221 sport Hoogerland: Zeeuwen krijgen Johnny Hoogerland is na de negende etappe van de Ronde van Frankrijk naar het ziekenhuis gebracht. De Zeeuw kwam op bizarre wijze ten val terwijl hij in de kopgroep reed. Politiechef Leducq maandag 11 juli 2011 door Mart Smeets VALPARTIJ HOOGERLAND Waarom weet ik niet meer, maar we had den, dat jaar, een piepklein hotelletje toegewezen gekregen, helemaal weggestopt in de Pyreneeën. Het bleek een paradijsje van slapen en kookkunst, een verborgen juweel in de Tour. We hadden er vijf kamers en we hoorden dat er nog twee andere gasten zouden komen, ook van de Tour. Toen we net aan tafel zaten, ge wassen en moe en onze eerste gla zen voor ons stonden, kwamen die gasten binnen. We wisten niet wat we zagen... Po- litiecommandant Leducq, de trot se, stoere, hanige en strenge baas van alle politiemensen in de Tour en in rang toen de derde man vlak achter Levitan en Goddet, de twee directeuren liep daar. Leducq had een onwaarschijnlijk mooie en vooral ook jonge meid aan zijn arm en dit tweetal werd gevolgd door de in die tijd even bekende chauffeur van Leducq, die weer vergezeld werd door een even ravissant uitziende jonge man. De vier gingen zich verfrissen en kwamen enige tijd later in de klei ne eetzaal binnen waar ze twee ta feltjes van twee bezetten. Leducq had, toen hij ons ontwaar de, heel even stil gestaan en iets van een beginnende schrikreactie getoond. Zoiets van: 'betrapt, .maar ach, het zijn slechts die Ne derlanders...' Hij had ons toege knikt met de feilloze zekerheid van Don Juan en had een snelle, verontschuldigende lach losgela ten. De laatveertiger had de juugc vrouw de hele avond op speelse wijze het hof zitten maken; vanaf de champagne tot de snel genut tigde koffie. Wellust verpakt in manieren. Aan de andere kant van het klei ne zaaltje zat de chauffeur zijn ver overing te bewerken, zo mogelijk nog spannender en intenser; de twee mannen vreeën voetje, kon den we vanaf onze plaats zien. Leducq, die later zeldzaam hoog eindigde in de politierangen van Frankrijk en een politiek topfi guur werd, passeerde onze tafel op weg naar de trap. Hij knikte licht, liet zijn verove ring nogmaals goed aan ons zien en haalde kort, droog en bijna ex cuserend zijn schouders op. We moesten hem maar begrijpen: het vlees was zwak. Jarenlang hebben we in koers voorrang gekregen en werden de waarschuwingen, de bekeuringen en de reprimandes van de organi satie weggewerkt of weggegooid. We zagen ze nooit. Zo ook werkt macht in de Tour. Reacties PZC-site Ook op de website van de PZC maakte de valpartij van Johnny Hoogerland de tongen los. Johnny, wat ben jij een kanjer, zoals jij vandaag hebt gestreden!!! Hoop dat de verwondingen meevallen en je dinsdag weer gewoon op de fiets klimt om weer iets moois te laten zien! Hoop wel dat de tourorganisatie iets aan dit voorval gaat doen, want dit kan toch echt niet. Wendy Het is een schande dat dit kon gebeu ren met Johnny. De organisatie zou hem dezelfde tijd en punten moeten toekennen als de eerste drie. Als een renner een fout begaat worden ze ge straft, maar de organiesatie die een rennner ondersteboven rijdt krijgt een milde straf. Maar Hoogerland en Flecha zijn wel de sigaar, schande voor de organisatie van de Tour. Loek 0 Bloédend, gewond en volledig ont daan rijdt onze Zeeuwse J. Hooger land kreunend door deze etappe van een ongeorganisseerde wedstrijd. Een grote puinhoop, die z'n weerga niet kent De Tour de France doet er verstandig aan om een echt betrouwbaar Neder landsorganisatiebureau in de arm te nemen. L ten Hacken Johnny, je bent echt een bikkel,we zijn trots op je kerel! Veel beterschap! - Daniel Tijdens mijn werk zat ik te luisteren naar radio 2 afgewisseld met Sporza en volgde ik de berichtgeving. Ge schrokken, kwaad en met gebalde vuisten hoorde en las ik over de val. De beelden heb ik inmiddels gezien. Héél wat vloekjes verder heeft onze Zeeuw de etappe uitgereden. Diep res pect! Morgen gelukkig een rustdag, ik hoop dat je herstelt van deze harde klap! Jeroon Het is een druppel op een gloeiende plaat. Maar iedereen die hier schande van spreekt, kan maar één ding doen. Niet op vakantie gaan naar Frankrijk. Ver gezocht? Als we zoveel problemen hebben met het chauvinisme van de Fransen, waarom gaan we er dan met vakan tie naar toe? Om hun economisch te steunen? Het lijkt er wel op. Maja Verdorie wat is dit erg. Wat een orga nisatie. Deze chauffeur gooi je er er uit, Johnny de punten geven en ver der. Wat een teleurstelling. Vraag is of de chauffeur belangrijker is of de renner? Dacht dat altijd de renner belangrijk is. Geen woorden voor!! Johan van der Jagt Zo zie je maar weer: Fransen kunnen niet rijden! Belachelijk dat dit gebeu ren kan in het professionele circuit, ben benieuwd of zo iemand strafrech telijk vervolgd zal worden. Helaas voor Johnny schiet hij daar weinig mee op.„ Afgelopen week was het ook al raak met de Deense kampioen en een mo torrijder! Arjen Johnny Hoogerland bereikte zwaar gehavend de finish van de negende etappe. foto Koen van Weel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46