Domburgsémiinen zoveel beter! Proef het zwarte goud van Yerseke Fantasiedag in Westkapelle maandag 11 juli 2011 Golfen clubs tevoorschijn, allemaal verschillend van lengte en vorm. „Bij golfen maak je altijd ge bruik van meerdere clubs", legt Gavin uit terwijl hij een 'ijzer' aanreikt. „Deze club heeft een hoek van 43 graden. Daarmee kun je de bal wel 300 meter weg slaan." Er komt heel wat kijken bij een goede golfswing, ondervind ik al snel. Mijn eerste poging is raak en tot mijn eigen verbazing komt de bal 70 me ter verder tot stilstand. „Helemaal niet slecht!", zegt Gavin bemoedigend. Maar hoogmoed komt voor de val. De tweede bal mis ik volledig en bij de derde poging maai ik vooral gras weg. Mijn vastberadenheid groeit met de minuut. Gavin blijft; geduldig, ook als hij me voor de twintigste keer verbetert. Veertig pogingen en evenveel ballen later, heb ik het gevoel de techniek eindelijk een beetje be heersen. Ik begin het golfen zelfs leuk te vinden. Aan het eind van de les is Gavin tevreden. „Wil je je score weten?", vraagt hij, terwijl we samen terug naar het clubhuis lopen. Ik zet me schrap. „46 ballen en maar 4 mis. Gefeliciteerd!" Hele maal niet slecht voor een beginner. Iedere amateurgolfer heeft een handicap. Hoe lager de handicap, hoe beter de speler. In tegenstelling tot wat vaak gedacht wordt, is het belangrijkste voorschrift wat be treft golfkleding dat deze lekker zit. Spijkerbroeken zijn overigens meestal niet toege staan. Om op officiële golfbanen te mogen spelen, heb je bijna altijd een golfvaardigheids- bewijs (GVB) nodig. Golfers in opleiding volgen hun eerste lessen op dan ook op de driving range, een apart oefenterrein. De golfbaan van de Domburgsche Golfclub werd in 1914 in gebruik genomen. De grasbunkers die deel uitmaken van de baan zijn afkomstig uit de Tweede Wereldoor log toen de baan werd gebombardeerd. Golf heeft een terminologie die vooral uit Engelse woorden bestaat. Zo zijn 'tee's' de houten pinnetjes waarop de bal gelegd wordt. Een 'pitch' is bijvoorbeeld een slag waarbij ongeveer een derde van de afstand wordt afgelegd door de rol, en twee der de door de vlucht. Gavin legt uit hoe de club goed vastgehouden moet worden. Jan houdt van de oude huizen in de twee ste den. „Waar ik woon in Duitsland is het alle maal veel moderner." De student is verder gecharmeerd van de Zeeuwse coffeeshops. „In Goes ga ik altijd naar Plan B. Een lekker jointje roken, dat doe ik ook af en toe in Duitsland, maar in de vakantie wat vaker." En niet alleen de coffees hops vallen in de smaak, ook de vis vindt hij veel beter dan thuis. „Ik hou van kibbeling, die is hier echt zoveel beter." YERSEKE - Ontdek deze zomer al varende de mosselcultuur van Yer seke! Stap aan boord van een rond vaartboot en proef 'het zwarte goud' van Zeeland zelf. Gedurende de hele maand juli is het mogelijk om rondvaarten te maken. De boot neemt-passagiers mee naar de mosselpercelen. De rondvaar ten duren anderhalf tot twee uur. De prijs voor een rondvaart is 9 euro voor volwassenen en 7 euro voor kin deren. Reserveren is noodzakelijk. Kijk voor exacte vertrektijden op www.marstrand.nl Mosselen WESTKAPELLE - Fantasie. Dat is het thema voor de eerste vakantie woensdag in Westkapelle. Kinde ren kunnen met hun ouders op de parkeerplaats aan de Joossesweg een hut bouwen. Iedereen kan spullen verkopen tijdens de Koffer- bakverkoop. Vanaf vier uur is er een kinderdisco. In de tuin van het Polderhuis zijn schilderdemon straties. Tussen 13 juli en 24 augus tus is er elke week een evenement. Aanmelden is verplicht. Dit kan bij het Polderhuis in Westkapelle. Tele foonnummer 0118-570700.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67