sport 133 FC Canaria krijgt vleugels in het zand bij Scharendijke strijd van Elleboog van Bart Ovaa houdt het maandag 11 juli 2011 door Klaas Verspoor SCHARENDIJKE - Ze hadden nog net hun geal-zwarte tenue niet aan, maar spelers van SV Duiveland schreven zaterdag de negende edi tie van het beachsoccertoernooi Kantje la Vantje op hun naam. On der het pseudoniem FC Canaria klopten ze in de finale Hefty/Jonker met duidelijke cij fers: 6-0. FC Canaria sloeg zijn tent op aan de Brouwersdam, want tussen de duels door waren de Oosterlan- dets bij hun onderkomen te be speuren. Schuilen voor de buien hoefde niet, want de weergoden waren Kantje la Vantje gunstig ge zind. „We hebben een beetje maz zel met het weer", vond ook Kasi- mier Snoek. Zelfs de straffe wind kon de pret niet drukken. „We hebben geen vervelende blessures gehad. Een paar keer moest de ijs- zak er even aan te pas komen, maar voor de rest gaat alles goed. We zijn al om acht uur vanmor gen begonnen met het opbou wen", vertelde Edgar Louwerse tij dens de pouleduels. In één van de twee halve finales deed zich het enige incident van de dag voor, toen het Roosendaal- se team van de Tullepetaoners zich niet kon vinden in een beslis sing van arbiter Gerard de Voogd en tegen Hefty/Jonker bij een 2-0 achterstand van het veld stapte. „Die gasten zijn fanatiek. Het zijn allemaal sportmannen. Ze willen allemaal heel graag winnen", zei De Voogd die in alle edities als scheidsrechter actief was. „Heel ge makkelijk om dan direct weg te lo pen", viel Snoek de vrijwilliger bij. Zelf opende Snoek in die halve fi nale de score. Lars Holm maakte de 2-0. FC Canaria klopte in de an dere halve finale het Ouddorpse team Echte bakker Akershoek. Op aangeven van Lex Zwang,- voor één keer teruggekeerd bij zijn ex-ploeggenoten, zorgde Dennie le Comte voor de enige treffer. In de finale tegen tweevoudig win naar Hefty/Jonker was FC Canaria tweede heat en werd daardoor dag winnaar. Jonah Pijnen uit Arne- muiden won bij de kleine wielen. Carsten Goedegebure uit Yerseke is weer helemaal terug. Beide man ches in de 85 cc won de 12-jarige foto Izaak Verkeste scholier afgetekend. Bart Klijn uit Ouddorp was de sterkste bij de kleine wielen. Bij de mini's won Collin van Well uit Lewedorp voor Levi Oreel uit Oost-Souburg. duidelijk een maatje te groot. Bar ry Dorreman, Martin van der Schee, Kevin Veerhoek, Lars Holm, Robbie Stoutjesdijk, Freek Torensma, Snoek en Wesley Goud waren niet opgewassen tegen Zwang, Ronald en Marcel Zwager, Wilmar van der Sande, Barry Steenpoorte, Dennie le Comte, Leen IJzelenberg en Simon, Marcel en Robbert de Bruine. Zo waren er nogal wat kruisbestui vingen. Duiveland-speler Goud trof zijn ploeggenoten en één van de scheidsrechters was Duive- land-keeper Léon Weeda. En ook Snoek speelde tegen zijn toekom stige ploeggenoten. Door twee goals van Ronald Zwager stond het na de eerste helft al 2-0. Ro bert de Bruine, opnieuw Zwager, Le Comte en Marcel de Bruine til den de stand naar 6-0. Snoek: „Zij speelden slimmer. Wij stonden niet goed te dekken. Ze hebben hier nog nooit gewonnen, dus dit is wel leuk voor ze." Ook Goud legde zich bij de neder laag neer. „In de poule speelden we nog 4-4 tegen ze. Maar bij ons is het daarna een klein beetje weg geëbd." „Zo, die prijs is ook weer binnen", liet Ronald Zwager zich na de zege ontvallen. ,Maar dit is echt zwaar", besloot Steenpoorte. Bij de vrouwen prolongeerde Zie- rikzee zijn titel. Het team moest in de openingswedstrijd tegen GSC nog wel even op gang komen. Het duel eindigde in 2-2, maar door ze ges op Mevo (2-0), Brouwershaven (3-2), WFB (3-1) en Nieuwdorp (4-0) prolongeerde Zierikzee de in 2009 verworven titel. Ronald Zwager zet in de fimale een tegenstander van Hefty/Jonker in wind. Zwager won met FC Canaria het beachsoccertoernooi in Scharendijke door een 6-0-zege. Zwager scoorde drie keer in de finale, foto Dirk-Jan Gjeltema door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Het was in de zo mer van het vorige jaar bij 't Halve Maantje Open in Goes dat Bart Ovaa wat voelde in zijn elleboog. Zomaar, uit het niets. De elleboog blessure hield hem lang aan de kant. De achttienjarige tennisser uit Ritthem moest zijn rackets een halfjaar aan de kant laten liggen en begon pas afgelopen winter weer met tennissen. Ovaa moest echter vrijwel het gehele competi tieseizoen in het voorjaar aan zich voorbij laten gaan omdat steeds maar weer die vervelende elleboog opspeelde. Tot ongeveer drie weken geleden. „Het ging opeens erg lekker en ik kon weer zonder veel last tennis sen", zei Ovaa gisteren tijdens de finaledag van het Arkema Open Souburgtoernooi. Uitgerekend op de tennisclub waar hij opgroeide vierde hij zijn comeback door de 3-categorie van het enkelspel te winnen. Op het 'centre court' van de tennisclub versloeg hij zijn ze ventienjarige trainingsgenoot Paul van Hoeve uit Kloetinge met twee maal 6-4. Ovaa gaf echter direct aan dat hij niet zonder last van zijn elleboog had gespeeld, maar hij was desondanks tevreden over de partij. „Vooral de eerste set was van hoog niveau", aldus Ovaa. „In de tweede set vielen er bij beide kanten wat meer fouten te note ren. Wat vooral opviel, was dat ik op de beslissende momenten wat beter was." Reeds in de halve finale had Ovaa de basis gelegd voor de eindzege in Oost-Souburg door dë als eerste geplaatste favoriet Dmitri van Hoof met dezelfde cijfers (6-4 6-4) te verslaan. „Een partij waarin ik net wat beter met de hevige wind kon omgaan." Het verhaal van de elleboog van Bart Ovaa is na deze eindzege in Oost-Souburg nog niet ten einde. Het vele tennissen in de afgelopen drie weken eiste zijn tol, waardoor Ovaa in de fina le ook nog last had van de elle boog. „Daarom ga ik ook niet veel toernooien meer spelen deze zo mer. Eerst maar eens zien of m'n elleboog het houdt", sprak Ovaa. Bij de vrouwen in de 3-categorie was het Mandy Wolfert die met de eindzege pronkte. De twintigja rige speelster uit Sluiskil was tot en met vorig jaar competitiege- noot van Ovaa bij de organise rende tennisclub, totdat Ovaa be sloot dit seizoen voor De Boskreek uit Breskens te gaan spelen. Wol fert bleef voor Souburg uitkomen, won al haar zeven enkelspelpar tijen in straight sets en zette die lijn verder door gisteren de eindze ge op haar naam te schrijven. In de finale stond Wolfert tegenover de vijftienjarige Laurelle van Til burg uit Arnemuiden, als tweede geplaatst en afgelopen competitie seizoen uitkomend in dezelfde competitie als Wolfert. De finale tussen Wolfert (speelsterkte 2,3) en Van Tilburg (2,7) was een boeiende die lang gelijkop ging, totdat Wolfert in de tiebreak van de eerste set met 8-6 toesloeg. De tweede set ging vervolgens met 6-4 naar Wolfert. Het was gisteren dubbel prijs voor Wolfert, want sa men met Rogier van Housselt leg de ze ook in het gemengddubbel- spel 3 beslag op de titel. De 4-categorie in het enkelspel bij de mannen ging naar Jos Wiggers en bij de vrouwen naar Kimberly Goudt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57