Van Lieren steelt de show in 281 sport Zweistra en Van Liere Renner Wout Poels troeven Van Lieren af haalt rustdag niet OUTDOOR ZEELAND De dressuurruiters op Outdoor Zeeland laten sport van hoog niveau zien. Vooral Laurens van Lieren en Stephanie de Frel maken veel indruk. Zege Davy Gunst, podium Bart Vermue Stolk doet goede zaken in NK karten Marco Minnaard naar EK cross-country Roy Gijsel wint in Belgian National Van Grunsven tweede met Salinero maandag 11 juli 2011 Op de tonen van de samba maakte Jessica van Belzen uit Arnemuiden met de vosmerrie Zodeste haar debuut in Z1 kür op muziek. foto Izaak Verkeste PITTEM Nieuweling Davy Gunst heeft zater dag een wielerkoers in het West-Vlaamse Pittem gewonnen. De wielrenner uit Yerseke won in de sprint van zijn enige medevluch ter. Het duo ging er halverwege vandoor en bleef uit de greep van zeven achtervolgers. Bart Vermue reed bij de junioren naar de derde plaats in Destelber- gen. De coureur uit Oudelande kreeg samen met twee andere ren ner vanuit het peloton aansluiting bij een kopgroep van acht man, waarna hij op het podium kwam. NIJMEGEN In de zesde wedstrijd van het NK karten tot achttien jaar heeft Loren zo Stolk de eerste plaats behaald. In de eerste manche reed de Vlissïn- ger zaterdag in Nijmegen naar de vierde plek. In de tweede omloop finishte hij als eerste. In de finalera ce ging Stolk met ruime voor sprong als winnaar over de meet. In het tussenklassement gaat Stolk aan de leiding. Ted Monfils uit Mid delburg, vijfde in Nijmegen, staat op de tweede plaats. Tim Leloux uit Goes reed in Nijmegen naar de vierde plaats. WINDHAM Mountainbiker Marco Minnaard is bij de beloften in de World Cup-wedstrijd in Windham (Vere nigde Staten) op de zesde plaats geëindigd. Daarmee heeft de We- meldinger zich gekwalificeerd voor het EK cross-country in zijn categorie dat op 6 augustus in Slo wakije wordt gehouden. Minnaard moest bij de beste acht eindigen om kwalificatie voor het EK zeker te stellen. De overwin ning in Windham ging naar de Ita liaan Gerhard Kerschbaumer. NISMES Roy Gijsel is in het Belgische Nis mes op de eerste plaats geëindigd in een wedstrijd van de wedstrij denreeks Belgian National. De mo torcrosser uit Heikant reed in de eerste manche naar de overwin ning. In de tweede manche viel hem de derde plaats ten deel. Die uitslagen bezorgden hem de eind overwinning. Gijsel rijdt in de MXi namens het team Ovaa op een Su zuki. Vorig jaar schreef hij het open Zeeuws kampioenschap in die klasse op zijn naam. FALSTERBO Anky van Grunsven is zaterdag tij dens de Falsterbo Horse Show tweede geworden in de kür op mu ziek, met haar olympische succes- paard Salinero. Het dier maakte na lang blessureleed in Zweden zijn rentree op het hoogste niveau. De combinatie kreeg voor de proef een score van 76,925 procent. Van Grunsven wilde Salinero eigen lijk vorig jaar al met pensioen laten gaan, maar heeft de indruk dat het paard na een jaar rust weer veel zin heeft in wedstrijden. door Lucien Roefandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Met drie overwinningen was dressuur ruiter Patrick van de Meer gisteren bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland spekkoper. Met een span nende en op hoog niveau staande kür op muziek lichte tour zorgden de deelnemers voor een schitte rend slot van de zesde editie van Zeeland Outdoor. Op muziek uit een film van James Bond stuurde Van der Meer de door de baan dansende Krack C-zoon Karolus van Wittenstein met 76,56 procent naar een nipte overwinning. De Schiedamse Lyn- ne Maas eiste met de als een balle rina door de piste zwierende Me- tall-zoon Uranium W met 75,88 procent de tweede plaats op. In de Grand Prix Special reed Van der Meer de ruin Uzzo met een straatlengte voorsprong naar de overwinning. De combinatie uit Naaldwijk sloeg een gat van bijna zeven procent met de Noordwijk- se Patricia Salman met de Dar- win-zoon Karmijn. Van der Meer toonde zich met de Lancet-zoon Uzzo ook in de Grand Prix de bes te. In de competitie om de Subli Cup eisten bij de vijfjarige paarden de amazones van de Hexagon Dres- suurstal uit Schore een hoofdrol op. Dinja van Liere stuurde de mooi in balans en gedragen lopen de Labo-zoon Hexagon's Bon Ami met een tot de verbeelding spre kende score van 80 procent naar de overwinning. Thamar Zweistra eiste met Bon Ami's stalgenoot Hexagon's Banderos met 78,40 pro cent de tweede plaats op. Het duo bleef Laurens van Lieren met de voshengst Bolero verrassend voor. door Patrick Oelait SAINT-FLOUR - Met gebogen hoofd stapte Wout Poels gistermiddag uit de volgwagen van Vacansoleil die hem naar de teambus had ge bracht. De hoop van de zieke Lim burger dat hij de negende etappe kon overleven, hield niet langer stand dan 13 kilometer. Dat was het moment waarop Poels moest lossen uit het peloton. Het leek het begin te worden van een nieuwe lijdensweg. In de zater- dagrit had Poels bijna vijftig kilo meter voor de bezemwagen uit ge reden. Na een eenzame strijd arri veerde hij toen twee minuten voor het verstrijken van de tijds- grens bij de finish. In een nieuwe martelgang hadden renner en ploegleiding gisteren geen zin meer. Toen de situatie voor Poels na het eerste colletje Met 24 combinaties in de kür op muziek werd het voor het publiek een lange zit. van de dag uitzichtloos was, klikte de renner zijn schoentjes uit de pe dalen. „Dit is een klotegevoel. Ik had gehoopt dat ik de eerste rust dag zou halen. Dan had ik een extra dag gehad om te herstellen. Het zat er helaas niet in", treurde de eerste Nederlandse opgever in deze Tour. De 23-jarige klimmer stond vrijdag ochtend op met een buik- en darmontsteking. Doordat hij twee dagen nauwelijks iets kon binnen houden, was hij dermate verzwakt dat nog langer doorgaan in de Tour onverantwoord zou zijn ge weest. Poels: „Ie kunt misschien een of twee dagen zonder eten, maar niet langer. Voor jezelf weet je dan genoeg. Dit hoort bij wiel rennen, maar op dit moment vind ik de Tour toch even minder leuk. Het is jammer dat het zo moet ein digen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52