321 sport Jong en oud maken er mooie De Stormvogel verwachte winnaar in Sas Van Essen voorkomt dubbele nederlaag Bertus Vermeulen treedt uit anonimiteit MOTORCROSS Motorcrosser Ron Bos is de sterkste bij de veteranen tijdens de vierde clubcross van MSV de Uitlaat in Vlissingen. voorverkoop Eindoverwinning voor Sach^e Leeuw duel Jong Ajax 0 wint K5-toernooi start vandaag CI3USGI1 Gfl GSflSGHISIl in Middelburg maandag 11 juli 2011 SAS VAN CENT - Het waterpolotoer- nooi van De Bruinvis kreeg zater dag een vooraf getipte winnaar. Het stond op voorhand wel vast dat de mannen van De Stormvogel en De Schelde (die met twee ploe gen waren vertegenwoordigd) een hoofdrol zouden vertolken. In een boeiende finale trok het sterkste Vlissingse team tegen De Schelde 2 nipt aan het langste eind: 4-3. De Stormvogel legde in de eind strijd, die net als de poulewedstrij den twee keer acht minuten in be slag nam, in de openingsfase de ba sis voor de toernooiwinst. De Wal- cherse formatie kwam flitsend uit de startblokken en nam een 3-0- voorsprong. De Schelde 2 kwam vervolgens sterk terug. Na een 3-2 tussenstand kon het duel weer alle kanten op. In de slotfase vergroot te De Stormvogel de marge weer tot twee treffers (4-2), maar toen de Zeeuws-Vlamingen de achter stand tot 4-3 hadden verkleind was weer alles mogelijk. De Schel de kreeg kansjes op de gelijkma ker, maar wist die niet te benut ten. Het laatste schot van de wed strijd kwam van Terneuzense zij de, maar trof evenmin doel. Het waterpolotoernooi in Sas van Gent werd in een grijs verleden ge durende twee dagen gehouden. Tim Roeb: „Er was toen ook een apart toernooi voor mannen en vrouwen. Het was altijd heel druk bezet met ploegen die uit alle hoe ken van het land en België kwa men. Er is binnen de club een wis seling van de wacht geweest, waar na het toernooi een tijd niet meer gehouden is. Drie jaar geleden heb ben we de draad weer opgepakt. We zijn begonnen met een één- daags toernooi. Dat loopt lekker. Volgend jaar willen we er in het kader van het tachtigjarig bestaan van De Bruinvis weer een spekta kel van maken." KWADENDAMME Het Kees Verbeek driebandenkop- peltoemooi is óp de matchtafel ge wonnen door André Karelse/ Alf red van den Dries en op de kleine tafel door Piet van Essen/Peter Raas. De Goesenaar Van Essen haal de als enige in beide disciplines de finale. Op de grote tafel werd hij met koppelgenoot Nico Peeters vierde en op de kleine tafel leek de titel ook ver weg toen hij met Peter Raas in de laatste partij op achterstand stond. Een knappe eindsprint bracht alsnog de titel. LEWEDORP Het driebandentoernooi van Café pension De Goede Verwachting is gewonnen door Bertus Vermeulen uit Lewedorp. Hij bleef in een be klijvend duel zijn nog maar veer tienjarige plaatsgenoot Joey de Kok voor. Vermeulen, wedstrijdleider van vele toernooien, treedt meestal niet op de voorgrond maar maakte deze keer een uitzondering. In de slotronde kwam hij eerst met 0-2 achter, maar kwam ijzersterk te rug, scoorde drie sets op rij en werd daardoor winnaar. m'.mmmmms In acht categorieën won een crosser zowel de eerste als tweede manche wat 100 punten oplevert. door Herman Heuvink VLISSINGEN - De vierde clubcross van MSV de "Uitlaat op het Sloeha- vencircuit in Vlissingen-Oost lever de spannende wedstrijden op. Het aantal deelnemers viel wat tegen. Om er toch aantrekkelijke wedstrij den van te maken werden er klas sen samengevoegd en dat pakte uit. Zo ontstond er bij "de samenge voegde klasse junioren MX i, se nioren en veteranen een prachtige wedstrijd tussen de jonge garde en de ervaren rijders. In beide man ches ging de strijd aan de kop tus sen Steven Ovaa uit Oost-Souburg en de meer ervaren Erik van der Wekken uit Zierikzee. Beiden be haalden hetzelfde resultaat. Ovaa won de MX 2 en Van der Wekken de MX 1. In beide manches werd Bart Kuzee uit Waarde derde. San- der Weug uit Borssele werd twee maal vierde en won bij de junio ren MX 1. Bij de veteranen, die onderling veel strijd leverden, had favoriet Mykel van de Goor uit Vlissingen aanvankelijk de beste positie. Al in het begin van de eerste manche kwam de KTM-rijder echter niet meer door. Een vastloper bezorgde hem een vrije maar sleutelrijke dag. Leo van der Cingel nam de lei derspositie, over maar kreeg al spoedig gezelschap van Ron Bos. Deze 44-jarige productiemedewer ker nam daarna met zijn Honda het heft in handen en won bij de veteranen voor Jacques van Put ten. De laatste reed een sterke wed strijd, blijkbaar heeft de verhui zing van Wemeldinge naar Aagte- kerke hem goed gedaan. Van der Cingel werd toch nog derde. De tweede manche kende het zelfde resultaat. Ron Bos wordt op de huid gezeten door Leo van der Cingel. Bij de drukbezochte klasse de MX 2 junioren haalde Guido Boone uit Oost-Souburg het. In de eerste manche moest hij Tommy van Wanrooij uit Vlissingen voor laten gaan. In de tweede manche waren de rollen omgedraaid. Boone werd dagwinnaar omdat het resultaat bij gelijke score in de tweede"heat dan doorslaggevend is. Datzelfde gebeurde ook bij de 65a: grote wielen. Timo Dhanis uit Ter- neuzen en Jay den Hoek uit Oost-Souburg maakten er een prachtig duel van dat eerst op de streep werd beslist. Beiden won nen één keer en werden één keer tweede. Hoek kende een betere .4 OOSTKAPELLE - De voorverkoop van de toegangskaarten voor de Oostkapelle-Jong Ajax gaat van daag van start. Met deze wedstrijd wordt op feestelijke wijze de af trap voor het zestigjarig jubileum van voetbalvereniging Oostkapelle gegeven. De wedstrijd wordt ge speeld op sportpark Duinhelm in Oostkapelle op donderdag 28 juli, aanvang 19.30 uur. Het team van Oostkapelle wordt aangevuld met enkele gastspelers, zoals doelman loan van Belzen en oud-Oostkapelle-spelers Davy van Geersdaele en Matthijs Lugten- burg. De toegangskaarten kosten 7,50 euro voor volwassenen en 4,50 euro voor kinderen tot zes tien jaar. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW's in Oostkapelle én Domburg en bij de trainingen van Jong Ajax in de kantine van Oost kapelle. door Sven Bakker 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Op het Van Sabben De Puye Open hebben de tennissters Helen Clau sing en Joke Ganseman de eindze ge gepakt in de 5-categorie van het vrouwendubbelspel. Clausing en Ganséman, die als eerste stonden genoteerd op de plaatsingslijst in 's-Heer Hendrikskinderen, waren in de finale met 6-4 7-5 te sterk voor Sandra van Eenennaam en Miranda Schog. Het dubbelspel bij de mannen in de vijfde categorie kwam op naam van Leo Nouwen en Henk van Sab ben. De ongeplaatste Nouwen en Van Sabben waren in de halve fina les nog te sterk geweest voor de als tweede ingeschaalden Jon Hersel- man en Sander Rijswijk (6-2 7-6) en waren gisteren tijdens de finale dag in de eindstrijd ook de meer dere van Martijn Hendriksen en Jan Pijpelink. Het werd 7-6 en 6-2. Het gemengddubbelspel 5 kwam op naam van Walter de Kok en Stephanie van Sabben die alle drie hun poulewedstrijden winnend af sloten. De beslissing viel gisteren toen er in drie sets werd gewon nen van Danny en Heidy Rom- bout: 4-6 6-0 6-2. Danny en Sjaco Nieuwenhuyze wonnen het mannendubbelspel 5 door met 6-4 6-2 af te rekenen met Berty van der Heyde en Henk van Sabben. Bij de vrouwen in de 6 waren Dap hne van Immerseel en Tanja Poley de besten na een 7-6 6-o-zege op Ellen Rijk en Lia Verhage. Het ge mengddubbelspel 6 werd gewon nen door Henri Wijnands en Stefa- nie Knijnenberg die in de finale Marco van Tuijl en Ria Dekker met 6-4 7-5 versloegen. MIDDELBURG - Sacha de Leeuw heeft op tennisclub MLTC in Mid delburg het Thermphos Ks-jeugd- toernooi gewonnen. De als eerste geplaatste tennisster van De Schel de uit Vlissingen was in de finale van het meisjesenkelspel tot en met twaalf jaar met 7-66-1 te sterk voor Cato Tangkau. Bij de meisjes tot en met veertien jaar was er een zege voor MLTC-speelster Janet Otto. De nummer één van de plaatsingslijst stond geen game af aan Vienna; Maat: 6-0 6-0. Opgave van Timi van Houten leverde Job Houg (jon' gens tot en met twaalf), Max Voo' gel (jongens tot en met veertien)1 en Yoël Oppatja en Mitchell vai de Wall (jongensdubbelspel tot ei met veertien) de toernooiwinsj op. De categorie tot en met twa; jaar was voor Thom de Graaff lycho Horemans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42