ze niet snel kapot sport 123 ie Ontredderd Sanchez zorgt voor eerste succes Rabo's ip allerlei merken sanitair als Broke, Sphinx en Vffleroy Bock. maandag 11 juli 2011 Johnny Hoogerland kreeg 33 hechtingen na zijn valpartij. 'Het was verschrikkelijk. Gelukkig is Johnny een vechter. Als ze hem kwaad maken, komt de stier in hem los.' Ploegleider Michel Cornelisse Johnny Hoogerland rijdt in de negende etappe in de kopgroep. De renner van Vacansoleii-DCM komt later zwaar ten val. door Patrick Delait SAINT-FLOUR - De prijs van de strijdlust kwam Johnny Hooger land gisteren toe. De doorzetter uit Yerseke haalde op het tand vlees de finish. Daar kreeg hij zijn derde bolletjestrui, wat hem een staande ovatie opleverde van het overgebleven publiek. Hoogerland barstte in snikken uit. De oude Tourhelden Bernard Hinault en Raymond Poulidor waren in de buurt om de ontredderde Neder lander te troosten. Op weg naar de ziekenwagen klonk Hoogerland al weer strijdlustig. „Zeeuwen krijgen ze niet snel ka pot. Morgen op de rustdag ga ik al les op een rijtje zetten." lean-Fran^ois Pescheux van de Tourorganisatie had toen al zijn ex cuses aangeboden voor het inci dent dat herinneringen opriep aan de botsing tussen TVM-ploeglei- der Cees Priem en Scott Sunder land in de Amstel Gold Race van 1998. Hoewel hij net als Hoogerland moest bekomen van de schrik, wil de ploegleider Michel Cornelisse geen steen werpen naar de Touror ganisatie. In een officieel protest van de Vacansoleil-ploeg had de Amsterdammer weinig trek. „Dat interesseert me op dit moment geen bal. Wat is gebeurd, vind ik vooral erg voor Johnny. We wil den deze etappe winnen. Ik zeg niet dat hij Sanchez had geklopt, maar hij had zeker een goede kans gemaakt." De ploegleider had van dichtbij ge zien hoe Hoogerland het prikkel draad invloog. Het geschreeuw van zijn renner, de hevig bloeden de wonden: het had ook op Corne lisse veel indruk gemaakt. „Het was verschrikkelijk. Gelukkig is Jo hnny een vechter. Als ze hem kwaad maken, komt de stier in hem los. Na de finish sprak hij al weer over aanvallen." Hilaire van der Schueren, de Bel gische ploegleider van Vacansoleil, was minder mild. „Dit is schanda lig. Ik ben kwaad en teleurgesteld. Ze kunnen die autobestuurder wel naar huis sturen, maar daar schie ten wij niks mee op. We zijn de etappezege kwijt en het ploegen- klassement." Ook de blessures van Hoogerland Wielrenner Johnny Hoogerland rijdt met Vacansoleil-DCM deTourde France. Op verzoek van deze krant houdt de Yersekenaar een dagboek bij. baarden Van der Schueren zorgen. „Prikkeldraad is gevaarlijk voor in fecties:" Tourbaas Christian Prud- homme reageerde gisteravond ver bolgen. Na een eerder incident, waarbij de Deen Nicki Sörensen werd aangereden door een mo- tard, overweegt de Tourbaas maat regelen. „Dit is het tweede inci dent met media in het peloton. We moeten ons daarover de ko mende dagen bezinnen." Ik ben er nog stil van. Ik was ook totaal ontredderd. Dat was denk ik duidelijk te zien toen ik na m'n val partij weer op m'n fiets zat en toen ik op het podium stond om de bolletjestrui weer aan te trek ken. Alles kwam er uit. De emo ties werden me te veel. Het is ook niet niks wat me is over komen. Ikzelf heb zoiets nog nooit gezien of meegemaakt. Dat een au to in de koers iemand schampt, ge- beun weieens vaker. Maar dat je zoals Flecha vol wordt geraakt, waarna ook nog eens een ander bij dik vijftig per uur wordt gelan ceerd is natuurlijk te bizar voor woorden. Het was een oerstomme actie van die chauffeur. Toch ben ik niet echt kwaad op 'm. Het was een redelijk brede weg. Ik denk dat hij van iets geschrokken is, waarna hij in een reflex naar rechts stuurde. En daar reden wij dus. In het ziekenhuis hebben ze flink wat werk aan me gehad. 33 hech tingen in m'n kuit, bil en kniehol te doordat ik in dat verschrikkelij ke prikkeldraad terecht kwam. Die in m'n knieholte baren wel zor gen, want daar zitten de hechtin gen vlak bij een pees. Een linke plek dus. Voor de rest voel ik niet zo heel veel, maar dat komt waarschijnlijk doordat ik aardig wat verdovings spul heb binnengekregen. Ik heb geen pijn in m'n rug of m'n nek. Dat zou in deze barre omstandig heden een meevallertje kunnen zijn. Na m'n valpartij was de paniek groot. Zodra ik weer op pad was, dacht ik maar aan één ding; de etappe uitrijden, de bolletjestrui die ik weer had heroverd, kon me echt gestolen worden. Nu ben er wel weer blij mee. Ik denk ook echt dat me een mooie kans op een etappezege door m'n neus is geboord. Ik voelde me zó goed. Dat je dan wint, is natuurlijk nooit zeker, maar ik weet wel zeker dat ik bij de kopgroep was gebleven als die wagen geen roet in het eten had gegooid. Het was niet alleen een zware maar ook een linke etappe. Dat blijkt wel uit de uitvallers. Vinouk- ourov en Van den Broeck zijn toch niet de minste jongens in de ber gen, maar ook zij zijn voor de bijl gegaan. Onvoorstelbaar eigenlijk. In één van de eerste afdalingen leek ik zelf ook even onderuit te glijden, maar gelukkig bleef ik overeind. Een déja vu met de Ron de van het Baskenland, toen ik zwaar onderuit ging in een bocht, had ik op dat moment niet. Maar ja, toen kwam die wagen. door Edward Swier SAINT-FLOUR - Je kan nog zo'n goe de dokter hebben, of een briljante psycholoog. Maar er is slechts één remedie om renners écht weer een beetje op te monteren. „Succes is altijd de best helende factor", gaf Adri van Houwelingen voor de start van de zondagetappe aan. 's Middags kon hij die woorden la chend herhalen. Luis Léon Sanchez gaf aan het einde van de eerste week de Tour voor Rabo bank een nieuwe draai. Van Houwelingen had de koppies zien hangen, kende de twijfels van zijn kopman Gesink en had juist die morgen ook nog eens afscheid genomen van Juan Manuel Garate. De Spanjaard was door zijn blessu re aan de bovenarm verkeerd op zijn fiets gaan zitten, met desas treuze gevolgen. Een derde bal, een pijnlijke wiel rennersblessure, had hem de hele nacht wakker gehouden. Zijn ploeg had een nieuwe impuls nodig, een doel om voor te rijden. Vandaar dat er een Rabo-renner mee moest in de ontsnapping van de dag. Luis Léon Sanchez, wiens seizoen nog bepaald niet succesvol was, lukte dat. Hij, de man die Gesink naar het podium in Parijs zou moeten escorteren, diende de Ra- bo-boedel te redden. Gesink was in de teambespreking akkoord gegaan met de keuze. Van Houwelingen: „Hij begrijpt de si tuatie ook wel. Robert weet ook dat onze ploeg te sterk is om het hoofd in de schoot te werpen. We kunnen ritten winnen én met Ro bert een klassement rijden, de wit te trui houden. Er is hier nog ge noeg te winnen." Dat bleek wel. Sanchez bleef, in één van de meest hectische Tour etappes ooit, koel en hield Tho mas Voeckler achter zich. Hevig geëmotioneerd nam Johnny Hoogerland zijn derde bolletjestrui in ontvangst. foto Christophe Ena !T* KIJK VOOR ADRESSEN EN OPENINGSTIJDEN OP WWW.SANIDUMP.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47