binnenland 15 Politie straks langer op straat in zijn broekzak Zomeropruiming! POORTVfiïT Geen vervanging van C2000-systeem Honderden scherp geprijsde aanbiedingen en hoge extra kortingen op reeds afgeprijsde showroommodellen. maandag 11 juli 2011 AMSTERDAM - Met een smart- phone kan een agent naar ver wachting een half uur tot een uur langer surveilleren per dienst, zegt politiecommissaris Mark Wiebes, verantwoordelijk voor innovatie bij het Korps Landelijke Politie diensten. De politie heeft een miljoenendeal gesloten met telecomaanbieder KPN waardoor vanaf september al le agenten een mobiele telefoon krijgen van wie enkele duizenden een BlackBerry. Nu gebruiken slechts enkele honderden agenten, voornamelijk wijkagenten, zo'n slim mobieltje. Dat moeten er vol gend jaar zo'n tienduizend zijn, de rest volgt later. De nieuwe telefoon zorgt ervoor dat een agent minder vaak naar het bureau moet om zijn admini stratie bij te werken, blijkt uit erva ringen van de Engelse politie en een proef die afgelopen half jaar bij dertien Nederlandse korpsen heeft gedraaid. Met de nieuwe tele foon is het mogelijk om veilig fo to's, e-mails en zwaardere databe standen te verzenden. Daarnaast kan er snel actuele informatie wor den opgevraagd over personen, kentekens en adressen, aldus Wie bes. Met een druk op de knop kun nen via sociale media als TWitter veel burgers worden benaderd voor informatie over een misdrijf Hoeveel geld er precies met de deal is gemoeid wil de politie niet zeggen. De mobiele telefoons moeten niet worden verward met het C20oo-communicatiesysteem, ze zijn louter een aanvulling. De C20oo-portofoons worden dage lijks gebruikt en zijn geschikt voor groepsgesprekken, ook met andere hulpverleners bijvoorbeeld in noodsituaties. Dit systeem lag on der vuur omdat het bereik en de be schikbaarheid niet op alle locaties in Nederland optimaal was. Hier wordt hard aan gewerkt, al dus politiecommissaris Mark Wie bes. Het bereik van de mobieltjes is goed, verzekert Ron de Mos van KPN. „Er is overal bereik: op de Kal- verstraat, in Delfzijl tot in Zuid-Limburg." Maar ook mobiele netwerken kun nen wel eens stilvallen. De Mos: „Mocht dit gebeuren dan kan er worden overgeschakeld op de mas ten van andere providers." Met een smartphone hoeven agenten minder vaak naar het bureau voor ad ministratie. foto Phil Nijhuis/ANP smartphone en de resultaten zijn goed. Per acht uur dienst zijn agen ten een half uur tot een uur langer op straat." Dat moet in zijn ogen ook in Nederland mogelijk zijn. Maar waar komt die winst van daan? „Feitelijk leggen we het kan toor in de hand van de agent", zegt Ron de Mos van KPN. „Ze kunnen op iedere plek hun werk doen." Via de telefoon kan snel informa tie over bijvoorbeeld personen en kentekens en foto's worden rond gestuurd. „Ze zijn langer en zicht baarder op straat, en beter geïnfor meerd", aldus Wiebes. Ook is het mogelijk agenten te alarmeren die geen dienst hebben. ICT en politie vormden niet altijd een gelukkig huwelijk. De Algeme ne Rekenkamer concludeerde on langs dat het landelijk computer systeem, dat onder meer wordt ge bruikt voor invoer van aangiften, op diverse punten faalde omdat het te ingewikkeld was en de 26 korpsen er eigen werkwijzen op nahielden. Dit zorgde onder meer voor een gebrekkige registratie van delicten, aldus de onderzoekers. Dat er straks over het mobiele data verkeer ook zo'n rapport ligt, acht de commissaris zeer onwaarschijn lijk. De BlackBerry en het KPN-netwerk hebben in het dage lijkse gebruik hun nut bewezen, stelt hij. „We hebben niet zelf een heel systeem opgezet. Hier trek ken we als politie echt gezamen lijk op, er zijn geen 26 koninkrijk jes." De mobiele telefoons en smart- phones van de politie worden vooral gebruikt voor de alledaagse één op één communicatie van agenten. Een risico is dat netwer ken van tijd tot tijd overbelast ra ken. Een goed voorbeeld is 31 de cember, een drukke tijd voor de politie en dan moet alle communi catie tiptop werken. Om te voorkomen dat agenten last krijgen van opstoppingen, krijgt hun belverkeer voorrang op dat van burgers. BEZOEK OOK ONZE WEBSITE MET DE MEEST ACTUELE AANBIEDINGEN WWW.WOONBOÜLEVARDPOORTVLIET.NL Paasdijkweg 33 Poortvliet infolijn 0166619100 oooov\\ooulev/arA Hi Dinsdag t/m donderdag Vrijdag(koopavond) Zaterdag Zondag en maandag van 10.00 tot 17.30 uur van lO.OOtot 21.00 uur van 9.30 tot 17.00 uur gesloten Vanuit Tholen Bij aankomst in Poortvliet, Ie rotonde rechts en de weg volgen. Woonboulevard Poortvliet vindt u na 500 meter aan uw linkerhand. Vanuit Andere richtingen Aangekomen in Poortvliet volgt u de aanduidingenBedrijventerrein". Woonboulevard Poortvliet ondergaat momenteel een grote verbouwing. Zo wordt de hoofdingang verplaatst en is het restaurant geheel vernieuwd en verhuisd naar een nieuwe locatie. Verder komen er een aantal nieuwe afdelingen en worden bestaande afdelingen gemoderniseerd. Alles om het winkelen voor u nog leuker te maken! Om alle plannen te kunnen realiseren en ruimte te maken voor het bredere assortiment houden we een verbouwingsopruiming. Diverse showroom modellen worden aangeboden met kortingen die kunnen oplopen tot 50% ■y'Miraüm "Vraag naar de voorwaarden in de winkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5