Zeeland PZC Pinautomaat laat nog op zich wachten Baard in de keel BEVELANDEN-THOLEN JT* 12 en 13 14 en 15 almanak Merklappen uit de kast in Grote Kerk ii De gevaren van water worden Een bouwkeet soms vergeten als concertzaal Maandag 11 juli 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl mmmmimB&mm ■sesssssassHZB^agsssss GROTE MARKT GOES Eigenaar voormalig postkantoor verwacht dat flappentap er over twee maanden is door Luc Oggel GOES - Winkelend publiek, terras bezoekers en stappers moeten het een groot deel van deze zomer nog zonder pinautomaat op de Grote Markt in Goes stellen. Eigenaar Won Yip van het voorma lig postkantoor, waar de flappen tap is voorzien, verwacht dat de au tomaat over twee maanden opera tioneel is. Eerder werd gesproken over juni. De Amsterdamse zaken man met Goese wortels is inmid dels wel zo goed al rond met de ING-bank, dat de automaat zal gaan exploiteren. „Contractueel moeten er nog een paar dingen worden uitgezocht, maar de voor bereidingen kunnen beginnen", zegt Yip. De pinautomaat komt in de zijge vel van het monumentale pand. De Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed (RCE) zag dat niet zitten, maar het Goese college van burge meester en wethouders legde het negatieve advies naast zich neer. Het laat de noodzaak van een geld automaat op de Markt prevaleren. Desalniettemin zal het dus nog wel een paar maanden duren voor het zover is. Volgens Yip heeft dat vooral te maken met de langdurige procedures bij de overheid die moeten worden doorlopen. Er kan inmiddels al een jaar geen geld meer uit de muur worden ge haald op of rond de Grote Markt, althans niet 's avonds of 's nachts. Discotheek El Toro aan de Oude Vismarkt lenigde de nood iets door inpandig een automaat neer te zetten, maar de uitgaansgelegen heid wordt momenteel verbouwd. Mensen die na sluitingstijd van de winkels iets willen eten of drin ken, moeten in veel gevallen con tant geld op zak hebben of naar de Dam om te pinnen. Overigens komt er ook een pinau tomaat - eveneens van ING - in het pand van kledingwinkel Street One aan de Ganzepoortstraat. De bank heeft na het verdwijnen van de twee geldautomaten in het post kantoor altijd de intentie gehad om weer twee automaten in het centrum van Goes te hebben. r C GOES - Merklappen uit de kast heet de ten toonstelling die sinds zaterdag in de Grote Kerk in Goes is te zien en die titel dekt pre cies de lading. Historisch Museum De Bevelan- den, dat de expositie heeft georganiseerd, heeft aan particulieren die merklappen bezit ten gevraagd die ter beschikking te stellen. Het resultaat is een zeer uiteenlopende verza meling van 120 merklappen, waar soms bij zondere verhalen bijhoren. Het is de tweede grote tentoonstelling van merklappen in de Grote Kerk. Vorig jaar trok die ruim 12.000 bezoekers. De expositie is tot en met 17 au gustus te zien tijdens de openingstijden van de kerk: maandag-vrijdag 11.00 -17.00 uur, za terdag van 12.00-16.00 uur. foto Willem Mieras Executieverkoop Tip? redactie@pzc.nl Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst De zorgen van een tiener zijn soms moeilijk te volgen voor ouders en an dere volwassenen. Tegen de tijd dat de basisschool moet worden verruild voor het middel baar onderwijs, komen er.allerlei geestelijke en lichamelijke processen opgang. Zo meldde de u-jarige Simeon zich onlangs bij zijn moeder met een bezorgd gezicht. Bovendien liet hij af en toe een vervelend hoestje ho ren. Moeder vroeg zich af of zoonlief wel licht een verkoudheid had opgelopen of speelde er soms weer hooikoorts op? Maar niets van dat alles. Navraag bracht een heel ander probleem aan het licht. „Ik denk dat ik de baard in de keel krijg", meldde de jongen. „Oh, waar merk je dat aan?", wilde zijn moeder weten. „Ik heb de laatste tijd allemaal haar in mijn mond."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37