261 sport Fernando Alonso laat Ferrari Vos nadert Van Moorsel met FORMULE 1 Fernando Alonso is zo trots als een pauw na zijn zege in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. „Het waren moeilijke om standigheden, dus ik wist dat ik geen fouten moest maken." Voetbalsters VS naar halve finale Bennati wint slotrit Ronde van Oostenrijk 'Landstitel Fenerbah^e in gevaar' Volleyballers niet naar Final Four Jeffrey Herlings verliest weer terrein PSV wil geld zien voor Engelaar en Bakkal maandag 11 juli 2011 aagstaaaaSg Ferrari heeft zijn eerste zege van dit jaar in de Formule 1 binnen. De Spaanse autocoureur Fernando Alonso rijdt zijn rode bolide naar de overwinning in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. foto Valdrin Xhemaj DRESDEN De Amerikaanse voetbalsters heb ben gisteren de halve finales be reikt van het wereldkampioen schap in Duitsland. In Dresden na men ze de strafschoppen beter dan Brazilië: 5-3. Na de reguliere speel tijd was de stand 1-1 en in de ver lenging scoorden beide ploegen ook een keer (2-2). Frankrijk is de volgende tegenstan der van 'Team USA'. De andere hal ve eindstrijd gaat tussen Japan en Zweden. Japan schakelde zaterdag verras send Duitsland uit WENEN Wielrenner Daniele Bennati heeft zondag de achtste en laatste etappe in de Ronde van Oostenrijk gewon nen. De eindzege was voor de Zweed Fredrik Kessiakoff. De rit van Podersdorf naar Wenen eindigde in een massasprint waar in Bennati Martin Velits en Roger Kluge achter zich liet. Kessiakoff had zaterdag in de lange tijdrit, ge wonnen door Bert Grabsch, zijn lei dende positie met succes verde digd. Leopold König werd tweede in het eindklassement, Carlos Sas- tre eindigde derde. ISTANBUL Voorzitter Aziz Yildirim van Fener- bah^e is door de rechtbank schul dig bevonden aan het manipuleren van competitiewedstrijden. Dat meldde de Turkse televisie zondag. Yildirim zat al vast op verdenking van omkooppraktijken. Ook vice- voorzitter Sekip Mosturoglu van Fe- nerbahce behoort tot de verdach ten. De aandacht richt zich ook op andere clubs. Mogelijk kost de veroordeling van voorzitter Yildirim Fenerbahge de onlangs veroverde landstitel. ROTTERDAM De Nederlandse volleyballers heb ben zich niet weten te plaatsen voor de finale van de European Lea gue (Final Four) in Slowakije. Oranje verloor de beslissende wed strijd tegen Spanje zondag in Rot terdam met 0-3 (23-25 26-28 21-25). Een zege met 3-0 of 3-1 was nodig geweest om door te gaan. Zaterdag was de ploeg van bonds coach Edwin Benne al ontsnapt aan uitschakeling. Het eerste duel in Rotterdam werd in de tiebreak alsnog gewonnen met 3-2. TEUTSCHENTHAL Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft opnieuw terrein verloren in het wereldkampioenschap MX2. De jonge Nederlander kwam in de Grote Prijs van Duitsland niet ver der dan de vierde plaats en leverde punten in ten opzichte van zijn ri vaal Ken Roezen. De Duitser won op het circuit van Teutschenthal. In de WK-stand leidt Roezen met 396 punten en volgt Herlings op de tweede plaats met 377- door Rik Elfrink EINDHOVEN - PSV wil Orlando En gelaar en Otman Bakkal niet trans fervrij laten vertrekken. Dat heeft technisch directeur Marcel Brands gisteren gemeld. Beide spelers mo gen naar een nieuwe sportieve uit daging uitzien, maar tot afgelopen week heeft zich bij PSV niemand gemeld. Naar verluidt hoopt PSV nog enkele miljoenen op te strij ken voor Engelaar. Ook het afko pen van het nog 1 jaar durende contract van Bakkal gaat een nieu we club tonnen kosten. Engelaar heeft een verbintenis tot midden 2013 bij PSV. De 31-jarige middenvelder, werkte een teleur stellend seizoen af. PSV is er veel aan gelegen hem weg te krijgen. Als hij zijn contract uitdient, kost hij de club de komende seizoenen nog 3,5 miljoen euro. door Ad Pertijs DEN HAAG/TURIJN - Marianne Vos voert al sinds mei 2007 de wereld ranglijst bij het vrouwenwielren- nen aan. „Het zegt me weinig", laat de 24-jarige kopvrouw van Ne derland Bloeit steeds weten. Met ranglijsten kan ze niet veel. Wél met de eindzege in de 'Giro Don- ne', de grootste vrouwenronde van het jaar. „Het is voor mij de meest verrassende overwinning van dit jaar", zei ze gisteren in fi- nishplaats Turijn. In de meeste wedstrijden vertrekt Vos als topfavoriet, of het nu een veldrit is of een wegklassieker. In de Ronde van Italië voor vrouwen lag dat anders. Etappezeges pakte ze er al, maar nooit de eindzege. Met het winnen van de grootste etappekoers van het jaar, kruipt 'Vosje' weer wat dichter naar Leon- tien van Moorsel, die nog altijd te boek staat als de beste Nederland se wielrenster aller tijden. Alleen de olympische wegwed strijd en olympische tijdrit schei den de twee nu nog. „Die twee ti tels zitten er zeker nog tussen, maar ik ben niet zo bezig met-rang lijsten of eretitels. Je kunt mij moeilijk vergelijken met Leontien van Moorsel. ]e hebt te maken met verschillende tijdperken en ver schillende karakters." Vos houdt zich liever bezig met de koers van de dag. In aanloop naar de Giro Donne zei ploegleider Jeroen Blij- levens nog dat voor Vos de priori teiten de komende dertien maan den ergens anders lagen dan in Ita lië. Het WK in Kopenhagen (eind september) en de olympische weg wedstrijd en tijdrit in Londen (2012) zijn de hoofddoelen. Vos moet zich dit jaar daarom focus sen op de sprint en niet op het klimwerk. Dat laatste bot de sprint alleen maar af) vindt Blijlevens. In Turijn was het aan Vos om uit te leggen hoe ze desondanks, in de bergen, de Giro Donne wist te winnen. „Ik probeer mezelf steeds te verbeteren. Ik heb geïnvesteerd in de tijdrit en daardoor ben ik sterker geworden en heb meer in houd gekregen." Ze onderstreepte het in het slotweekeinde. Zaterdag won ze getergd de laatste bergrit. Vlak voor de laatste col reed zij lek. De enig overgebleven concur rente Emma Pooley wilde keurig wachten, maar de anderen dach ten daar anders over. Er werd aan gevallen en voor Vos was dat een oorlogsverklaring. Die draaide uit op een verwoestende uithaal op de slotklim. Alleen Pooley kon vol gen, maar verloor opnieuw secon den. In de afsluitende tijdrit reed Vos opnieuw lek. Het kostte haar een zesde etappezege. Ina-Yoko Teutenberg won de rit. Birgit Lavrijssen uit Kapelle eindig de in het eindklassement als ne gentigste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50