301 sport Zeer succesvol weekeinde voor Zeeuws soccer Local hero Lokerse verl Toplanden worstelen bij Copa América maandag 11 juli 2011 door René van Stee SCHEVENINCEN - Beach Soccer Zee land beleefde een uiterst succesvol weekeinde. In Scheveningen boek te de eredivisionist vier overwin ningen in evenzoveel wedstrijden. Daardoor heeft de landskampioen van 2009 nog volop kansen op de play-offs om de titel. „We hebben uitstekend gespeeld", zei teamcoach Veli Eryiirük gister middag. „Het positiespel was uit stekend verzorgd. Ook gaven we heel weinig weg, terwijl de kansen verder prima werden benut." Zaterdag was Boeketterie Wiesme- ijer Katwijk het eerste slachtoffer van de Zeeuwse dadendrang. Na een 5-0-tussenstand in de eerste periode stond er een 9-2-eind- stand op het scorebord. De doel punten voor Beach Soccer Zeeland werden gescoord door Fabian Wilson, Ali Eryürük, Mevlud Eryürük, Daryl Rawidjan (allen 2x) en Can Kiran. Het duel met Beach Soccer Rotter dam werd na de tweede periode gestaakt bij een stand van 5-3 in het voordeel van Beach Soccer Zee land. De Zuid-Hollanders wilden niet verder voetballen omdat een gebrek aan spelers (slechts één wis sel) hen opbrak. Het is nog onbe kend of het duel wordt uitgespeeld of dat de zege naar Beach Soccer Zeeland gaat. Daryl Rawidjan was in deze wedstrijd drie keer trefze ker, Ali Eryürük en Lukas Wiering maakten de vijf treffers vol. Gisteren hield Beach Soccer Zee land voor het eerst in zijn bestaan de nul in een competitiewedstrijd. Tegen Interchange Rotterdam werd het 9-0 dankzij treffers van Daryl Rawidjan, Ali Eryürük (bei den 3x), Lukas Wiering (2x) en Can Kiran. „Echt een prima wed strijd. En een mooie mijlpaal na tuurlijk", zei Veli Eryürük daar over. Tegen Pelikaan Beach Soccer Zwol le ging het zelfs nog iets beter dan eerder op de dag. Dit keer werden het dubbele cijfers: 10-0. Daryl Ra widjan was goed voor liefst vijf treffers. Fabian Wilson (2x)en de gebroeders Mevlud, Ali en Ibra him Eryürük maakten de tien vol. Beach Soccer Zeeland speelt nog één competitiewedstrijd tegen Be ach Soccer Den Haag. Daarna vol gen de play-offs. Volgende week wordt er gespeeld om de nationale beker. door Wilber Hack CORDOBA - Brazilië ontsnapte za terdagavond aan een blamerende nederlaag tegen Paraguay (2-2). Or ganisator Argentinië heeft nog geen wedstrijd gewonnen, geen doelpunt gemaakt en moet uitkij ken niet in de groepsfase uitgescha keld te worden. De Zuid-Ameri kaanse toplanden worstelen bij het toernooi om de Copa Améri ca. De druk op Mano Menezes, opvol ger van Dunga op de bank bij Bra zilië, wordt steeds groter. Weini gen geloven nog dat hij de Brazilia nen bij het wereldkampioenschap in eigen land in 2014 aan de titel kan helpen. Menezes, die als coach van Gremio en Corinthians slechts kort op het hoogste niveau in Brazilië werkte, wordt gebrek aan ervaring verweten. Bovendien slaagde hij er niet in om grote mankementen in zijn selectie te verhelpen. Brazilië verdedigt zwak en brengt geen echte afmaker bin nen de lijnen. De drie aanvallers, Robinho, Neymar en Pato spelen op intuïtie en hebben weinig ge voel voor positie. Tegen Venezuela bleef het na een acceptabele eerste helft met een fors aantal kansen 0-0. Robinho werd tegen Paraguay ge slachtofferd voor het falen van de aanval. De komst van Jadson, spe ler van Sjachtar Donetsk, moest meer evenwicht brengen. Jadson maakte tegen Paraguay de ope ningstreffer, maar door enkele enorme flaters in de verdediging kwam Brazilië op een 1-2 achter stand. Dani Alves, die Maicon bui ten de ploeg houdt, ging het meest opzichtig in de fout. Paraguay, kwartfinalist bij het laat ste WK, kreeg in Córdoba de steun van het Argentijnse publiek. Met zijn laatste wissel behoedde Menezes de Brazilianen voor een blamage. Hij haalde vedette Ney mar naar de kant. Fred, ooit nog ei gendom van Feyenoord, redde in de laatste minuut een punt. Fred scoorde na een pass van Gan- so, de nieuwe spelmaker van de Brazilianen. De voetballer van San tos is met zijn 21 jaar nog niet bij machte om een wedstrijd lang richting te geven. Brazilië heeft dankzij de late goal van Fred woensdag wel genoeg aan een ge lijkspel tegen Ecuador om de kwartfinale te bereiken. Bij Argentinië rommelt het al sinds de voorlopige selectie voor de Copa América bekend werd. Bondscoach Sergio Batista wilde aanvankelijk geen gebruik maken van de diensten van Sergio Agüero en Carlos Tevez. Zijn voorganger Diego Maradona roerde zich. Batista kwam op zijn besluit terug. Daar zal hij inmiddels wel spijt van hebben. Argentinië oogt, net als bij het WK, niet als een team. Agüero redde nog wel een punt te gen Bolivia (1-1 gelijkspel), maar ook Batista slaagde er niet in om een team te formeren waarin Lio nel Messi kan excelleren. In het tweede duel werd Argentinië door Colombia bij vlagen weggetikt. Dankzij Romero bleef het 0-0. Ar gentinië moet vanavond van Costa Rica winnen om te overleven. EREDIVISIE BEACHVOLLEYBAL Dishoekse-Haagse combinatie gaat in fina Het moment was even veen symbolisch als rea listisch. Bij een stand van 17-11 in de tweede set werden de bloemen al naar de rand van de boarding gebracht, klaar om uitgereikt te worden aan de bijna-winnaars. Bart Bolsterlee, dubbelpartner van Dishoekenaar Timko Lokerse, wierp door zijn zonnebril een vluchtige blik in die richting en boog daarna het hoofd. De vierde toernooioverwin- ning van dit seizoen zat er voor hen niet in, domweg omdat tegen standers Christiaan Varenhorst en Jon Stiekema een klasse beter wa ren in de finale, die het Haagse koppel met 21-12 en 21-15 binnen sleepte. „Ze speelden heel goed en wij had den een mindere dag", legde Lo kerse na afloop op het strand uit. „Hoe dat kan? Tja, daar denk ik ook nog over na. Ik denk omdat we niet helemaal topfit waren. We speelden niet zo nauwkeurig en waren niet duidelijk naar elkaar aanhet net, terwijl we dat normaal wel zijn." De eerste set ging tot 10-10 gelijk op, maar een tussensprint bracht Varenhorst en Stiekema op 15-10 en 18-11. Die voorsprong kwam niet meer in gevaar. Het tweede bedrijf was iets meer in even wicht, maar al snel werd duidelijk dat er bij de mannen geen Zeeuw se overwinnaar ging komen. Varen horst en Stiekema, beiden tegen de twee meter, gingen als windmo lens tekeer, sloegen raak wat er te slaan viel en waren ijzersterk aan het net. De derde foute service van Lokerse besliste de wedstrijd. „In de halve finale stonden we nog zenuwachtig te spelen, maar in de finale was dat weg", zei Stie kema. „Voor ons gold dat we er te vaak dicht tegenaan hebben geze ten (het duo werd in Assen en Am sterdam tweede), dus het voelde wel alsof we moesten winnen." Alsof er nog niet genoeg druk op lag, werd Timko Lokerse door de speaker meermalen nog maar eens op het hart gedrukt dat hij 'local hero' en 'de hoop van Zeeland was'. Lokerse nam het allemaal niet te serieus. „Zeeuwse hoop? Nou, ik ben al oud hoor... En de broers Meijboom zijn ook niet meer zo jong", zei hij met een grijns op zijn gezicht. Het Goese duo Marijn en Thomas Meijboom, deel nemend met een wildcard omdat ze normaal in België spe len, plaatste zich zaterdag verras send voor de kwartfinales van zon dag. Een stunt zat er echter niet in, omdat de broers onderuit gingen tegen Eric-)an Rothfusz en Jeroen van Zwieten (21-15 en 21-17. Om dat de verliezersronde tegen Tij- men Companjen/Tijs De Tombe ook verloren ging, restte de wed strijd om de zevende en achtste plaats. Geplaagd door kramp bij Marijn, maar niet minder tevre den, lieten de broers de laatste pot daarom aan zich voorbijgaan. Bij de vrouwen was er wél 'Zeeuws' succes. like Meertens, die van haar tweede tot negentiende in Middelburg woonde, racete met Mered de Vries in de finale tegen Margo Wiltens/Jolien Sinnema naar een 8-o-voorsprong in de eer ste set en sloten die met 21-12 af Een smash van Timko Lokerse (midden) wordt gestuit door het blok van de teg Flink wat 'hoppai's' later werd ook de tweede set binnengehaald: 21-17. Daarbij viel vooral op dat het kop pel een stuk energieker en fanatie ker was dan hun tegenstandsters. Enerzijds speelde mee dat Wiltens en Sinnema in de halve finale diep moesten gaan tegen het ervaren ruo Rebekka de Kogel-Kadijk en Merel Mooren, die na een zware driesetter (21-19,13-21 en 16-14) door de knieën gingen, anderzijds was het ook terug te voeren op de tactiek van De Vries en Meertens. „Ze waren een beetje geïntimi deerd door onze start", legde De Dirk Boehlé ging er voortijdig uit in Vlissingen. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54