Hardhitters winnen toernooi 32 Zege voor Kayser en Willemsen Mandy Wolfert slaat dubbelslag Jong en oud rijden op in tennistoernooi Oost-Souburg scherp van de snede TENNIS Wouter de Feijter uit Axel en Nick Strijdonk uit Sluiskil zegevieren in de 5-categorie van het 21e Rabo Sluuskilletennistoernooi. maandag 11 juli 2011 SCHOONDIJKE - Temeuzenaar Coen Kayser en Norbert Willemsen heb ben het 16e Rabo Dubbeltennis- toernooi van Gravelsteps in de 4-categorie gewonnen. In het be slissende pouleduel tegen Martin Vinjé (Gravelsteps) en Bas Jansen van De Ypelaar uit Breda, waren ze in de eerste set met 6-1 superi eur. In het tweede bedrijf kwamen Vinjé en Jansen, die beiden flink agressief tennissen, echter met 5-2 voor. Ze bleven volharden in servi ce-volley, maar Kayser en Willem sen gingen over op een hogere ver- snelling. Kayser, die zich bedient van een dwingende forehand, en netspeler Willemsen bogen hun achterstand om in een 7-5-set- winst. Ze waren eerder in de pou le ook al te sterk gebleken voor Ar- ne Riemens/Jan-Maarten van de Vrie (6-4 7-6) en Pieter-Jan Standaert/Björn Wielakker (6-1 6-0). In de mixed-5 werden Melanie Ta- zelaar van De Boskreek uit Bres- kens en Norbert Willemsen verras send toernooiwinnaar. Nadat ze in de halve finale via 1-6 6-3 7-5 met Marian Blaakman en Kwintun de Rijk hadden afgerekend, klopte het koppel Tazelaar/Willemsen in de finale de beoogde toernooiwin- naars Tessy Verbiest van het Aar- denburgse Sjef en Arne Riemens van De Boskreek met 6-2 6-3. In de vrouwendubbel-5-poule maak ten Nadine Brenner en Hendrika van der Linden van De Boskreek een eind aan de zegetocht van het als eerste geplaatste duo Ellen Aerssens/Marion van Overloop van Tiola uit IJzendijke. In de be slissende poulewedstrijd op de fi naledag won het Bressiaanse twee tal met 6-4 7-5. Barrie Bongaarts/Bas Jansen werd zoals verwacht toernooiwinnaar bij de mannen-5. In de mrxed-6-fi- nale wonnen Anja van Damme en Martin Vinjé en in het dubbel-6 werden de combinaties Frank van Eenennaam/Arno Maenhout en Ingrid Buijsse/Isabel van Remortel door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Mandy Wolfert was gisteren de sterkste in het Ar- kema Open Souburgtoernooi in de 3-categorie. Bij de mannen ging Boskreek-speler Bart Ovaa, die al maanden kampt met een onwilli ge elleboog, met de zege aan de haal. De twintigjarige Wolfert uit Sluis kil was tot en met vorig jaar com- petitiegenoot van Ovaa bij de orga niserende tennisclub, totdat Ovaa besloot dit seizoen voor De Bos kreek uit Breskens te gaan spelen. Wolfert bleef voor Souburg uitko men, won al haar zeven enkelspel partijen in straight sets en zette die lijn verder door gisteren de eindzege op haar naam te schrij ven. In de finale stond Wolfert te genover de vijftienjarige Laurelle van Tilburg uit Arnemuiden, als tweede geplaatst en afgelopen competitieseizoen uitkomend in dezelfde competitie als Wolfert. De finale tussen Wolfert (speel- sterkte 2,3) en Van Tilburg (2,7) was een boeiende die lang gelijkop ging, totdat Wolfert in de tiebreak van de eerste set met 8-6 toesloeg. De tweede set ging vervolgens met 6-4 naar Wolfert. Het was gis teren dubbel prijs voor Wolfert, want samen met Rogier van Hous- selt legde ze ook in het gemengd- dubbelspel 3 beslag op de titel. Bart Ovaa kampt sinds de zomer van vorige jaar met een elleboog blessure. De achttienjarige tennis ser uit Ritthem moest zijn rackets een halfjaar aan de kant laten lig gen en begon pas afgelopen win ter weer met tennissen. Ovaa moest echter vrijwel het gehele competitieseizoen in het voorjaar aan zich voorbij laten gaan omdat steeds maar weer die vervelende el leboog opspeelde. Tot ongeveer drie weken geleden. „Het ging op eens erg lekker en ik kon weer zon der veel last tennissen", zei Ovaa gisteren Uitgerekend op de tennisclub waar hij opgroeide vierde hij zijn comeback door de 3-categorie van het enkelspel te winnen. Op het 'centre court' van de tennisclub in Oost-Souburg versloeg hij zijn ze ventienjarige trainingsgenoot Paul van Hoeve uit Kloetinge met twee maal 6-4. Ovaa gaf echter aan dat hij niet zonder last van zijn elle boog had gespeeld, maar hij was desondanks tevreden over de par tij. „Vooral de eerste set was van hoog niveau", aldus Ovaa. „In de tweede set vielen er bij beide kan ten meer fouten. Wat vooral op viel was dat ik op de beslissende momenten wat beter was." VLISSINGEN - De vierde clubcross van MSV de Uitlaat op het Sloeha- vencircuit in Vlissingen-Oost lever de spannende wedstrijden op. Het aantal deelnemers viel wat tegen. Om er toch aantrekkelijke wedstrij den van te maken werden er klas sen samengevoegd en dat pakte goed uit. Zo ontstond er bij de samenge voegde klasse junioren MX 1, se nioren en veteranen een prachtige wedstrijd tussen de jonge garde en de ervaren rijders. In beide man ches ging de strijd aan de kop tus sen Steven Ovaa uit Oost-Souburg en de meer ervaren Erik van der Wekken uit Zierikzee. Beiden be haalden hetzelfde resultaat. Ovaa won de MX 2 en Van der Wekken de MX 1. In beide manches werd Bart Kuzee uit Waarde derde. San- der Weug uit Borssele werd twee maal vierde en won bij de junio ren MX 1. Bij de veteranen, die on derling veel strijd leverden, had fa voriet Mykel van de Goor uit Vlis- singen aanvankelijk de beste posi tie. Al in het begin van de eerste manche kwam de KTM-rijder ech ter niet meer door. Een vastloper bezorgde hem een vrije maar sleu- telrijke dag. Leo van der Cingel nam de leiderspositie over maar kreeg al spoedig gezelschap van Ron Bos. Deze 44-jarige productie medewerker nam daarna met zijn Honda het heft in handen en won bij de veteranen voor Jacques van Putten. De laatste reed een sterke wedstrijd, blijkbaar heeft de ver huizing van Wemeldinge naar Aag- tekerke hem goed gedaan. Van der Cingel werd toch nog derde. De tweede manche kende het zelfde resultaat. Bij de drukbezochte klas se de MX 2 junioren haalde Guido Boone uit Oost-Souburg het. De inspanningen van Edwin Vermeulen (links) en Henri Zegers mochten niet baten in het Sluuskilletoernooi. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34