44 van Sluiskil De Stormvogel verwachte winnaar in Sas van Cent sport 33 Ruud Martens drie keer als eerste geplaatst De Schelde verplettert record Luctor maandag 11 juli 2011 De gezamenlijke leeftijd van de winnaars Wouter de Feijter en Nick Strijdonk (beiden 22). door Henk van de Voorde sluiskil - Wouter de Feijter (22) uit Axel en leeftijdgenoot Nick Strijdonk uit Sluiskil zegevierden in de 5-categorie van het 21e Rabo Sluuskilletennistoemooi. De beide hardhitters eindigden bovenaan de poule door de sleutelwedstrijd tegen de als eerste geplaatste com binatie Meivin Bracke/Nicky Sa- mijn in winst om te zetten. De Feijter en Strijdonk moesten diep gaan tegen het Axel/Drive-duo: 6-3 2-6 7-5. Mei vin Bracke (20) heeft een sterke service en is dominant aan het net. Nicky Samijn (24) slaat vele verraderlijke sliceballen en be schikt over een behoorlijk loopver mogen. Eerder in het toernooi ken den De Feijter en Strijdonk min der moeite met Han Matthijssen en Pieter-Bas Dijkman: 6-1 6-1. Laatstgenoemden herstelden zich via winst in drie sets op Edwin Vermeulen uit Terneuzen en plaat selijke favoriet Henri Zegers. Routi nier Matthijssen zet veel druk met vlakke groundstrokes, terwijl de jeugdige Dijkman veel met top spin slaat en vaardig aan het net is. In de mixed-5 maakten Kiki Kriek- aard en Beny Ysebaert van het Ter- neuzense Animo hun favorieten- rol waar door winst in straight sets op achtereenvolgens Rebecca Mat- thijs en Ko de Jonge (6-4 6-1) en Ja net Verlinde/Rien Kriekaard (6-4 6-3). Ysebaert is weer enigszins hersteld van zijn knieblessure die hij in het Erpelkappertoernooi van TV Axel opliep. De Terneuze- naar won eerder het Hulster Rey- naerttoernooi via winst in de fina le op Wesley Raemdonck, maar enkelspel is voorlopig niet besteed aan de offensief ingestelde Ysebae rt. Zijn mixedpartner Kiki Kriek aard tennist eveneens met de nodi- clinge/aardenburg - Vandaag starten de tennistoernooien van Game'78 in Clinge en TC SJEF in Aardenburg. Het 3-schema van het 23e De Zeeuwse Verzekeringen Sloebertoernooi in Clinge telt acht namen, met Ruud Martens als de te kloppen man. De zestienjarige Koewachtenaar treft volgens de prognoses in de finale de Vlaming Filip van Duyse. Ook in mixed en dubbel is Mar tens als eerste geplaatst, in combi natie met zijn zus Margot respec tievelijk Robin de Witte. Bij de vrouwen-enkel-3 wordt er in een poule gestreden door Vicky Her mans, Sophie de Schepper en Kar lijn Agten. „Er zijn 162 deelnemers met 169 inschrijvingen. Ten opzich te van 2010 is dit een kwart min der. De reden is waarschijnlijk de start van de zomervakantie in de ze week. Toch zijn we tevreden door Peter van Kouteren ge pressie, terwijl ze ook het netspel beheerst. Dat bleek ander maal in het vrouwendubbel-6 van het Sluuskilletoernooi, waar ze met Irene Knegtel uit Axel aan haar zijde, ook als nummer 1 ein digde. Het aanvallende duo Kriekaard/Knegtel liet duidelijk zien het 6-niveau ontgroeid te zijn tegen achtereenvolgens Danielle van Meegen/Monique Stevens (6-4 6-0), Ellen Moens/Ingrid Stof- feris (6-0 6-1) en Manon Dutree/Sylvia Pattijn (6-4 6-1). Bij de mannen van gelijke speelsterk- te werden Bert Dutree en Han Matthijssen zoals verwacht toer- nooiwinnaar. Dutree, die in het verleden als 'harde werker' op ni veau voetbalde bij Eeklo en Hoek, krijgt ook op de tennisbaan nog menig onmogelijke bal aangelo pen. In combinatie met pressieten nisser Matthijssen was de vaste Dutree beduidend sterker dan de combinaties Johnny Bleyenberg/Peter Visser (6-1 6-1), Rien Kriekaard/Robin van Leuven (6-1 6-2) en Benny Boerjan/Peter Rompa (6-1 6-2). Ook in de mixed-6 werd Sluiskillenaar Han Matthijssen, samen met de Terneu- zense Rebecca Matthijs,toernooi- winnaar. Ze klopten in de finale Miranda van der Schelling en John ny Bleyenberg met 6-3 6-4. Ook Rebecca Matthijs (26) demon streerde in haar partijen toe te zijn aan een hogere speelsterkte dan haar huidige spelerspas aangeeft Het was dan ook weinig schok kend dat ze tevens in de mixed-7, in combinatie met Vincent van Ba len, nummer 1 werd. Alleen in de eerste ronde tegen het echtpaar Monique en Abdon Pieters mond de de partij uit in een derde set, vervolgens werden Ineke en Adrie Vantricht, Janette Verlinde/Peter Visser en Rhoda en Hans van Min nen aan de zegekar gebonden. sas van gent - Het waterpolotoer- nooi van De Bruinvis kreeg zater dag een vooraf getipte winnaar. Het stond op voorhand wel vast dat de mannen van De Stormvogel en De Schelde (die met twee ploe gen waren vertegenwoordigd) èen hoofdrol zouden vertolken. In een boeiende finale trok het sterkste Vlissingse team tegen De Schelde 2 nipt aan het langste eind: 4-3. De Stormvogel legde in de eind strijd, die net als de poulewedstrij den twee keer acht minuten in be slag nam, in de openingsfase de ba sis voor de toernooiwinst. De Wal- cherse formatie kwam flitsend uit de startblokken en nam een 3-0- voorsprong. De Schelde 2 kwam vervolgens sterk terug. Na een 3-2 tussenstand kon het duel weer alle kanten op. In de slotfase vergroot te De Stormvogel de marge weer tot twee treffers (4-2), maar toen de Zeeuws-Vlamingen de achter stand tot 4-3 hadden verkleind was weer alles mogelijk. De Schel de kreeg kansjes op de gelijkma ker, maar wist die niet te benut ten. Het laatste schot van de wed strijd kwam van Terneuzense zij de, maar trof evenmin doel. De Schelde en De Stormvogel, bei de uitkomend in de vierde klasse van de bondscompetitie, staken er in een deelnemersveld met zeven teams met kop en schouders bo venuit. Zo wees De Schelde met het eerste team het organiserende De Bruinvis met 8-1 terug. De Sas- se équipe, die naar de derde klasse van de districtscompetitie is gepro moveerd, legde beslag op de vijfde plaats. Het was snel duidelijk dat de twee teams van De Schelde en het sterk ste team van De Stormvogel de be langrijkste kandidaten waren voor de eindzege. Het tweede team van de Vlissingers was een gemengd team met mannen en vrouwen. „Of je dan in het water milder bent? Dat ligt eraan", zei Tim Roeb, die nauw bij de organisatie betrokken was. „Als de tegenstan der pittig speelt, dan doe je dat zelf ook: Gebeurt dat niet, dan ga je daarin mee. Dat gaat ook op als je tegen een ploeg met een aantal adspiranten speelt. Het is niet leuk om met 20-0 te winnen. Gezellig heid en sportiviteit staan voorop." Spelers van De Schelde kwamen in beide teams uit en mannen van De Bruinvis deden soms mee in één van de twee teams van DIO uit Etten-Leur. Het waterpolotoernooi in Sas van Gent werd in een grijs verleden ge durende twee dagen gehouden. Tim Roeb: „Er was toen ook een apart toernooi voor mannen en vrouwen. Die werden in hetzelfde weekend als Rock around the Bridge gehouden. Het was altijd heel druk bezet met ploegen die uit alle hoeken van het land en Bel gië kwamen. Er is binnen de club een wisseling van de wacht ge weest, waarna het toernooi een tijd niet meer gehouden is. Drie jaar geleden hebben we de draad weer opgepakt. We zijn begonnen met een ééndaags toernooi. Dat loopt lekker. Volgend jaar willen we er in het kader van het tachtig jarig bestaan van De Bruinvis weer een spektakel van maken." met het aantal inschrijvingen. Het grootste schema is de mixed-7 met zeventien koppels. Doordat we dit jaar niet in het voorweekend zijn gestart, zit het toernooi vanaf van daag helemaal vol", aldus wed strijdleider Fred van Cauteren. Ook in het Aardenburgse Kikker tennistoernooi is er een vol sche ma van acht in het enkel-3 bij de mannen. De Vlaming Dimitri Den- dooven van Asoc uit Cadzand heeft de favorietenrol in handen, voor Terneuzenaar Jeroen Alliet. De finale belooft een botsing tus sen twee speelstijlen te worden. Dendooven tennist zeer degelijk en is zo vast als een huis, terwijl Alliet alle registers op aanvallend gebied opentrekt. Het dubbel-3 be staat uit negen combinaties, waar bij de plaatselijke favorieten Remy Scherbeijn en Christiaan Trapman als eersten zijn geplaatst. Edwin Hoste van De Bruinvis (nummer zeven) schiet op het doel van Dio. De bal zou op de paal belanden. foto Peter Nicolai door Peter van Kouteren sas van gent - De vierde nachtma rathon van De Bruinvis in Sas van Gent gaat de boeken in als een on vergetelijke. Het evenement, waar aan maar liefst veertien ploegen meededen, trok meer dan ooit wedstrijdzwemmers. Dat leverde een aanscherping van het record op. De mannen van De Schelde uit Terneuzen verpletterden het twee jaar oude record van Luctor. De Zeeuws-Vlamingen waren met vier teams naar Sas van Gent afge reisd. De sterkste wedstrijdzwem mers legden in een uur tijd maar liefst 3200 meter meer af Waar Luctor destijds 26,5 kilometer ge durende zes uur aflegde, kwam de Terneuzense formatie tot 29.700 meter. Met een gemiddelde van bijna vijf kilometer per uur ging het gas in baan drie vanaf het start sein tot het eindschot vol open. Cas van Vorstenbos, Richard Os kam, Gijs Manhave, Christiaan de Die, Bas Raes, Bas van Houwelin- gen, Mark Legters en Ivar Jansen van Rosendaal legden drie kilome ter meer af dan de snelste ploeg van De Bruinvis, die tweede werd. De Sasse équipe zwom met 26.700 meter ook verder dan het oude re cord van Luctor, dat door De Hon- te uit Kloosterzande werd geëve naard. De marathon, die om zeven uur vrijdagavond begon, werd nooit eetder in het vierjarig bestaan zo druk bezocht. Honderdtwintig deelnemers namen het in het Sas se bad van vijftig meter tegen el kaar op. De mannen van De Schel de zwommen ieder steeds een kwartier, waarna aflossing volgde. Regen en wind zorgden voor zwa re omstandigheden. „Een mara thon zwemmen is voor echte bik kels. Zes uur zwemmen in een bui tenbad: dat moet je niet onder schatten" zei Margot de la Ruelle, die nauw bij de organisatie betrok ken was. De nachtmarathon was met een tienkamp en een gespon sorde zwemvierdaagse met een op brengst van vijftienhonderd euro één van de activiteiten ter gelegen heid van het zestigjarig bestaan van het Sasse zwembad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35