Een ouderwets gezellige 21 zeeland 'Havens België verliezen Fossie!e bottf11 door Nederland Westerschelde Zomer maandag ■€§I«SIS De krant 6 weken voor 18 euro! maandag 11 juli 2011 door Wim Hofman In het natuurgebied Oranje zon bij Vrouwenpolder, kun je mooie wandelingen ma ken. Kleinzoons Willem en Frank (nu vijf en vier jaar oud) wilden graag de gele pijltjes volgen en de route bracht ons langs de oude water- winkanalen waarin donkere vis jes zwommen. We zagen een pad, bruin als oud leer, en over een zandpad liepen grote rode bosmie ren. De jongens zijn het wande len in de natuur gewend en ze sprongen over mieren en doorn takjes heen. Ze keken naar de hol letjes van de konijnen en naar de in de zon gedroogde keuteltjes die erbij lagen. De konijnen zagen ze niet, die hielden zich natuur lijk gedeisd. Midden in het gebied ligt een den nenbos en daar weer middenin staat tegenwoordig een houten uitkijktoren. We beklommen de tamelijk nieuwe houten trappen. Eenmaal boven kon je over het bos heen kijken. Het rook er naar hars. De lucht was blauw met en kele stapelwolken erin. In de ver te zag je de donkerblauwe zee, COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T:0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 waar een zeilbootje met bolle zei len in voer. We besloten naar het strand te gaan en we liepen door de duinen. Ek zag geelhartjes en duinviooltjes die lange wortels moeten hebben. We kwamen uit op het naakt strand, waar haast niemand was. We zagen er één mijnheer lopen. Hij was ontkleed, maar hij was ook weer niet echt naakt te noe men, want hij had sokken en wan delschoenen aan en hij droeg een rugzak waarin zijn kleren zaten. In feite droeg hij dus toch wel kle ren. De jongens letten niet op de man. Frank wilde schelpen zoeken en Willem, die een emmertje had meegenomen, maakte zandtaartjes. Daarna gingen de twee over het strand naar de zee rennen; ze verdwenen daarbij haast uit het zicht. Nergens in de verre omgeving heb je zulke brede stranden als daar. Ze kwamen terug met een emmertje zeewater om de zandtaartjes nat te houden en schelpen om ze te versieren. Zo vierden zij de zomer. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij mejding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 -17.00 uur Zaterdag: 08.00 -12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde' partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-rhail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zié oök het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 74,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 77,75 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Naam Voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres ONDERSTROOM Prima weer en een aantrekkelijk programma trokken zaterdag veel bezoekers naar Vlissingen voor de straattheaterdag. door René Schrier vlissingen - Je moet niet op de bonnefooi de Internationale Straat theaterdag in Vlissingen bezoeken. Dan loop je een groot risico dat je steeds overal te laat bent. Gelukkig werden op verschillende plaatsen folders met het programma aange boden, zodat je een goede keuze kunt maken uit de vele artiesten. Het was ouderwets gezellig en druk zaterdag in Vlissingen. Het was dan ook uitgelezen weer voor openlucht theater. Met mooie en indrukwekkende producties. Zoals 's avonds de dansacrobatiek van Atempo Circ, of's middags het zeer vermakelijke optreden van Les Bleus de Travail, waarbij een Fiatje 500 in een circuspaard veran derd werd. En veel kleiner maar ze ker niet minder het indrukwek kende optreden van Francois Blanc een witte pop die een zijn toeschouwers ademloos aan zich wist te binden. Weer heel anders dan 2Move Dan ce Company een act van drie man nen en een motor met zijspan of de Sprookjesverteltafel op de Oude Markt die vooral kinderen aan zich wist te binden. Met de Groene Boulevard waar verschil lende tenten, caravans en kleine theatertjes een heel eigen sfeer hadden gecreëerd. Je zou het liefst alles willen zien, maar dat was niet mogelijk. Organisator Frank van Iersel is des ondanks niet van plan veel aan de opzet te veranderen. Al zal hij blij zijn als volgend jaar het Bel- lamypark er weer bij betrokken kan worden. Wellicht dat daar een podium neergezet kan worden, suggereert hij. Wat afgelopen zaterdag betreft kan hij terugkijken op een 'geweldige dag' zoals hij het na afloop om schreef Een echt'Vlissings feest, onderdeel van het festival Onder stroom, met een enthousiast pu bliek. Van Iersel heeft verschillen de hele mooie voorstellingen ge zien, maar ook kleine bijzondere dingen. Oe Spaanse artiest Enrico Atempo Circ j» opgevist uit de antwerpen - De Belgische havens hebben in 2010 flink wat markt aandeel verloren, terwijl de Neder landse havens groeiden. Dat komt mede doordat de Neder landse havens profiteren van de Belgische wegeninfrastructuur. „Vlaanderen ondersteunt zo het Hollandse mercantilisme, terwijl het zijn eigen logistieke positie ver zwakt." De Belgische transportecónoom Evrard Claessens heeft dat zater dag gezegd in enkele Vlaamse me dia. Volgens de krant De Morgen is er in Belgische havenkringen kri tiek op de handelssamenwerking die premier Mark Rune en de Vlaamse minister-president Kris Peeters eerder deze week aankon digden. Als Nederland en Vlaande ren samen hun havens promoten in het buitenland, zal de concur rentie snel de kop opsteken, aldus een woordvoerder van de Gentse haven. „Zodra je een vis kuntvan- gen, is het uiteraard ieder voor zich." De Gentse haven ondervindt vol gens De Morgenoverigens maar weinig last van de concurrentie met Nederland omdat ze geen con tainerhaven is. Zeebrugge moet als containerhaven aan de kust wel concurreren met de haven van Rot terdam. terneuzen - Het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Weten schappen heeft zaterdag de jaarlijk se vistocht op fossiele botten op de Westerschelde gehouden. Er is onder meer een complete potvis- tand opgevist en een stuk onder kaak van een wolharige neus hoorn met drie kiezen. Deze tocht is begonnen om miljoe nen jaren oude, uit het Mioceen af komstige fossiele walvisbotten te vinden. Die zijn volop naar boven gehaald, zoals een spaakbeen van een baleinwalvis, een puntgave draaier (tweede halswervel) van een baleinwalvis en andere wer vels en botten van walvissen. Serpentine als de Sprookjesvertafel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2