de stop in Brouwershaven kunt u ook nog de markt bezoeken. Burgh-Haamstede Maandagavondzang. Al weer voor het 39e jaar wordt de Maandagavondzang gehouden in de Gere formeerde Kerk van Haamstede. 18 juli zangeres llona de Kievit en organist Edwin Vooijs; 25 juli Marimbaspeler Hendrie Westra en organist/pianist André de Jager; 1 aug. organist/- pianist Harry Hamer; 8 aug. organist Dirk Out; 15 aug. organist Chris Bogaert en zangeres Sjanie Smaal. Platboslaan 1van 19:30 tot 21:15 uur. Damme, Vlaanderen Dagelijkse boottocht met de "Lamme Goedzak" over de Damse Vaart naar en van Brugge. Inscheping Damme: Damse Vaart Zuid 12. Inscheping Brugge: Noorweegse Kaai 31. Afvaarten uit Brugge: 10u00, 12u00,14u00, 16u00, 18u00; uit Damme: 9u15,11 uOO, 13u00, 15u00,17u20. Prijzen Individueel Enkele reis: Volwassenen €6,00, kinde ren (3 -11 j) €4,50, gepensioneerden €5,50 Heen en terug:Volwassenen €7,50 Kinderen (3 - 11 j) €5,50 Gepensioneerden €6,50 De boottocht duurt 35 minuten. Info: www.toerismedamme.be/boot. Domburg Beach Yoga. Yoga Domburg organiseert voor het derde seizoen Hatha Yoga voor toeristen en locals op het strand in Domburg. Iedere werkdag bij droog weer van 9.30 - 10.30 uur op het strand bij "De Watertoren", derde Oost, Domburg, ledereen kan meedoen, de lessen zijn in Nederlands, Duits en Engels. Meld je vooraf aan op telefoonnummer 06-50911013. Goes Tentoonstelling "Kantje Boord" in Historisch Museum de Bevelan- den. Een unieke tentoonstelling in samenwerking met de regiona- Struisvogelboerderij, Sluis De complete agenda is ook te vinden op de website van de WV: www.vwzeeland.nl Een trekker in het trekkermuseum. door Karen Hagen Keurig op een rij staan ze: de Rolls Roy- ces onder de tractoren uit begin twin tigste eeuw. Het zijn echte oldtimers van het Amerikaanse trekkermerk Mc- Cormick International. Het Trekkermuseum in Nisse heeft elk jaar een ander thema. „Dit jaar is dat McCormick, vorig jaar was het een ander bekend trekkermerk", zegt vrijwilliger Piet Verhage. Alle tractoren die in het 400 vierkante meter grote museum ten toongesteld staan, zijn van oldtimer-liefheb bers. „Die mensen zijn allemaal lid van de Old timer Trekkers en Motorenclub Midden Zee land." De McCormick-tractoren zijn te herken nen aan dezelfde kleur rood. Op een paar na, die zijn oranje, blauw of grijs. „Dat zijn tracto ren van Fordsson of Deutz. We hadden nog wat plaats over", zegt Verhage lachend. Het museum huist in een grote loods, waar de stroomtrein Goes-Borsele langsrijdt. Bij binnen komst hangt er een blauwe eg boven je hoofd. „Dat gebruikten ze vroeger om het land mee fijn te maken." Bij elke tractor is technische in formatie vermeld en aan de wand hangen fo to's die een beeld schetsen van de ontwikke ling van de motorisatie. De bordjes met: Niet op de trekkers klimmen! staan er vooral voor de kinderen. „Buiten staat een tractor waar ze wel op mogen klimmen en klauteren." De trekkers die er staan, zien er niet uit als die van nu. „Tegenwoordig zit er een dakje op de tractor, is alles elektronisch en hebben ze meer pk's. Deze oldtimers zijn logger en hebben een veel langere motorkap." In de trekkerscollectie zitten een paar opvallende typeszoals één met rupsbanden. „Die is nog gebruikt tijdens de Watersnoodramp. De banden zakten niet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68